Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Crnoj Gori 44,9 odsto Crnogoraca, 28,77 odsto Srba  (Pročitano 12963 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia 
njegoša su preveli na taj lokalizam koji zovu jezikom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Samsung SGH-E590
Na Lovcenu Njegos spava najmudrija srpska glava
« Poslednja izmena: 19. Avg 2011, 21:50:15 od Roki_09 »
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia 
Njegoš se prevrće u grobu ispod one piramide već 50 godina
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
" crnogorski jezik ce biti jedini jezik na svijetu koji ce se uciti na srpskom" - Matija Beckovic

inace, Danilo Kis je rodjen u Subotici. otac mu jeste bio Jevrej, a dok nije promjenio prezime u Kis, prezivao se Kohn.

majka mu je Crnogorka. Cetinjanka koja je do udaje za njegovog oca i zivjela tamo i pri nekom putovanju u rodni grad Danila Kisa upoznala njegovog oca i ostala sa njim.

inace, taj Kis je krsten po pravoslavnim obredima u Novom Sadu, u Uspenskoj crkvi. majka mu je bila zena od vjere...mnogo vise nego li njegov otac. medjutim, cinjenica je i da je taj postupak njegovih roditelja da krste oboje djece bio, vjerovatno...i produkt zelje da se zastite, jer je to bilo nekoliko godina pred pocetak drugog svijetskog rata.

ne znam tacan podatak kada su dosli da zive u postojbinu svoje majke ( Cetinje), ali tamo je zavrsio samo srednju skolu ( dakle, nije zivio u Crnoj Gori duze od 4 godine) i poslije toga otisao na studije u Beograd. i citavog zivota bio vezan za njega. tu i tamo je skitao po Parizu...ljubav je neka u pitanju. u Beogradu je radio i kao urednik nekih casopisa izvjesno vrijeme, objavljivao svoje eseje, romane...bio clan SANU...pokupio silne nagrade u to vrijeme.

i...umro je u Parizu 1988...izrazio zelju pred smrt da ga sahrane u Beogradu...po pravoslavnom obredu i obicaju.

a Pekic...ta velicina.

rodjen je u Podgorici 1930- te...oba roditelja Crnogorci, ali je tamo zivio svega 15 godina, jer je i srednju skolu zavrsio negdje u sada sveopste omrazenoj zemlji. i citavo dalje skolovanje...

o nagradama...bolje da ne govorim. ne samo pisac, on je bio i dramaturg i scenarista u filmskoj industriji. od 1971 je zivio u Londonu ( trazio je politicki azil, bio je izrazito antikomunisticki nastrojen i cak, ne znam tacno koliko, robijao zbog toga) i tamo je umro 1992. objavljivao je ovdje i svojim radom vezan je za Srbiju.

to je, smatraju i kriticari, jedan od najvecih erudita ikada medju nasim piscima.

a ovo sve pisem, konfuzno i iznervirano...pritisak mi je na 300...njih pominjem, jer ste ih i vi pomenuli...pokusavajuci da ih i sami svrstate.

zamislite...koga su oni izbacili iz udzbenika!? Smile

izmedju ostalih...

ja...pa ja nemam rijeci za taj divlji zapad dolje!!!
« Poslednja izmena: 20. Avg 2011, 01:07:54 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia 
ne jedini, na srpskom će učiti i bošnjački i hrvatski  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Čanak postao crnogorac.  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
" i Njegosa je spasio prevod na crnogorski.

sigurno su dali sansu boljima, mnogo ih ima...

u svakom slucaju, sam sam kriv.

da sam se malo potrudio, sve bih ih izbacio, a ja bih ostao.

godine cine svoje, kad budem mladji- popravicu se!"

komentar Matije Beckovica na informaciju da ga vise nema u udzbenicima u Crnoj Gori.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia 
Čanak postao crnogorac.  Smile




kakav skok sebi u usta. Prvo govori o besmislici nacionalne države u 21. veku na nivou Srbije  a onda podržava tu besmislicu na nivou svih ostalih Dakle nije njega slučajno Boža obeležio
« Poslednja izmena: 20. Avg 2011, 00:15:45 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia 
Ц.ГОРА- ПРИВОЂЕЊА ЗБОГ БОЈКОТА НАСТАВЕ

Црногорска полиција привела је поподне предсједника Удружења "Стоп дискриминацији" Дарка Рашовића, предсједника подгоричког Одбора Нове српске демократије Радоша Зећевића и још три особе.
   

Инфо
19:09   |   01/09/2011

 

 

Извор: ТАНЈУГ
   

Они су приведени у полицију због дијељења флајера којима се позива на бојкот наставе у црногорским школама, док се не омогући право образовања на српском језику, речено је Тањуг.

У Црној Гори данас је почела нова школска година, иако још нема договора о томе који ће језик бити изучаван и како ће се звати наставни предмет, због чега су дио опозиције и удружења која се баве заштитом српског језика позвали на бојкот наставе.

Директори школа нису давали изјаве медијима, правдајући се да без одобрења Министарства просвете не могу да коментаришу бојкот наставе.

Црногорски премијер Игор Лукшић и опозиција одржали су до сада четири рунде преговора о статусу српског језика у образовном систему, али без договора о том питању.

Ванредна сједница Скупштине Црне Горе о измјенама Закона о општем образовању раније је заказана за сутра.

Опозиција је подршку изборном закону условила изједначавањем српског и црногорског језика у образовном систему. За усвајање изборног закона, што је први услов Брисела да Црна Гора добије датум преговора о пуноправном чланству у Европској унији, потребна је двотрећинска већина у парламенту.

В.Д.

RTRS

Dakle nema nikakve procene koliko dece bojkotuje nastavu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
dolje je bojkot nastave na crnogorskom jeziku, ali na nacionalnim televizijama nemate nista o tome.

o tome moze da se cita i cuje sta se zapravo desava u nezavisnim elektronskim medijima i na fejsbuk stranici " crnogorci zastitimo srpski jezik na popisu 2011" i razgovarajuci sa prosvetnim radnicima tamo.

bojkot nije masovan u mjeri u kojoj je mogao i trebao biti, jer se sa vrha prijeti hapsenjem i otkazima, a juce je u Podgorici  uhapseno i troje srednjoskolaca od kojih je jedno maloljetno lice, jer su nosili majice na kojima pise " nema srpskog? nema skole!". ucenik se zove Filip Jocic.

prosvetni radnici masovno cute i nisu u stanju da glasno kazu svoj stav, a juce...usli su u ucionice, a da od ministarstva prosvete nisu dobili nikakve konacne instrukcije o tome...sta napisati u polje za jezik, pa su mnogi to u dnevniku ostavili kao prazno polje...

cak...jos uvijek neke skole nisu dobile ni udzbenike za ovu godinu, planove i programe...

medjutim, ono sto znam kao istinu jeste da se u nekim skolama bez problema upisao crnogorski jezik, a da dogovor oko toga sa vrha nije postignut!!!

ono sto se trazi od aktuelne vlasti u Crnoj Gori jeste da se Srbima i onima koji to nisu, ali su se izjasnili i izjasnjavaju se da govore srpskim, dozvoli nastava na tom jeziku.

zakon jeste na njihovoj strani i to je ustavom zagarantovano pravo manjina, ali...direktno i javno se vlast oglusuje o tome!

to pravo imaju Albanci u Crnoj Gori...u Ulcinju, Tuzima ( nisam sigurna da li jos negdje) postoje njihove skole i  mjesovite skole gdje slusaju nastavu na svom jeziku, uce svoj jezik koji se vodi kao glavni iliti maternji, a slubeni jezik Crne Gore im se vodi kao nematernji.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.