Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 20:12:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U-Boat  (Pročitano 25276 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0

Odlicna knjiga o jednoj od najboljih podmornica tokom WW2.  Smile

U-108 at war

By Jonathan Sutherland
2012, Pen and Sword
ISBN 1848846673
Paperback, 144 pages

Descripton: The photos in this book are taken from an unpublished album belonged to a member of the crew of U-boat U-108 during World War II. These good quality photos show every aspect life aboard before, during and after a typical mission into the Atlantic. There are stunning shots of the sinking of Allied shipping and the rescue of their crews (Against Hitler's orders!). Rarely seen below-deck views show just how cramped the living and working conditions were in a submerged craft. Shots from the conning tower in mid-ocean demonstrate the vile sea conditions that the vessels were forced to endure, from gigantic seas to frozen decks and equipment. The comradeship of the close-knit crew is expressed in shots showing how the men's domestic chores were performed in the confined space of these small craft miles from the nearest land. It is most unusual to have such a comprehensive photographic record of a U-boat on active service since so few survived the war intact.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

51LcFkmK7OL._SY344_PJlook-inside-v2,TopRight,1,0_SH20_BO1,204,203,200_.jpg
(30.3 KB, 241x346)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0


Grey Wolves

The U-Boat War 1939-1945

Descripton: In the early years of the Second World War, the elite force of German submariners known as the Ubootwaffe came perilously close to perfecting the underwater battle tactics and successfully cutting Britain's transatlantic lifeline. To the Allies, these enemy sailors were embarking on a mission of unequivocal evil. Each member of the Ubootwaffe understood that he must take pride in being part of a unique brotherhood. He had to do so because he was setting out—in claustrophobic, unsanitary, stench-filled, and ultimately hellish conditions—on a journey that would test his mental and physical endurance to the very limits, and which he had little chance of surviving. Those that did return soon ceased to take comfort in friends or family, dwelling only on the knowledge that another patrol awaited them. By the end of the war, of the 39,000 men who went to sea in the U-boats, 27,491 died in action and a further 5,000 were made prisoners of war. Of the 863 U-boats that sailed on operational patrols, 754 were lost. Grey Wolves captures life on board a U-boat, in text, letters, diaries, journals, memoirs, prose, and poetry, relaying tales of the mundane and the routine, dramatic and heroic; the fear and resilience of every crew member, from Kapitainleutnant to Mechaniker. It is a vivid, brutally realistic portrait of the men who fought and died beneath the surface of the Atlantic in what was, perhaps, the most critical battle of the war.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1628737271.jpg
(8.57 KB, 120x180)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Uuu, ovo su sjajne knjige! Smile Smile Smile Gde bi to moglo da se nabavi - verujem da nisu bas jeftine Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 21. Okt 2013, 22:25:35 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Uuu, vo su sjajne knjige! Smile Smile Smile Gde bi to moglo da se nabavi - verujem da nisu bas jeftine Smile Smile Smile

Moze se naci na netu bez problema.  Smile Cena za ovu zadnju je oko 20 $.  Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0

U-173

Evo par reci o podmornici U-173, koja je sve uspehe ostvarila na danasnji dan 1942.
Podmornica U-173 imala je dve ratne patrole. Prva patrola trajala je od 15.06.1942. do 20.09.1942. Podmornica je isplovila iz luke Kiel i ostala na zadatku 98 dana dok se nije vratila u luku Lorient. Tokom ove patrole podmornicom je komandovo Heinz-Ehler Beucke. Podmornica je operisala u Karipskom moru ali nije imala uspeha u potapanju Saveznickih brodova.
Tokom druge patrole podmornica dobija novog komadanta Hans-Adolf Schweichel sa kojim je imala mnogo bolje rezultate. Napusta bazu Lorient 01.11.1942. i upucuje se u blizinu obale Maroka i Gibraltara. 11.11.1942. uspeva da pogodi tri Americka broda. Prvo potapa brod USS Joseph Hewes (AP 50). Brod potapa u blizini obale Marokanskog grada Mohammeida. Ovom prilikom 100 clanova posade gubi zivot dok je 258 prezivelo.
Ubrzo posle ovoga uspeva da osteti jos dva broda. Prvo pogadja USS Winooski (AO 38), koji je prenosio gorivo i ostale stvari za iskrcavanje u Maroku. Brod pogadja jedno torpedo ali uspeva da stigne do obale i biva spasen od potapanja.
Skoro u istom trenutku uspeva da pogodi i svoj treci brod USS Hambleton (DD 455), ali je i on imo srece i uspeva da dodje sa ostecenjima do luke. Svoj cetvrti brod pogadja 15.11.1942. To je bio Americki brod    USS Electra (AK 21). Brod pogadja sa jednim torpedom ali zbog blizine obale uspeva da se spase totalnog potapanja. Brod je prevozio ratni materijal i gorivo. Ovom prilikom jedan clan posade gubi zivot.
Sledeceg dana podmornicu U-173 napadaju Tri americka ratna broda u uspevaju da je uniste podvodnim minama. Ovom prilikom svih 57 clanova posade gubi zivot.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

u 173.gif
(4.13 KB, 230x272)
comisionado-u173.jpg
(139.73 KB, 898x830)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Cupavo je bilo biti na podmornicama! To su bili jaki ljudi, a eto svi su poginuli... eh, rat je gadna stvar! Smile
Ova fotka cele posade je sjajna  a i potresna u isto vreme (znajuci za njihovu sudbinu).
Neka pocivaju u miru svi koji su zrtve rata...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Cupavo je bilo biti na podmornicama! To su bili jaki ljudi, a eto svi su poginuli... eh, rat je gadna stvar! Smile
Ova fotka cele posade je sjajna  a i potresna u isto vreme (znajuci za njihovu sudbinu).
Neka pocivaju u miru svi koji su zrtve rata...

Lepo receno.  Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 20:12:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.261 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.