Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 01. Avg 2025, 10:05:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U baštu na uživanje!  (Pročitano 1111 puta)
11. Jun 2007, 07:20:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
U baštu na uživanje!

Želite da stvorite svoj mali raj na terasi ili u dvorištu, u kojem centralno mesto zauzima garnitura za sedenje? Vodite računa da nameštaj namenjen otvorenom prostoru bude praktičan, lak za održavanje i da se uklapa u različite stilove.

Egzotičan nameštaj od bambusa i ratana potiče iz Azije, i godinama je najpopularniji kada su u pitanju baštenske garniture. Jedan od razloga je taj što se ovaj materijal savršeno uklapa u prirodni ambijent, a najveća prednost mu je to što je izdržljiv, otporan na vlagu i sunčeve zrake i dostupan u različitim dimenzijama. Zbog sofisticirane lepote i elegancije, lako ga je kombinovati s različitim stilovima.

Garnitura od plastike idealan je izbor za one kojima je na prvom mestu praktičnost. Materijal je čvrst i postojan, otporan na sve klimatske uslove, jednostavno se održava, a širokim spektrom boja može da zadovolji različite ukuse. Izuzetno je lak i zato pogodan za premeštanje, što nije slučaj s komadima od drveta ili kovanog gvožđa. Ipak, možda mu je najveći plus to što je pristupačan svačijem džepu.

Popularnost nameštaja od drveta je neprolazna, iako drvo nije idealno rešenje za otvoren prostor. Ono ne podnosi vlagu i nepohodan mu je zaštitni sloj, kao što je laneno ulje, jer u protivnom dolazi do oštećenja u dodiru s vodom ili zemljom. Za ovu namenu najbolje je da odaberete tikovinu i čamovinu, jer su to najotpornije vrste. Garnitura od drveta se savršeno uklapa u prirodno okruženje, a veliki izbor modela na rasklapanje štedi prostor.

Najromantičnije baštenske garniture su one od kovanog gvožđa, ali su i najkomplikovanije za održavanje. Nameštaj namenjen terasama ili baštama zaštićen je specijalnim lakovima koji sprečavaju pojavu rđe. Otporan je na sve klimatske uslove i ne može da se deformiše, ali s vremenom gubi sjaj. Da ne bi došlo do toga, garnituru jednom ili dva puta godišnje operite blagom sapunicom, a kada se osuši, premažite je slojem specijalnog voska za gvožđe, pa ispolirajte suvom krpom.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 01. Avg 2025, 10:05:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.047 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.