Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:00:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: TYPO3 je genije  (Pročitano 6464 puta)
13. Jan 2008, 20:20:13
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 111
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Elem, po prvi put radim u TYPO3 i oduševljen sam. Pre svega zato što ja mislim da koliko god ti neki cms pružao lake mogućnosti, ako si ozbiljan moraš i da programiraš. Epa, TYPO3 je tu poprilično zadiviljavajući jer ti pruža mogućnosti lakog kreiranja strana i za običnog debila, plus mogućnost totalno nezavisnog dodavanja programerskog koda - što je najbitnije - ne menjajući ni na koji način strukturu koda ničega. Vrlo povoljno i zahvalno. Toplo preporučujem

pozdrav
- - - - - -
Usput, ukoliko se neko zainteresuje daću mu potrebne adrese da mu skratim put.

pozdrav
« Poslednja izmena: 13. Jan 2008, 20:32:14 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Vecina CMSova nude slicnu mogucnost...
Cinjenica je pak da TYPO3 ima jako dobru osnovu, ali za prosecnog webmastera daleko je bitnije imati sto vise dodataka koje mozes naci gotove...
Ima vrlo ozbiljnih firmi koje ga koriste (MGM, NY Times, VW, DHL, Ford, Lufthansa, T-Online, etc), ali ni on, kao ni drugi CMSovi, nije za svakog...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 111
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Naravno, slažemse, čak šta više u jednom od početnih tutorijala autor kaže - akoVam je ovo previše (parafraziram) onda birajte neki drugi cms. Dakle da se ispravim. TYPO3 ima tu snagu da se bori da "takozvani" TypoScript postane standard, iako pruža velike "olahke" mogućnosti  veći je deo što pruža mogućnosti za samostalno programiranje uz pomoćno korišćenje svojih resursa tamo gde programiranje nije potrebno. Dakle apsolutnu kontrolu tamo gde ti treba, a lako konfigurisanje tamo gde ti apsolutna kontrola nije potrebna. To je baš po meni dobar pristup.

pozdrav

Ivica

- - - - - -
Izvinjavam se što nisam obratio pažnju na jedan deo tvoje primedbe (ali za prosecnog webmastera daleko je bitnije imati sto vise dodataka koje mozes naci gotove) ali TYPO3 ima oko 2500  do 3000 gotovih ekstenzija ili ti nezavisnih dodatako koje možeš da koristiš u svojim portalima. Čak ti dozvoljava jednostavnu mogućnost da SAM praviš ekstenzije. I sve je to OK. Ali na velikim projektima ni jedan cms nije u stanju da pruži sve. Prosto brate moraš malo, ili malo više, ili mnogo da kodiraš. Od tebe bar računam da razumeš. E, sad stvar je u tome da ti neki cms pomogne da se ne svede sve na najviše.

pozdrav

- - - - - -
Ne pisi postove zaredom, koristi izmeni.
« Poslednja izmena: 13. Jan 2008, 20:57:53 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
HTC Touch Pro
pa jel mozes postaviti neke linkove za pocetak
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 111
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Naravno, na žalost samo na engleskom (ali toliko sam oduševljen mogućnostima da ću vrlo moguće kada budem imao vremena - čitaj za neki mesec jer već imam nekoliko angažovanja - otvoriti i portal sa prevodom na srpski), a preporučivaću redom. Jer cms je (možda ću ovde uzburkati, ali tačno znam šta pričam) bolji od npr joomle koju sam i ja dosta koristio u brzim rešenjima (da ne bude zabune ja nikad ne koristim  ni jedan cms samo tek tako, uvek idem na to da mi je to samo pomoć, da moram da dodajem što je moguće manje koda a sa dobrom funkcionalnošću).
A sada prvi link.
Pre svega paket. Preporučujem ti za dobru vežbu  http://typo3.org/download/installers/               Winstallers paket jer pruža mogućnost kreiranja instanci a i nosi sa sobom neke uvodne kurseve.

 Ovaj je od samog autora i posle instaliranja je dobro za pročitati je   http://typo3.org/fileadmin/dl/tutorials/quickstart.pdf da bi se upoznali sa samim funkcionisanjem cms-a. To nikako nije dovoljno jer služi samo za osnovno upoznavanje ( a cms  pruža mnogo više). Sve to je manje više što bi sam saznao pretragom ali bitna stvar sa kojom ti mogu pomoći je sledeća:
TYPO3 je strašno proširiv ekstenzijama (posebna vrsta plugin-ova za Typo3 - više nego klasičan plugin jer ima veće mogućnosti). Da bi napravio svoju sopstvenu ekstenziju pogledaj OVO: http://typo3.netfielders.de/xvid/  to je velika grupa video tutorijala, posebno obrati pažnju na "episode 3 ..." sa tim da ekstenzija koja se tu pominje je zastarela treba ti Kickstarter mislim da je u trenutku dok ovo pišem aktuelna verzija 3.8 a naći ćeš ga na  http://typo3.org/extensions/repository/fulllist/  . To ti je više nego dovoljno za početak (pogotovo ova adresa sa video tutorijalima je jaka) pa ako ti treba posle toga dalje VIČI.
Puno sreće i dobrog koda

pozdrav

Ivica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Koristio sam CMS od PHP-njuka preko POSt-njuka itd.. pa sam se zaustavio na Joomli
TYPO3 definitivno nije za pocetnike iako je sve lepo objasnjeno da se i neznalica snadje + video materijal jako jako dobar
U principu sve sto mi zasada treba imam na Joomli tako da nista od totalnog prelaska al cu nastaviti da pratim TYPO3
pa mozda predjem u dogledno vreme

Ipak moja preporuka za ovaj CMS ima dosta prednosti
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pozdrav
Čisto da dam par lepih reči ovom genijalnom programu tj cms-u ili ti cms framework-u, prvo da napomenem typo3 nije za svakoga tj ako vas mrzi da učite typo script ili php nemojte da se bahćete, mambo (jombla) ili drugi cms-i su pristupačniji i nude gotova rešenja. Typo3 verujem da je mnogo više od cms-a, jednostavno što kažu ameri " sky is the limit" nema granica, dosta dobro poznajem php ali implementacija i drugih programskih jezika je zaista zapanjujuća. Jedina zamerka jeste što su knjige na engleskom jeziku prevodjene s nemačkog pa je ponekad teško pratiti ali sve u svemu ako imate barem neka iskustva s njime shvatićete. Nedavno se pojaviojo i prvi srpski sajt o tayp-u odlično urađen, dosta informacija a imaju i prevod knjige za početnike na srpskome:)
« Poslednja izmena: 08. Jun 2009, 15:12:50 od 2ole »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 490
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
 Smile Smile Smile
Kad se samo setim, pre nekoliko godina, dok svega ovog nije bilo, nego smo stranice pravili u html-u i sadržaj gurali po tabelama... A sad je ponuda Open Source CMS-ova tolika, i tako kvalitetna, da eto možemo da polemišemo koji je bolji !!! Typo3 je verovatno u vrhu, nisam radio sa njim ali sam video brojne pozitivne reakcije na netu, a čini mi se i da su dobili brojne nagrade?! Oduševljenje inicijatora teme ja sam doživeo sa WordPress-om!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
Zastava Singidunum
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
kako da u cms-u upacim poll-glasanje...ima li te mogucnosti...npr. na naslovnu stranicu sajta...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 490
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Imaš sajtove gde podesiš kopletan poll a na svoj sajt ubaciš samo skript. Imaš Poll skripte koje možeš da instaliraš kod sebe na serveru i imaš poll pluginove koje aktiviraš, podesiš i ubaciš ili kao widget (opet skript) u sidebar ili na samu stranicu. Sve tri varijante su jako jednostavne, a nijedna koja je besplatna nije 1000% sigurna u smislu da bi mogao da na primer organizuješ prave parlamentarne izbore (sve rade po principu cookija i neki plus IP) ali lako može da se "izmajmuniše" da neko više puta glasa Wink Za svakodnevne potrebe postoji more skripti za dž!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:00:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.