Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:41:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tužan tv rođendan  (Pročitano 1615 puta)
20. Apr 2007, 00:15:08
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Tužan tv rođendan

Tačno godinu dana posle dodele nacionalnih TV frekvencija kritičari razočarani ponudom novoosnovanih televizija. "AGB medija": Najgledaniji RTS 1 (29%) i Pink (24%), TV B92 treći (manje od 10%), četvrti RTS 2, slede Foks i Avala

Savet Republičke radio-difuzne agencije 20. aprila 2006. doneo je odluku o izdavanju dozvola za emitovanje programa na teritoriji cele Srbije, i to televizijskim stanicama Avala, B92, Foks, Pink i Košava-Hepi.

Ova TV petorka, uz dva programa Medijskog javnog servisa Srbije (RTS), započela je pre tačno godinu dana trku za gledanošću i rejtinzima, a Press je pokušao da istraži koliko su neki od njih opravdali očekivanja gledalaca i koliko su uopšte odmakli od startne pozicije.

Pad gledanosti B92 posle "Velikog brata"

Darko Broćić, direktor "AGB Nilsen medija riserča", kaže da su podaci o gledanosti prilično stabilni i da se puno ne menjaju.
- Jedinu veću promenu izazvalo je prikazivanje "Velikog brata", koje je dovelo do skoka rejtinga B92. Oni su počeli sa udelom od osam odsto i rasli su sve do decembra, kada su dostigli vrhunac od 14 procenata, dok su po prestanku emitovanja ponovo pali ispod 10 - objašnjava Broćić.


Prema rečima Darka Broćića, direktora agencije "AGB Nilsen medija riserč", agencije za istraživanje gledanosti, od televizija koje su dobile nacionalnu frekvenciju, najgledanija je televizija Pink, dok se novoosnovane TV kuće zasad slabo kotiraju.

- Najgledaniji je RTS 1, sa ukupnim udelom u gledanosti od oko 29 procenata, dok je Pink na drugom mestu sa 24 procenta. TV B92 je na trećem mestu i ima ispod 10 procenta, a odmah iza nje je Drugi program RTS-a. Foks i Avala imaju između tri i četiri procenta udela u ukupnoj gledanosti.

HTV gleda više od 50 odsto Hrvata!

Na hrvatskom medijskom nebu apsolutnu dominaciju ima nacionalna televizija HTV, čije programe prati više od 50 odsto publike. Prema podacima hrvatske agencije "AGB puls", Prvi program HTV-a u poslednja tri meseca pratilo je 34,3 odsto gledalaca, a Drugi program iste televizije biralo je 16,7 procenata publike. RTL je pak za to vreme svojim sadržajima privlačio 22,3 odsto onih pred malim ekranima, a Novu TV je na svojim daljinskim upravljačima odabiralo 18 odsto gledalaca. Ostatak od 8,6% televizijske publike odlučivao se za ono što im nude lokalni TV kanali.


Zanimljivo je da iako Košava i Hepi imaju objedinjenu frekvenciju, dečja televizija Hepi je gledanija od Košave. Hepi ima brojčano malu ali prilično vernu publiku, jer deca gledaju ovaj program sve vreme, a kada se Košava uključi, ona vodi pomalo neravnopravnu borbu sa drugim TV stanicama - objašnjava za Press Broćić.

Duško Bogdanović, TV kritičar Pressa, kaže da pet stanica sa nacionalnom frekvencijom gotovo da nisu napravile nikakav značajniji pomak u odnosu na prethodni period. Prema njegovom mišljenju, jedini dobitnici su privatne produkcijske kuće "Emoušn" i "Adrenalin".

- Godinu dana posle dobijanja nacionalne prohodnosti, televizije nisu pomerile kreativne potencijale koje su obećale. Tu pre svega mislim na Pink i B92, dok tri novonastale televizije Foks, Avala i Hepi-Košava nisu uspele da zauzmu prostor koji je pripadao pokojnoj BK televiziji.

Kada je reč o ponudama te tri televizije, one su najviše konkurentne u sportskom programu i tu se trude. Najmanji je napredak u informativnom programu - objašnjava Bogdanović, i dodaje: - Najviše su profitirale dve producentske kuće - "Emoušn" i "Adrenalin", koje su razdelile svoju ponudu na sve TV stanice.

Nije mi jasno da neke televizije koje računaju na gledanost otkupljuju licencne emisije i nemaju sopstvenu službu koja bi pratila programe u svetu i pravila sopstvenu produkciju. Najviše mi je konfuzan B92, jer mi posle "Velikog brata" nije jasno koja je njihova ciljna grupa. Kada se sve sabere, mislim da će Tijanić, kao direktor RTS-a, moći mirne glave da ide na odmor - smatra ovaj TV kritičar.Filmski i TV kritičar Ranko Munitić nije želeo da se upušta u dublju analizu trenutnog stanja na medijskom nebu Srbije.

- Smešno, pravi humor šta se sve pušta na našim TV stanicama. Ja bih sada morao i da razložim svaku od tih pet televizija i da vam kažem zbog čega imam takvo mišljenje, jer volim sve da argumentujem, što nije običaj u našoj zemlji. Međutim, jednostavno nemam vremena za loše stvari - objasnio je Munitić.
J. MARKOVIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Somewhere around nothing!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11442
Zastava Herceg-Novi
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple Iphone 5s
Citat
Najgledaniji je RTS 1, sa ukupnim udelom u gledanosti od oko 29 procenata

pa stvarno...

ne vjerujem

sta ovdje ljudi gledaju???moze li mi iko otvoriti oci zasto su ovi "najgledaniji"?Jel radi dnevnika? Smile

Imaju krs od programa...

Reprize reprize i samo reprize

Ajde kontam Pink drugi

Grand show,po neki film,Menjam zenu,Spanske serije sta sve vec ne

Ali Rts to mi nikako nije jasno Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Milijarder u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 555
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung 8500 Wave
Tužan tv rođendan
Duško Bogdanović, TV kritičar Pressa, kaže da pet stanica sa nacionalnom frekvencijom gotovo da nisu napravile nikakav značajniji pomak u odnosu na prethodni period...
Potpisujem.  Smile Smile Smile

Tužan tv rođendan
- Godinu dana posle dobijanja nacionalne prohodnosti, televizije nisu pomerile kreativne potencijale koje su obećale. Tu pre svega mislim na Pink i B92, dok tri novonastale televizije Foks, Avala i Hepi-Košava nisu uspele da zauzmu prostor koji je pripadao pokojnoj BK televiziji.
To sa obecanjima je samo nama svojstveno... Ako na ugovoru stoji  -obecavam-, e onda je potreban i Partijski komesar Skpj...

Cekacemo jos 4 godine da bi eventualno nesto promenili... I nastaviti da gledamo hrvatske tv stanice, jer imaju daleko bolji program...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Ljumberg se najlepse oblaci u reprezentaciji svedske, on je jedini maneken u ovom timu..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Avala i Fox vrte naucne serije... meni dovoljno..
Cak se i ovi degenerici sa RTS popravljaju.. bar kad je u pitanju naucni program...
Zabavni i informativni program ne bih da komentarisem...
Onaj Upitnik od pre neko vece zamalo me je naveo na samoubistvo... Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Somewhere around nothing!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11442
Zastava Herceg-Novi
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple Iphone 5s
Hrvatski Rtl je zakon!I to im je najveca greska sto su njih odbili u Srbiji!

Sto se mene licno tice potpisao bih da imam 5 programa samo

Rtl
Discovery
National Geographic
Explorer
Animal planet

meni dovoljno Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


CS Maniac

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 5699
Zastava Novi Sad Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
SonyEricsson k300i
Avala i Fox nisu lose televizije imaju naucnog programa, dosta dobrih filmova i jos mnogo toga... RTS najgledaniji koga bre to oni lazu!?
IP sačuvana
social share
         
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1128
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
dajte ljudi koja avala i fox......mozda poneka emisija ali daleko od nekadasnjeg bk
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja sam uvek mrzela BK...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:41:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.