Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Необјављено писмо пилота Боинга у Блицу  (Pročitano 578 puta)
29. Dec 2011, 10:17:13
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 134
Zastava
Browser
Chrome 16.0.912.63

PISMO JE NAPISAO
ALEKSANDAR JOVANOVIC, KAPETAN-PILOT BOINGA 747-400, A TRENUTNO KAPETAN-PILOT BOINGA 747-800 TRENUTNO NAJVECE LETILICE NA SVETU (TEZINA 415 TONA, VREDNOST 315 MILIONA DOLARA). AKELSANDAR JE PRELETEO DO SADA 20 MILIONA KILOMETARA (ZA 17 GODINA NA BOINGU 747) I OBISAO ZEMALJSKU KUGLU MNOGO PUTA / RADECI ZA JEDNU OD NAJVECIH KOMPANIJA ZA PREVOZ TERETA I ROBA SA SEDISTEM U LUXEMBURGU. DEFINITIVNO SE RADI O OSOBI KOJA IMA OSECAJ ZA GLOBALNI SVET, COVECANSTVO, VELICINU I ISTORIJU NACIJA, NJIHOVE SPECIFICNOST, PRINCIPE I ZIVOT.


Postovani iz Blica,
Nedavno ste gospodinu Draskovicu omogućili veoma veliki medijski prostor u vasim dnevnim novinama, a zauzvrat ste gradjanima ogranicili mogućnost da sa samo 1500 slova odreaguju na njegove retoricke manipulacije. Stoga vam pišem pismo, a vi sami odlucite šta će te sa njim. Gospodin Draskovic već po ko zna koji put koristi vesto svoje retoricko umece da kroz metafore i perfidno osvrtanje na segmente istorije, krivi sliku realnosti, na sreću samo kod običnog sveta.
Hajdemo prvo na istoriju... Milica Hrebeljanovic jeste posle smrti svoga muza poslala svoju 15-o godisnju kcer Oliveru, njihovom dusmanu Bajazitu u harem. Unstila joj je matericu i jajnike da ne bi mogla da dobije turski porod. Napravila je od svog tek stasalog sina Stefana Lazarevica, otomanskog vazala, sa sve preostalom srpskom vojskom...
Proslavio se taj Stefan Visoki, bog da mu dusu prosti, kao veliki borac, predvodeci pomoćnu srpsku vojsku u bitkama na Rovinama, kod Nikopolja i Angore. Posle bitke kod Angore dobija titulu Despota (1402), a posto nastavlja vazalni odnos i sa madjarskim kraljem Zigmundom, dobija od istog na poklon Macvu i Beograd, od kojeg 1405 pravi svojom prestonicom. Vazio je za jednog od najboljih vitezova i vojskovodja. Prica o Stefanu i Oliveri je veoma tuzna i bolna. Samo je on, Stefan poznavao tezinu njegove istorijske uloge, čiji su protagonisti bili njegova pragmaticna majka i trenutni politicki uslovi. Verovatno je bol svoj i tuznu ulogu koja mu je nametnuta u očaju i patnji odneo u grob. Kada su nastupila vremena mira, iskoristio je zatisije da ojaca Srbiju na svim poljima. Despot Stefan Lazarevic je sagradio Manastir Manasiju i manastir Koporin. Posvetio je svoj zivot sirenju pravoslavlja, crkvi, knjizevnosti. Davao je utociste izbeglicama koje su bezale pred Otomanskim hordama. Postao je jedan od najvecih srpskih knjizevnika srednjeg veka. Kada su Turci ponovo krenuli na Srbiju, iznenada je preminuo od srcanog udara 1427 godine. Toliko o istoriji.
Tuzno je gospodine Draskovicu da tako perfidno koristite stradanje jedne porodice za proste politicke pobude. Ja ne znam šta je vas ovaj deo istorije naucio i kako vas je inspirisao? Meni to svakako nije bitno koju pouku vi lično izvlacite iz toga. Ovaj narod mora da poznaje svoju istoriju i saslusa pomno zov svoga srca. Ovaj narod ne sme da proda ono sto nije na prodaju i sto nema cenu. Milica Hrebeljanovic je prodala svoju decu da bi sacuvala svoj Krusevac i Kosovo. Milica, koja je bila potomak Cara Dusana Silnog, a ne njen suprug Lazar, koji je sluzio na Dusanovom dvoru i tu upoznao Milicu, ona koja je polagala svo pravo na te zemlje, radije je žrtvovala svoj porod, no svoju grudu. Neka vas gospodine ta Milica nauci da zemlja nije nikada na prodaju. Da se pre žrtvuje narod, rođena deca, a zemlja nikada. Kako biste vi to mogli da razumete, kad decu nemate. Ja ne kupujem tu pricu da ste vi njenu poruku shvatili sasvim drugacije. Pojam licemerja mi se pojavljuje kao prva ideja vezana u tom kontekstu. Pošto ni vi gospodine, tako i niko iz Vlade Republike Srbije nije unuk i potomak Dusana Silnog, proizilazi logicno da nemate privatnu tapiju na to imanje na jugu, po imenu Kosovo. Ono sto nije vase, ne mozete da prodate. Prodajte vi ono sto ste od oca nasledili, dede i pradede. Prodajte stanove, stolice u parlamentu i direktorske pozicije koje ste delili prema koalicionim dogovorima. Vi niste glas naroda, jer ne živite od 300 evra mesecno. Kosovo je naše imanje, zajednicko predanje naših predaka. I naše uspomene i naše prokletstvo. Naše i u dobru i u zlu. Pa kako nam Bog da. Toliko prolivene krvi naših predaka, uz veru u pravoslavlje, toliko odvaznih, postenih Srba, koji su ponosno odlazili u smrt u nadi da ostavljaju zavet svojoj deci. Nisu mogli tada ni da sanjaju da će njihova deca jednoga dana početi intelektualno da razmatraju kako da prodaju njihove krvave pasnjake Arbanasima sa juga. Turci su ih nazivali Arnautima. Sada će te vi knjizevnici, srednjoskolci, oni sa kupljenim diplomama, oni koji pre politickih karijera nisu ništa u zivotu radili, svi vi iz zacaranog kruga, koji nemate nikakvog dodira sa narodom, da odlucujete o onome sto narodu pripada. Nekada ste bili zakleti nacionalista, a sada ste mudri. Da ste tada imali 20 godina, a sada 40, covek bi mogao da kaže da ste sazrevali i odrastali. Na zalost već tada ste bili zreli covek, svojevrsni retoricar, time opasni manipulator masa. Zbog toga, ovaj preobrazaj, ne može se nazvati sazrevanjem i odrastanjem, već samo prostom prevrtljivoscu. Poceli ste da lobirate u potpunom raskoraku sa vasim davnim eksponiranjima. Lobisti sa zapada ne zale ogromne kolicine novca lobirajuci za svoje vise ciljeve. Već smo ozbiljno pouceni o zbivanjima 27. Marta 1941 i engleskog novca prosutog po prevrtljivcima tadasnje srpske politike i elite. Upadace u oci ogromni stanovi, pompezne vile, preskupi satovi, kolekcije slika, mnogoljudni bodigardi, koji nisu dokazivi i u balansu sa realnim primanjima. Mogli su i nasi preci sve odmah da im daju. Moglo je da se tada odluci da niko ne pogine. Nudise im Turci kroz vekove opsade razne pogodnosti. Uslov je bio da predju u Islam. Ali oni, verujem da znate, nisu nikada hteli. Oni sramotni Srbi koji su to učinili, danas su poznati kao izmišljeni bosnjacki narod. Možda je jedini razlog za to što dostojni Srbi to nisu hteli, zato što im Turci tada nisu ponudili „evropsku Uniju.”
E pa, hajde da vidimo tog Srbina ili tu grupu Srba, kojih će se stideti i zauvek gnusati sva nasa pokoljenja, dokle god Srblja bude postojalo. Hajde da vidimo ko je iz redova vas beskicmenjaka spreman na trampu te vrste u kojoj nudite čitav ponos i identitet jednog naroda, a zauzvrat dobijate clanstvo u vazalne odnose i sramno mesto u istoriji pored onih bez proslosti, ponosa i korenova. Ko će od vas, politickih stetocina da preuzme tu ekskluzivno-jedinstvenu, sramnu, istorijsku ulogu, u ime svih nas. Ta lažna prica o Uniji, koju prodajete običnom narodu je jeftin politicki trik i plagijat svoje vrste. Prica o ulaganjima, investicijama i skupim projektima je svesno povrsna i slatko plasirana, laskava bajka, narodu koji to želi da cuje. Toliko imaju para, da jedva cekaju da dodju sa poklonima i do nas. Dolaze sa carobnim stapicima i od sutra će sve biti drugacije. Dolaze da nam daju, a za uzvrat ne traže ništa. Dolaze da nam pomognu zato što nas vole i žele nas uz njih. Kakva farsa. Evropska Unija ima velike probleme. Oni već sada znaju da ne mogu vise da spasu Grcku. Mnoge velike evropske banke su dale našim komsijama ogromne kredite, obezbedjene preriskantnim, sada već bezvrednim, državnim, papirnim opcijama. Grcka ih je vise puta prevarila i nije ispunila razne uslove, nametnute od njih, tako da su ternutno izgubili preko 300 miliardi evra samo na Helene. Polako stize ekonomski sunovrat Italije, Spanije, Portugalije. Svi se bore za spas svojih ekonomija, ali hej!!! Ako Srbi prodaju Kosovo, njima ćemo da odstampamo stotine milijardi evra sa lepim kamatama, pa ćemo da ih eksploatisemo do veka. Uvescemo im hiljade novih zakona i objasniti šta smeju, a šta ne. Izbrisacemo im identitet sa lica zemlje, sagradicemo NATO vojne baze, one koje smo koristili da ih sravnimo sa zemljom i slomimo im kicmu. Nateracemo zbog toga i Ruse da ih mrze. Do sada smo ih mrzeli samo mi. Mnoge zemlje nisu u Uniji. Nismo ni mi, nikada bili. I gle živi smo, zdravi, lepi, pametni. Nemamo puno, ali imamo nas. Možemo da se gledamo u lice. Nismo bednici, ne prodajemo dusu vragu svome. I posle svih nedaca, ja sam ponosan sto sam Srbin. Zato sto smo posebni, zato što smo jedinstveni. Mi nikada nećemo biti drugaciji, nadam se. Možemo mi da budemo evropljani, sto i jesmo i bez ulaska u Uniju. Cena za clanstvo je jednostavno prevelika i neprihvatljiva. Niko drugi nije ni gros platio. Patriotizam je uzvisena forma, koja izuskuje visi cilj, hrabrost, odvaznost, lojalnost, žrtvu i postenje. Gledajuci vase govore u retrospektivi vase politicke karijere, uvideo sam da ste i dobar dramaturg. Znate kada da podignete glas, pojacate dinamiku, sa tugom gledate i euforicno skandirate. Znate kada da zaplacete i ciju ruku da ljubite. Vi ste ozbiljan intelektualac, i ništa ne zborite sluceno i nepromišljeno. Izgleda da vas je samo neiskrenost i prevtljivost sprečila da u politickoj karijeri uspete. Zbog toga gospodine Draskovicu pišite i dalje lepe romane. U tim vodama se ipak bolje snalazite.
Aleksandar Jovanovic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.63
стигло поштом :
U prilogu ti saljem pismo
pilota Aleksandra Jovanovica, koje je napisao Blicu (nisu ga objavili) povodom
nedavnih izjava Vuka Draskovica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
лепо човек збори ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Citat
TRENUTNO NAJVECE LETILICE NA SVETU (TEZINA 415 TONA, VREDNOST 315 MILIONA DOLARA).

неће да бидне Smile Smile

IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Cek.. a da li su duzni da objave pismo? Smiley


A sto se tice Draskovica... on je bio lonce niz stepenice i bolji pisac fikcije od politicara...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
Pa i nije rekao neku mudrost Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Motorola 
Pa i nije rekao neku mudrost Smile

Tačno,ali mi je dao ideju...Možda bi modovi mogli (obzirom da smo ušli u predizbornu kampanju) da otvore novu temu : sva pisma buregdžija koji navraćaju na geopolitički deo foruma,a NISU objavljena po raznim novinama,tj.ubila ih (nikada jača) cenzorska ruka.
Naravno,skrinšot neobjavljene poruke kao dokaz bi dobro došao,jer valja razobličiti cenzorsku stoku i slugeranjsku štampu.Ako ste zainteresovani /ako modovi ne žele,neka bilo ko od forumaša koga sledećeg cenzurišu otvori ovu novu temu (ja,poslednjih desetak dana,nisam komentarisao po novinama). 
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.132 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.