Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:13:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Trojstvo" Boga jedinoga ?  (Pročitano 25198 puta)
28. Nov 2009, 21:03:53
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Otac je postojao pre nego je stvorio svoj Duh koji je podeljen na Duh Boziji i Sveti Duh.
Duh Boziji i Sveti Duh postoje samo za vreme Kreacije, pre i posle tog perioda Duh Boziji i Sveti Duh
ne postoje.
Ko je izmislio "Sveto Trojstvo" i zasto ?
Gde se u Starom Zavetu za koji je Isus rekao da se do Novog neba i nove Zemlje nece menjati nalazi bilo
sta sto ima bilo kakve veze sa bilo kakvim "trojstvom" ?
Stari Zavet govori samo o Gospodu Bogu kao jedinom Tvorcu, njegov Sin Isus potvrdjuje da sve pripada
njegovom Ocu, a oni koji su izmislili "sveto trojstvo" tvrde da sve pripada Sinu koji ima nekakav
"drugi dolazak".
Znaci interesuju me argumenti onih koji veruju da to neko "sveto trojstvo" postoji, odakle im ta ideja ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Citat
Znaci interesuju me argumenti onih koji veruju da to neko "sveto trojstvo" postoji, odakle im ta ideja ?

To nije ideja već realnost. Konstatovanje realnosti.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Imaginelo

To nije ideja već realnost. Konstatovanje realnosti.
Kakva "realnost", gde u Starom Zavetu mozemo citati o toj "realnosti" ?
Ti kazes da je ta fantazija realnost, i svi mi treba da bacimo sve iz ruku i to prihvatimo kao realnost ?
Ti mozes da dokazes da Sveti Sin i Sveti Duh postoje ?
Da li postoji nepostojeca realnost ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ne, ti meni dokaži da sveto trojstvo ne postoji. Gde su neoborivi dokazi tvojih tvrdnji.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6220
Ja znam za ovo: "Meni je data sva vlast na nebesima i na zemlji. Zato idite i nacinite sve narode mojim ucenicima,krsteci ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha."
Citat
Otac je postojao pre nego je stvorio svoj Duh koji je podeljen na Duh Boziji i Sveti Duh.
Duh Boziji i Sveti Duh postoje samo za vreme Kreacije, pre i posle tog perioda Duh Boziji i Sveti Duh
ne postoje.
Kad ti tako kazes Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Ne, ti meni dokaži da sveto trojstvo ne postoji. Gde su neoborivi dokazi tvojih tvrdnji.
naravno, cim mi ti objasnis kako se dokazuje nepostojanje.
Sta je dokaz nepostojanja ?
Da li si cuo da je neko dokazao da nesto ne postoji ?
Citat: Ilija Nis
Ja znam za ovo: "Meni je data sva vlast na nebesima i na zemlji. Zato idite i nacinite sve narode mojim ucenicima,krsteci ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha."
Matej 28:18-19
Sve pripada Ocu koji sve stvara kroz Sina (Duh Boziji) tako da sin ima slavu koja pripada Ocu.
Jovan 17 (sve objasnjava) " I moje sve je Tvoje, i Tvoje moje; i ja se proslavih u njima. "
Matej 11:27 " Sve je meni predao Otac moj "
Jovan 20:17 " .....Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem. "

Krstite narode u ime Oca koji je Sinu dao reci i to ce biti ucinjeno Ocevom Voljom koja se zove
Sveti Duh.
Isus nema autorsko pravo na reci koje je rekao dok je bio ziv Jovan 17:17
Sve je Otac a alati kroz koje stvara se zovu "Sveti Sin" (Duh Boziji) i "Sveti Duh" (Volja Bozija).

Isto tako me zanima kako je izostavljen alat unistenja "Djavo", kojeg takodje salje Otac na one
koje ubija ?
Jov 1:12 " A Gospod reče Sotoni: Evo, sve što ima neka je u tvojoj ruci; samo na njega ne diži ruke svoje. I otide Sotona od Gospoda. "
Ili recimo "Ilija" koji najavljuje dolazak Boga, zadnji put u ulozi "Ilije" je bio Sveti Jovan Krstitelj, ko ce danas
biti u ulozi "Ilije" kojeg salje Gospod ? Malahija 4:5-6
" Evo, ja ću vam poslati Iliju proroka pre nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji; I on će obratiti srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovim, da ne dođem i zatrem zemlju. "
Citat: Ilija Nis
Kad ti tako kazes Smile
Ne, to kaze biblija, Sin je Bozija zrtva, deo Boga koji je morao biti zrtvovan zarad kreacije spasenih.
Bozija Volja je Bozija kreacija, kada se kreacija zavrsi 1 Mojsijeva 2:2-3 nema vise Bozije Volje, nema vise
Duha Bozijeg. U Novom nebu novoj Zemlji Duh ne postoji Isaija 65:17 , Gospod Bog postaje "Sve u svemu"
1 Korincanima 15:28 " A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu. "
Taj Bog koji je "Sve u svemu" je Otac.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Isus,Juda i Simon su poneli veliku žrtvu,jer su se svesno žrtvovali za spas čovečanstva.
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5


Ovaj grafikon je slikovit.

Hajde da ponovim staru otrcanu metaforu o ledu, tekućoj vodi i vodenoj pari, kao o jednom te istom, ali različitom u pojavnosti.

Bog Otac ima formu tela odraskog muškarca, ali oku nevidljiv. Tih tela ima praktično bezbroj i skup tih tela čini Boga Oca (po Božijem liku smo stvoreni tj od Oca)

Sveti Duh proističe iz Oca kao isparenje tela Očevog (iz Oca ishodi) i formira se u obliku bestelesne magle, oku nevidljive. Gustina Svetog Duha je različita, tako da prizivanje Sveta Duha ima smisla.

Sin je kada Bog živi na zemlji kao i svaki drugi čovek, od krvi i mesa. A Bog je sve napustio da bi bio Isus i po tome je Isus izuzetan medju Sinovima.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Bog te mazo, lepo obrazlozenje.
Sto dovodi do zakljucka da je bog shizofrenik koji prica sam sa sobom pre nego sto biva zakucan  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:13:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.