Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 06:31:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Trojstvo" Boga jedinoga ?  (Pročitano 25184 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat: decky999
Znaci po tvom "zdravom razumu" kako ga zoves energija (zivot) nastaje i nestaje i time onako samo isput remeti zakone fizike ovog univerzuma. Tebi pobratime bas nije lako kada zivis u takvom univezumu - mislim to nastajanje i nestajanje nepredvidljive prirode. Mozda i ti sam nesanes jednog dana kao da te nije bilo - pojdede te crna rupa i puf nema te vise. Zajebano do zla boga  Smile
Kako to radjanje i umiranje "remeti zakone fizike" ?
Kakva "nepredvidljiva priroda", gde sam ja to rekao ?
Bice sta biti mora, kakve veze ima sta ce biti samnom  ?
Ako je u "tvom univerzumu" bilo sta zajebano, ne znaci da je tako u mom, u kojem ja zivim izuzetno lako, i
sretnije osobe od mene u tom univerzumu nema.
Citat: bozjicovek
Bog je nadvladao smrt,misli se najpre na ljudsku smrt koja više ne vlada onima koji veruju onoga koji je došao u telu da je pobedi nas radi.  Isus nije neka nelogičnost on je najveća logičnost koju dokaazuje sve živo i sve vidljivo i nevidljivo. život je samo u Hristu,. reinkarnaciuja je đavolska prevara.  zapravo demoni koji opsedaju ljude napuste ih logično u času smrti nakon ih prevarom spakuju u pakao.  takav demon kako piše luta tražeć sebi novog pokoja u novom grešniku. tako to traje. i sad prevara sa reinkarnacijom je tu. izlazeći iz jednog tela i ulazeći vekovima u druga tela,oni sebe mogu predstaviti u takozvanim reinkarnacijskim drugim životima lažuć ljude da veruju takvu laž!  otuda izjave nekih opsednutih demonima da sebe prepoznaju u drugim prošlim životima. reče je o demonu koji je tamo izašao a u njih ponovo ušao.sve dok ne budu završili isti ti demoni u ognjenom jezeru na kraju.

apostol pavle nije prepisao jevanđelje od marka on je video i čuo jasno Hrista na putu za damask.
A gde sam ja to rekao da je Isus - nelogicnost ?
Isus je bio istina ne samo sto je otelotvorenje Duha Bozijeg koji je istina, nego i zato sto
je otelotvorenje preko 200 Starozavetnih prorocanstava koja su govorila da ce se On otelotvoriti.
Ali ta prorocanstva su takodje govorila da ce on fizicki morati da umre  Isaija 53:8, Danilo 9:26
" A posle te šezdeset i dve nedelje pogubljen će biti pomazanik i ništa mu neće ostati; narod će vojvodin doći i razoriti grad i svetinju; i kraj će mu biti s potopom, i određeno će pustošenje biti do svršetka rata."
Kako mozes da kazes da je Bog nadvladao ljudsku smrt onih koji shvate da je Isus bio Sin Boziji i da se
posle dva dana vaskrsao iz smrti, kada oni koji su to shvatili umiru kao muve ??
Isus je rekao da oni koji veruju u njega ne mogu da umru fizickom smrcu, Jovan 11:26
Da oni koji su u Hristu ne mogu da umru od otrova ili otrovnih zmija i da lece druge svojim dodirom !!!!!
Marko 16:17-18
Da li znas takve ljude ?!?
Znam da je "reinkarnacija" apsolutna neistina, zasto meni to govoris ?

Sveti Pavle je cuo ovu halucinaciju, ovo su jedine reci za koje je Sveti farisej tvrdio da su Isusove ;
" Savle! Savle! Zašto me goniš? "
" Ja sam Isus, kog ti goniš: teško ti je protivu bodila praćati se."
" Ustani i uđi u grad, pa će ti se kazati šta ti treba činiti. "
Na osnovu jednog pitanja i dve kratke recenice Luka ( Ucenik Svetog Pavla koji je pisao jevandjelje ) je
napisao jevandjelje ??
Sveti Duh koji je sisao na apostole kao sto je Isus obecao Jovan 14:26 " A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh. "
Dela Apostolska 2:4 " I napuniše se svi Duha Svetog, i stadoše govoriti drugim jezicima, kao što im Duh davaše te govorahu. "
Sveti Pavle je imao na sebi Sveti Duh, posto je "hriscanstvo" koje je on stvorio Volja Bozija, ali nije mogao da se podseti sta je Isus u svojoj misiji ili u detinjstvu rekao posto to nije cuo.

Trebalo bi da si shvatio da ne komuniciras sa nekim ko nikada nije citao Pismo, nego sa nekim ko ga proucava vise od cetvrt veka. Tako da ako zelis da pricas o jevandjeljima i sta u njima pise, imas to na umu.
Citat: gagijk
Христ је пут, истина, Живот није у њему, он је Живот, али у праву си, бар се слажем са тобом  Smile

Али је пре свега битно да човек има љубави.. ако има љубави.. има и Христа у њему... и ништа му није тешко.. Smile
Gde je on ?
Gde je to krv i meso koje je se sa masno/slatkim* rukama i punim stomakom "samolansirao" u atmosferu ???
" Vidite ruke moje i noge moje: ja sam glavom; opipajte me i vidite; jer duh tela i kostiju nema kao što vidite da ja imam.
Imate li ovde šta za jelo?
A oni Mu daše komad ribe pečene, i meda u saću. I uzevši izjede pred njima. "
Sta u atmosferi jede 2000 godina ?

Isus - ljubav ?!?
Jovan 9:39 " I reče Isus: Ja dođoh na sud na ovaj svet, da vide koji ne vide, i koji vide da postanu slepi."
Matej 10:34-37 " Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač.
Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene:
I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi. Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan. "
Da li tebe Istina/Hrist koji to radi asocira na ljubav ??
Spasenje koje se desava samo kroz Istinu/Hrista, Jovan 6:44 " Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče Otac koji me posla; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan. " jeste jedini akt ljubavi koji predstavlja
Volju Gospoda Boga koji to cini kroz Istinu/Hrista.

dobro je proučavati Pisma,ali je još bolje i kvalitetnije verovati ga. bez vere je nemoguće ugoditi Bogu. odbasciti pavla apostola je isto što odbaciti i sve pismo.ili ili.marko 16,dobro si citirao. kako misliš ima loi ljudi. lično sam video kako satana napusta lljude pod ujednom smrti u rakovini.u drugim bolestima,.ja sam doživeo na molitvi isceljenje,nakon su mi rekli oko 3.meseca života pre nekih 12,god.rekoh ti,treba verovati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
I DNK je u trojstvu,sastavljena od:soli,žive i sumpora.
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
I DNK je u trojstvu,sastavljena od:soli,žive i sumpora.

ali to se još uvek zove dnk,ne trodnk!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Prijatelju moj samo sam hteo da ukažem da smo okruženi uvek trojstvom.
Neutralno,pozitivno,negativno.
To je sveto trojstvo.
I uvek je tako. Smile
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
I DNK je u trojstvu,sastavljena od:soli,žive i sumpora.
Od toga je sastavljena DNK-a ? Odkad ??

Prijatelju moj samo sam hteo da ukažem da smo okruženi uvek trojstvom.
Neutralno,pozitivno,negativno.
To je sveto trojstvo.
I uvek je tako. Smile
A kod gore dole, gde je sredina ?? Ili kod levo desno ??
« Poslednja izmena: 03. Feb 2010, 04:45:05 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Bosch ima centrifugu
Prijatelju moj samo sam hteo da ukažem da smo okruženi uvek trojstvom.
Neutralno,pozitivno,negativno.
To je sveto trojstvo.
I uvek je tako. Smile

To je vishe dualnost sa polovinom koja se ponavlja.

Red rad i disciplina je trojstvo. Ili srp, chekic i petokraka ili kupus pasulj i slanina ili tako vec nesto
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
I DNK je u trojstvu,sastavljena od:soli,žive i sumpora.
Od toga je sastavljena DNK-a ? Odkad ??

Prijatelju moj samo sam hteo da ukažem da smo okruženi uvek trojstvom.
Neutralno,pozitivno,negativno.
To je sveto trojstvo.
I uvek je tako. Smile
A kod gore dole, gde je sredina ?? Ili kod levo desno ??

DNK je uvek u tom sastavu,ali je nauka lutala.
Od nulte tačke ti je gore ili dole.
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
kod Boga nema levo desno,mada je dobro rečeno das suzbije priča svetrojstvu. ali kažem kod Boga toga nema. najbolji primer je prorok jezekilj mislim 10.gl.gde se ukazuje slavaBoga Večnoga. tamo se vidi da su točkovi od kola išli na sve četiri strane sveta u isti čas!!! kako to objasniti? fizika to ne bi mogla da podrži. a ipak je to Bog. svugde prisutni.samo tako je moguće razumeti tu objavu kretanje u isti čas na svečetri strane sveta. to je slava božja. tako tu nema trojstva već jJedan sveti Bog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
Trojstvom jesmo uvek okruženi  Smile

Mislim da se vidi iz Simbola vere, ali ajd malo da pojasnim...

Verujem u Jednoga Boga Oca, svedržitelja, tvorca neba i zemlje, i svega vidljivog i nevidljivog...
-hm... teško je ovo objasniti, logikom nikako.. kako je mogao tvorac svega, ko je njega stvorio.. stari zavet nije istina, Hristos je istina...

I u jednog Gospoda Isusa Hrista, Sina Božijeg, od oca rođenog pre svih vekova, svetlost od svetlosti, Boga istinitog, od BOga istinitog, Rođenog, ne stvorenog...

Ajd ovo da objasnim, ovo bar znam...

Sin jeste rođen, ne od majke, već od Oca, pre svih vekova, on je jedno sa Ocem, on jeste i otac.. on je sve, on je Svuda, on je bio i biće, on je alfa i omega, početak i kraj... on je put, on je život.. naravno za one koji ga Veruju, jer drugi Isus, onaj koji je rođen u Telu, tj sišao sa nebesa, i ovaplotio se od duha svetoga i Marije djeve, i postao čovjek, imao je dve prirode, ljudsku i božansku, čovek ne može biti savršen, on se molio Ocu, da oprosti ljudima, jer ga ne poznaju,, jer ga ne vide, sišao je da spasi čovečanstvo, ogrezlo u greh, i licemerstvo... Vaskrsao jer, vazneo se na nebesa, i sedi s desne strane oca...

U simbolu se kaže, da se čeka da on ponovo dođe, za neke je i dalje misterija, ja znam da je došao, jer ga poznajem, ali ja nisam taj koji tajne treba da odaje svoje, ja sam taj koji treba da spasi onoliko koliko može da spasi, glasom ljubavi... zovom ljubavi, i istine, jer sam za to rođen... Ima ih mnogo koji slede taj put, ti će naslediti zemlju, jer će krotki i smireni naslediti zemlju, zaista vam kažem, neće je naslediti oni koji kažu da je masturbacija greh, a sami sede ispred računara i rade ono što znamo da svako radi...


Razmislite dobro, nemojte da vam je jezik brži od pameti.. Do drugog dolaska Hrista u telu... konačnog suda neće biti... kada on umre, i spoji se sa Hristom na nebu, jer Hrist je svuda, i žao mi je što neki ne mogu da razumeju, ali nije svima isto dato, razumeće na konačnom sudu...

da ne dužim, ponovo ću citirati jednu rečenicu.. koja je mnogo bitna, ko razume shvatiće, ko ne razume, neće shvatiti nikad, nažalost, ako nije do sada...

Strepite, jer ne znate časa kada će sin Čovečiji doći...

Mogu rado da vam rastumačim novi zavet, ne znam ga napamet, ali ga poznajem, znam istinu, znam Hrista.. Stari zavet je laž... kontrola, manipulacija...Otac greši, sin ne Greši, sin će Suditi, ne otac...

ogradiću se i Reći da je moje mišljenje samo... možete me naći na hm... ima na mom profilu moj broj, ali samo za prijatelje, mada mislim da ga sada svi vide... za svakog sam budam dan i noć... lako ja zaspim opet... Ako istinu niste spoznali, ima još vremena...

sve najbolje od srca želim svima, i svima želim pre svega ljubav, jer Hristos je ljubav, to mu je Ime, on je bezuslovna ljubav, ako nekome nije jasno šta je bezuslovna ljubav... hm kako mu objasniti...

Bezuslovno znači i na štetu osobe koju voliš, na trenutnu štetu, ali na opšte dobro te osobe...

ajd mnogo sam napisao za jedno veče, i ja moram ponekad da spavam...

Mir Svima  Smile

edit:

Imate na youtube-u toliko gusala, mada koju god muziku da slušate, nije bitno...

ajd ovako System of A down...

I cry when angles deserve to die....

Kome nije jasno do sada, šta je pisac hteo da kaže, biće mu jasno... ima anđela koji su pali... koji zaslužuju da umru, mora biti i malo surovosti, jer gde je pravda bez toga... možda je kontradiktorno nekome... ali kakva je nagrada onima koji imaju ljubav, ako onima koji seju mržnju... i moj govor ako ima mržnje, ja se zbog njega kajem... Hristos sudi svima i svakome, u srcu njegovom je on, on je svuda, on ga opominje, on se trudi.. trudi se jer želi što više onih koji osećaju blagodat božiju...

Večni život je mir i radost u duhu svetome, nadam se da oni koji čitaju pismo razumeju, a mnogi koji ga ne čitaju razumeju, i biće veći od mnogih koji ga čitaju, jer preljuba se čini u srcu, greh polazi iz glave... bolje je reći uh... što je ona mala dobra.. jer kad si ga pomislio, a moraš pomisliti, kad dobro izgleda... onda si već učinio preljubu u srcu svome, ja, ti, bilo ko... svi mi to radimo, svi smo ljudi, i svi smo grešni, grešimo mišlju milion puta dnevno, bitno je da se kajemo... a ne da se gordimo  Smile

Malo me boli glava, ne mogu više, laku noć i mirne snove želim svima  Smile
« Poslednja izmena: 04. Feb 2010, 00:48:06 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Bosch ima centrifugu
Ko o cemu baba o sexu a hriscani o grehu . Boze me sacuvaj i sakloni da mi vecera presedne. Ajde bre opustite se malo , udahnite vazduh sve ce biti OK nema razloga za paniku - jednom reciju:

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 06:31:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.