Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:06:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Trojstvo" Boga jedinoga ?  (Pročitano 25189 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Citat
Sto dovodi do zakljucka da je bog shizofrenik koji prica sam sa sobom pre nego sto biva zakucan

Može li led da pluta u tekućoj vodi? Sam grafikon koji si okačio tvrdi da tri bića nisu podjednaka, da bi se posle načudio toj razlici. Isus ne govori sa Isusom No2 već sa svojom drugačijom prirodom.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Bosch ima centrifugu
Iz geometrijsko-numeroloskog aspekta - 3 tacke definisu ravan a tri ravni prostor - sto dovodi na pomisao da je prividna podela jednog na tri bio osnovni uslov da se stvori iluzija postojanja trodimenzionalno-materijalnog sveta u kome zivimo. Spoznajom da trojstvo nikada nije postojalo niti postoji dovodi coveka do shvatanja da mu je trodimenzionalni svet nepotreban i da je bivstvovanje u Jednom jedina realnost koja se nikada nije promenila niti moze da se promeni. Ipak da bi ovo shvatio cooveku su potrebna iskustva negacije - odnosno odgovori na pitanje sta je nisam da bi dosao do odgovora na pitanje sta ja jesam.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Isus,Juda i Simon su poneli veliku žrtvu,jer su se svesno žrtvovali za spas čovečanstva.
Isus je jedina zrtva za spas covecanstva, ali to nema nikakve veze sa temom.
Citat: RavenDark
Jovan 8:16 Otac je Bog koji je poslao svog Sina, Duh Boziji da sudi istinom, posto jedino istina sudi one koje je Otac hteo da osudi.
Jovan 14:26 " A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh. "
Otac je Bog ciji sveti duh ili Volja Bozija koja je zapisana vodi one koji su trebali da tacno zapisu ono sto je Isus rekao.
Sin i Duh nisu Bog nego Boziji alat koji biva odbacen kada se Bozija kreacija zavrsi.
Sin je inkarnacijom bio jedno sa Bogom, koji takodje ima inkarnaciju.
Sveti Duh nema inkarnaciju
Citat: Imaginelo
Ovaj grafikon je slikovit.

Hajde da ponovim staru otrcanu metaforu o ledu, tekućoj vodi i vodenoj pari, kao o jednom te istom, ali različitom u pojavnosti.

Bog Otac ima formu tela odraskog muškarca, ali oku nevidljiv. Tih tela ima praktično bezbroj i skup tih tela čini Boga Oca (po Božijem liku smo stvoreni tj od Oca)

Sveti Duh proističe iz Oca kao isparenje tela Očevog (iz Oca ishodi) i formira se u obliku bestelesne magle, oku nevidljive. Gustina Svetog Duha je različita, tako da prizivanje Sveta Duha ima smisla.

Sin je kada Bog živi na zemlji kao i svaki drugi čovek, od krvi i mesa. A Bog je sve napustio da bi bio Isus i po tome je Isus izuzetan medju Sinovima.
Pa Sin je Duh Boziji/istina/rec-logos, On je Duh koji je 33 godine bio telo, ali i kao Duh i kao telo je bio u
sluzbi svog Oca koji je jedini Bog koji stvara, koji je Tvorac. Nikako mi nije jasno kakve veze imaju tri forme vode
koje su materijalne sa cinjenicom da postoji samo jedan Tvorac, a to je Bog Otac ?
Kako moze Otac da bude nevidljiv, kada ce ga videti svako oko, i oni koji budu znali njegovo ime ce biti
spaseni od smrti ?
U paraboli o vinogradu, Matej 21:33-44 Isus je kristalno jasno opisao dolazak Mojsija (sluge) , dolazak Isusa (sina)
 i dolazak Gospoda Boga (vlasnika).
U Jovan 14:20 " U onaj ćete vi dan doznati da sam ja u Ocu svom, i vi u meni, i ja u vama. "
U telu Oca je Duh Istine/Hrist, bas kao i u telima spasenih koji su u Duhu Istine.

Sveti Duh je misija Bozija u kojoj je njegov Sin bio tek u 30-oj godini, Sin je bio u svetom Duhu samo 3 godine, za razliku od Svetog Jovana Krstitelja koji je bio u Svetom Duhu jos u majcinoj utrobi pa sve do pred smrt kada nije bio siguran ko je ustvari Isus.
Citat: RavenDark
Sto dovodi do zakljucka da je bog shizofrenik koji prica sam sa sobom pre nego sto biva zakucan  Smile
Shizofrenik mozda nije tacan opis, ali ako je Isus Bog, onda je izvrsio asistirano samoubistvo, posto
je Pilat hteo da ga pusti ukoliko kaze da nije Sin Boziji ....
" A Pilat Mu reče: Zar meni ne govoriš? Ne znaš li da imam vlast raspeti te, i vlast imam pustiti te?
Isus odgovori: Ne bi imao vlasti nikakve nada mnom kad ti ne bi bilo dano odozgo; zato onaj ima veći greh koji me predade tebi. "
Isus je znao da ga Otac zrtvuje, on je znao da mora umreti i naravno znao je da je sve Volja njegovog Oca, a ne njegova.
Citat: decky999
Iz geometrijsko-numeroloskog aspekta - 3 tacke definisu ravan a tri ravni prostor - sto dovodi na pomisao da je prividna podela jednog na tri bio osnovni uslov da se stvori iluzija postojanja trodimenzionalno-materijalnog sveta u kome zivimo. Spoznajom da trojstvo nikada nije postojalo niti postoji dovodi coveka do shvatanja da mu je trodimenzionalni svet nepotreban i da je bivstvovanje u Jednom jedina realnost koja se nikada nije promenila niti moze da se promeni. Ipak da bi ovo shvatio cooveku su potrebna iskustva negacije - odnosno odgovori na pitanje sta je nisam da bi dosao do odgovora na pitanje sta ja jesam.
Bravo decky ! veoma prijatno si me iznenadio ! Narocito ova poslednja recenica, svaka cast !
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6220
Citat
Sin i Duh nisu Bog nego Boziji alat koji biva odbacen kada se Bozija kreacija zavrsi.
Sta ce svemogucem Bogu alat?
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Bosch ima centrifugu
Blagodarim
Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Ilija Nis
Sta ce svemogucem Bogu alat?
Zato sto nijedan Tvorac ne pravi nesto bez alata, bez obzira sta taj alat moze da bude.
Jovan 1:1-4
" U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Ona beše u početku u Boga.
 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima. "
Logos je ta frekvencija kroz koju je sve nastalo.
Sveti Jovan je to opisao proslim vremenom, posto logos/rec posle zavrsetka svega sto je kreirano - nestaje.
A taj zavrsetak je pred nama, mi smo generacija "zadnjih dana", Spaseni ( oni koji ce iz smrtnosti preci u besmrtnost jesu Kreacija Bozija, sve ostalo zivo ili mrtvo je samo okolina te Kreacije. )
Citat: decky999
Svakog dana u svakom pogledu sve vise napredujem.
Spoznaja onoga sto jesi je plafon, vece spoznaje od te nema, onaj koji spozna sta je ne moze da umre.
Tako je bar Isus rekao " Koji ljubi dušu svoju izgubiće je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svetu, sačuvaće je za život večni. "
Ako ti shvatis da si ti samo duhovna dimenzija, postaces fizicka, ko misli da je fizicka dimenzija, da ima
ego ( sto znaci "ljubiti dusu svoju" ) izgubice i duhovnu i fizicku dimenziju.

A kao sto si lepo rekao do toga se dolazi dedukcijom (otklanjanjem) onoga sto znamo da nismo.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Sto dovodi do zakljucka da je bog shizofrenik koji prica sam sa sobom pre nego sto biva zakucan

Može li led da pluta u tekućoj vodi? Sam grafikon koji si okačio tvrdi da tri bića nisu podjednaka, da bi se posle načudio toj razlici. Isus ne govori sa Isusom No2 već sa svojom drugačijom prirodom.
Drugacijom prirodom to jest shizofrenijom.  Ako je bog sveprisutan onda ne bi ni trebao da prica sam sa sobom, jer unapred vec sve zna, tako da ovo trojstvo ima mnogo smisla u tri lepe.
Sledeci put cu da snimim razgovor kockice leda sa regularnom vodom, a posle cu se inhaliram  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: RavenDark
Drugacijom prirodom to jest shizofrenijom.  Ako je bog sveprisutan onda ne bi ni trebao da prica sam sa sobom, jer unapred vec sve zna, tako da ovo trojstvo ima mnogo smisla u tri lepe.
Sledeci put cu da snimim razgovor kockice leda sa regularnom vodom, a posle cu se inhaliram  Smile
Pa Bog nije sveprisutan, njegov Duh nije sveprisutan, On ne prica sam sa sobom, Isus nije pricao sam sa sobom, Bog zna sve unapred, zato su prorocanstva koja su se ispunila ispisana unapred.
"Trojstvo" nema nikakvog smisla, niti ima nekakvu svrhu, svi ljudi koji su u tu nelogicnost verovali su umrli, i
ne postoji razlog zbog kojeg bi ljudi koji u tu nelogicnost veruju prestali da umiru.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
pa i nema smisla, to govorim sve vreme
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
pa i nema smisla, to govorim sve vreme
Samo po sebi se postavlja pitanje da li ima smisla to objasnjavati nekome ko nije u mogucnosti da to shvati ?
Niti jedna religija nema podrsku stvarnosti i ne priznaje stvarnost, tako da je ekstremno neverovatno religioznom coveku objasniti kako stvarnost funkcionise.

Meni je zanimljivo da "hriscanstvo" koje je izmislilo "Sveto trojstvo" priznaje samo "sina" koji je za njih
"Gospod Bog", za "hriscanstvo" Otac i Sveti Duh ne postoje u materiji.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:06:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.