Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:21:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trinaesti znak  (Pročitano 8876 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 3.1.10423
mob
Samsung 
Šta, da budem devica?
aa, neće da može
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 71
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Svi imaju neku averziju prema novom zodijaku...ali ako je takvo stanje u kosmosu, sta cete.
IP sačuvana
social share
-sαmo mrtvε rιbε plιvαju nιzvodno-
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


tko zna kako daleko odlazim...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 18119
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ja sam opet lav  Smile

Baš nešto razmišljam...oko mene najviše strelčeva Smile Ako ih jednog dana poubijam sve, i još plus ne bude nataliteta, tada neka menjaju strelčeve u zmije   Smile  Smile Smile
IP sačuvana
social share
шš
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Istina je negde tamo...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 305
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Neverovatno, ja sam Vodolija inace a po ovom horoskopu jarac...stvar je u tome sto su moje karakteristike zaista jarceve koliko god voleo vodolijski znak, a cak mi je i astrolog rekao da sam pod velikim uticajem jarca u mnogo polja...
IP sačuvana
social share
Novi svetski poredak: svet koji nam je stavljen preko ociju da bi se sakrila istina od nas

Homosexualizam je socijalno prenosiva bolest, koja se po pravilu javlja kao simptom u drustvima koja su u raspadu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
RavenDark - ne seri majmune!!
Inace,ja sam strelac - 16.12 -- da li spadam u zmijonosu ili ostajem strelac? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Ne spadas. Ti si samo jedan mali maneken koji se previse opustio.

Procitaj Pravilnik Burek Foruma.

I bez vredjanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E72
Evo jednog zanimljivog teksta u kome je sve objasnjeno...
Nije me mrzelo da otkucam...  Smile


Da li je Zmijonosa "trinaesti" znak horoskopa?

- Hej, sta je sa ovim tipom ovde, vidis li ga?
- O kome pricas... mislis na ovo stopalo sto se vidi?
- Da, da! To je definitivno necije stopalo! To je trinaesta figura u krugu, zar ne!
- Polako drugar... slazem se da se tu vidi necije stopalo.
To je Zmijonosino stopalo, ali on nije clan kluba. Samo je upao u sliku...
i tu je od pocetka. Vec tri hiljade godina.


Jos od sedamdesetih godina proslog veka se prica o Zmijonosi (Ophiuchus) kao trinaestom
horoskopskom znaku. Senzacionalno otkrice koje je ustvari staro vekovima, svakako ce uvek privuci
veliku medijsku paznju dok nesto o principima astrologije kao i ovom sazvezdju ne naucimo.
Slicnu situaciju imamo i svakog avgusta kada pocnu da kruze mailovi koji nas obavestavaju da je samo
ove godine Mars najblizi Zemlji i da se ovaj fenomen javlja jednom u 83000 godina.
A istina je da niti je Mars u avgustu najblizi Zemlji, niti je Zmijonosa 13. znak

Astronomija vs Astrologija

Astronomi najcesce zameraju astrolozima  nepostovanje precesije i upotrebu geocentricnog sistema.
O cemu se zapravo radi?
Za razliku od astronomije koja istrazuje kosmos, astrologija istrazuje coveka.
Nju zanima ko je taj covek , kakve su njegove snage, slabosti, potrebe i kako se makrokosmos ogleda u njemu.
Princip astrologije se svodi na sveukupnost, postojanje celine i neraskidivih veza izmedju svega zivog.
Zato u trenutku rodjenja svako od nas je deo jedne metafizicke celine oslikane polozajima planeta na nebu.

Tri kljucne tacke za izradu horoskopa jesu:
-ekliptika ( prividna putanja Sunca oko Zemlje),
-nebeski ekvator (sto je ustvari Zemljin ekvator projektovan na nebeski svod)
-horizont.

Zato nam je za izradu horoskopa potrebno vreme rodjenja kako bismo videli gde su se u tom trenutku
presecali ekliptika i horizont (vrh 1. kuce , sto je ascendent, tj podznak) kao i ekliptika i ekvator
(vrh 10. kuce, sto je Zenit) , a na osnovu cega dalje odredjujemo vrhove ostalih kuca horoskopa.
Kako se horizont (vidik) menja ako se pomerimo iz tacke A u tacku B, potrebno je da znamo mesto rodjenja, lokaciju.
Ekliptiku su prvi odredili Asirci negde 700 godina p.n.e., podelili je na 4 dela u skladu s godisnjim dobima
i nacinili prvi popis zvezda i sazvezdja.
Sazvezdja (sacinjena od grupa fiksnih zvezda) odredjena negde 3000 godina p.n.e. Ono sto se prebacuje astrolozima
je da sazvezdja ima mnogo vise nego 12 i nisu sva jednake velicine. Medjutim, astrologe zanimaju samo ona koja mi,
kao posmatraci sa Zemlje vidimo da se pojavljuju na nama vidljivom horizontu. Kada ta nama vidljiva sazvezdja
preslikamo na ekliptiku (putanja Sunca oko Zemlje) ona vise nisu sazvezdja vec suncevi zraci kao znaci kroz koje
prolazi Sunce u svom dvanaestomesecnom kretanju ekliptikom i vidimo ih jednake velicine (zbog cega je horoskop
podeljen na 12 znakova od 30 stepeni). Sunceve znake (od Ovna do Riba) ne treba zato mesati sa sazvezdjima
fiksnih zvezda koja postoje realno, koja su nejednaka i koje astronomi posmatraju teleskopom, ali kroz koja nase
Sunce ne prolazi.

Mit

Zmijonosa (Serpent Holder, Serpentarius, Ophiuchus) prikazuje coveka (mitoloski: Asklepije) koji u rukama
drzi zmiju. Prema mitu, Asklepije je bio Apolonov sin, koji ga je naucio lecenju i proricanju.
Svoje isceliteljske moci narocito je usavrsio kod kentaura Hirona koji ga je uputio u tajne trava i naucio vestini koriscenja otrova.
Sve to je ucinilo da asklepije za zivota postane najpoznatiji lekar koji je cak mogao da ozivi mrtve.
Had se zbog toga zalio Zevsu da podzemni svet ima sve manje stanovnika. Razgovarao je sa zmijama
koje su mu pomagale u proricanju , a njihove otrove koristio je za ozivljavanje umrlih i lecenje neizlecivih bolesti.
S obzirom da Asklepije nije bio bog, cak ni polu bog, vec obican covek, Zevs kao vrhovni bio je gnevan na Asklepijevo igranje boga pa ga je ubio munjom.
Ipak, nakon nekog vremena pokajao se i Asklepija postavio na nebo kao sazvezdje Ophiuchus (Zmijonosa),
na kome je predstavljen kao covek koji u rukama drzi dve zmije, nama danas poznate kao simbol farmacije i lecnistva.

Zmijonosa u horoskopu

Ukoliko u horoskopu imate neku planetu ili bitnu tacku (kao sto je podznak) u Strelcu, i to od 7 - 26. stepena Strelca,
te planete ce na bazicne osobine Strelca imati jos i osobine Zmijonose, kao sto su: jaka intuicija, vizionarstvo,
pojacana ekstra senzorna percepcija koja se cesto prepoznaje kao vidovitost. Takodje, donosi jasne uvide, kontakt sa
spiritualnim, pri cemu je osoba odlican medij. Osoba prirodno razume sve misticno, tajno, ima talenat za jezike
i razumevanje simbola, pa otuda i za astrologiju.
Sto se isceljivanja tice, koje je usko vezano sa Zmijonosom, akcenat je na lecenju biljem, jakim regenerativnim mocima
(analogija zmije koja menja svoju kosuljicu), a ako je Venera tu negde - cak je moguce podmladjivanje sa godinama
da osoba u cetrdesetim izgleda vedrije nego sa dvadeset.

Ovde su cuda moguca kada je o izlecenju rec, kao i vracanje u zivot nakon klinicke smrti. No cini se jos bitnije od toga,
to sto se ove osobe ne boje bola, patnje, neprijatnih emocija, kao da znaju da ce se intenzitet emotivnih otrova
(gotovo alhemijski) u melem! I to se upravo desava. Zbog toga sa godinama dostizu zavidan nivo mudrosti, vodjeni iskljucivo
licnim iskustvom i mnogi od njih postaju nezamenjivi terapeuti, psihijatri, iscelitelji ljudske duse.

Kako je i za Zmijonosu, kao i za Strelca, ucenje imperativ i glavni uslov, snaga Zmijonosinog dara uvek je proporcionalna
sa znanjem koje osoba ima o svom telu, isceliteljskim metodama, spiritu i duhovnosti.
Zbog toga je vazno da se osoba konstantno usavrsava i da tokom zivota uci od najboljih ucitelja.



Izvor: Sensa
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Bik: 13. maj - 21. jun
E jbg, a bas sam voleo moj sadasnji znak  Smile Smile

IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 6408
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Kako god da okreneš ja sam opet devica  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:21:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.