Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:43:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tri pitanja u vezi Interneta  (Pročitano 3597 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Ako sam te dobro razumeo i ja kao vlasnik-radnik igraonice nisam djužan da pokazujem deci kako da pređu igricu itd. Smatram da nisam dužan, ali kada sam već tu zašto da ne.

Primer ti u mom slučaju ne stoji. A možda nisam bio jasan. Ja sam IKOM-u platio internet i želim da preko njihovog interneta mogu da uradim sve što mogu i preko drugih tipova priključaka. Znači ne smeju da mi daju IP adresu koja me ograničava da, recimo, downloadujem sa Rapid Share. I smatram da zato što su monopolista se tako ponašaju. Da imaju konkurenciju mogli bi da mi odgovore na moje pitanje koje je ipak u vezi Interneta a ne monitora.

jbte opet se u krug vrtimo.
TA IP adresa koju su ti oni dali nema nikakve veze sa onim sto tebi treba i sa onim sto od njih trazis tj ono sto si ovde postavio kao pitanje.
To sto ti treba da platis nekome da ti poveze lan i net kako treba ja druga stvar, ako neces da platis onda pokusaj sam da uradis tome ovaj forum i sluzi
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
I ja sam postavio pitanje na ovom forumu. Mislim da sam imao pravo usput da spomenem moje mišljenje u stanju na našem tržištu. Monopolisti kao Telekom, kao Ikom, pravim digresiju Zavod za udžbenike i ostali mi idu strašno na živce.

Nije problem da platim, ali da mi neko pošalje servisera koji ne ume da poveže Windows 3.1 i Windows XP u mreži od dva računara od 20,00 časova do 3 ujutru to stvarno neću. Opet pravim digresiju da zovem vodoinstalatera i da mi naplati za manje od sat vremena rada 5000,00 dinara to mislim da nema ni u mnogo boljim ekonomijama neko što je naša. Da mi dođe profesor računara kući i naplati debelo, a više sam ja njemu objašnjavao nego ono što meni treba - u stilu u kako to beše .... Da mi serviser mazne drajvere od gigabajtove ploče....

Da završimo sa ovakvom polemikom. Ako ima neko ko može da mi pomogne da odradim ovo što mi je okno savetovao (probao sam, ne ide mi) tu sam.

IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson K750 on Linux
I ja sam postavio pitanje na ovom forumu. Mislim da sam imao pravo usput da spomenem moje mišljenje u stanju na našem tržištu. Monopolisti kao Telekom, kao Ikom, pravim digresiju Zavod za udžbenike i ostali mi idu strašno na živce.

ta diskusija o telekomu,monopolima nece nas (te) odvesti nigde (osim ako nemas 100mil evra da pocnes da rovaris po zemlji i proturas kablove...)


Nije problem da platim, ali da mi neko pošalje servisera koji ne ume da poveže Windows 3.1 i Windows XP u mreži od dva računara od 20,00 časova do 3 ujutru to stvarno neću. Opet pravim digresiju da zovem vodoinstalatera i da mi naplati za manje od sat vremena rada 5000,00 dinara to mislim da nema ni u mnogo boljim ekonomijama neko što je naša. Da mi dođe profesor računara kući i naplati debelo, a više sam ja njemu objašnjavao nego ono što meni treba - u stilu u kako to beše .... Da mi serviser mazne drajvere od gigabajtove ploče....

Da završimo sa ovakvom polemikom. Ako ima neko ko može da mi pomogne da odradim ovo što mi je okno savetovao (probao sam, ne ide mi) tu sam.

posto si odlucio da budes sam svoj majstor predlazem ti knjigu

http://forum.burek.com/index.php/topic,202393.0.html

malo je starija tj za 2000win ali sve je isto i dalje
« Poslednja izmena: 23. Jul 2009, 14:46:26 od tagu »
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Da završimo sa ovakvom polemikom. Ako ima neko ko može da mi pomogne da odradim ovo što mi je okno savetovao (probao sam, ne ide mi) tu sam.
Po difoltu je ta ip adresa, verovatno je neko promenio. Cak si mi i na pp napisao model rutera i koja je njegova difolt ip adresa sto i pise na poledjini rutera.   Smile

Resetovanjem rutera ces vratiti na difolt podesavanja pa i difolt ip adresu.
Posle resetovanja neces imati problema sa internetom, jer ce ruter posle resetovanja biti na dinamic ip za wan kao sto je i sada .

Koliko sam shvatio do sada ti hoces da svaki racunar vezan na taj ruter u lanu ima uvek istu ip adresu.
Moze to da se uradi i ako je na svakom racunaru podeseno na automatik, a moze i da se manuelno svakom racunaru ukuca ip adresa. Naravno, to se posebno setuje i u samom ruteru.

Ruter se resetuje tako sto ga iskljucis iz struje pritisnes dugme na zadnjoj strani rutera i drzis ! ukljucis ruter u struju i nakon 10 sekundi pustis dugme.

Odradi taj difolt reset pa idemo dalje....       ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Odrađeno. I dalje ako iz Properties ja definišem IP adresu ne mogu da se konektujem na internet. Stavio sam 192.168.1.11.

Dostavljam zadnji odgovor njihove tehničke podrške:

"Ukoliko je to moguce predlazem vam da podesite fiksne IP adrese u loaklnoj mrezi.

Da bi podesili fiksne adrese idite u control panel-network connections i kliknite na local area connection. Zatim idite na properties-internet protocol TCP/IP.
Ukljucite opciju USE FOLLOWING IP address. Subnet mask podesite na 255.255.255.0 a IP adrese vam savetujem da podesite po redu.
npr. klijent broj 1 sa adresom 192.168.0.11, klijent broj 2 sa adresom 192.168.0.12 ... Naravno mozete koristiti i drugi opseg IP adresa, bitno je da bude isti opseg na serveru i svim klijent racunarima.

Startujkte Caffe Server i obrisite IP listu sa  setup- IP adrese strane.
Ugaiste Caffe Server i obrisite IPN fajl iz C:\....\Caffe foldera.

Startujte server i vaseg klijenta br.1

Startujte ga u setup mode (na login strani kucate ADMIN i vasu klijent sifru. ukoliko niste podesili sifru kucate ADMIN i pritisnite Enter), na system strani cekirajte opciju FIxed IP i u polju upisite IP adresu vaseg servera.
Idite na Connect. Vas klijent kompjuter broj 1 bice povezan na server. Sacuvajte podesavanja.
Ponovite isti postupak i za ostale klijente.

Na zavrsetku, na serveru setup - ip addresses strani usnimite IP listu (Save).

Prilikom kreiranja Clanova ili Vremenskih kodova izberite programske grupe kojima ce korisnik imati pravo pristupa.
Po defaultu je podeseno da su sve programske grupe dostupne."
« Poslednja izmena: 24. Jul 2009, 01:05:25 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Odrađeno. I dalje ako iz Properties ja definišem IP adresu ne mogu da se konektujem na internet. Stavio sam 192.168.1.11.

Vec sam gora napisao.  :  Moze to da se uradi i ako je na svakom racunaru podeseno na automatik, a moze i da se manuelno svakom racunaru ukuca ip adresa. Naravno, to se posebno setuje i u samom ruteru.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2009, 01:15:22 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Kako ti rekoh i u privatnoj poruci, slabo poznajem engleski (srednjoškolska osam godina učenja - od 5 razreda osnovne dvojčica) pa ne znam gde se to setuje u samom ruteru.

Za sam otišao na IP adresu rutera pročitao tamo data uputstva. Recimo na Network pa LAN, otkucao sam 192.168.1.14 i dobio sam upozoravajuću poruku da će to dovesti do restarta rutera. Ako tako radi na svakom računaru da li će on zapamtiti sve, ili samo zadnju i onda to verovatno nije to.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Kako ti rekoh i u privatnoj poruci, slabo poznajem engleski (srednjoškolska osam godina učenja - od 5 razreda osnovne dvojčica) pa ne znam gde se to setuje u samom ruteru.

Za sam otišao na IP adresu rutera pročitao tamo data uputstva. Recimo na Network pa LAN, otkucao sam 192.168.1.14 i dobio sam upozoravajuću poruku da će to dovesti do restarta rutera. Ako tako radi na svakom računaru da li će on zapamtiti sve, ili samo zadnju i onda to verovatno nije to.
To vrati na 192.168.1.1

U podesavanja rutera pod dhcp meni stikliraj desable i sacuvaj. Ovim ces ugasiti da ruter dodeljuje ip adrese.
Zatim racunare namesti prvi 192.168.1.10. drugi 192.168.1.11.  treci ...12 i tako dalje .
Podmrežna maska na svakom racunaru neka bude 255.255.255.0
Podrazumevani mrežni prolaz: na svakom racunaru namesti  192.168.1.1.

Zatim pozovi provajdera i pitaj ga koji su dns-ovi ili ih pogledaj u samom ruteru ( njih mozes videti na pocetnoj strani rutera pod wan konekcijom, pogledaj sliku ima 2 dns-a svaki ima 4 cifre), pa ih ukucaj na svakom racunaru.

Kada sve ovo odradis, sacekaj 2 minuta pa iskljuci ruter iz struje, ponovo ga ukljuci i resetuj racunare. Nakon toga proveri da li sve radi.

U samom ruteru pod tools promeni sifru za pristup ruteru, kako ne bi neko od klinaca pristupio podesavanjima rutera.  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

TP-Link%20Status.jpg
(87.99 KB, 680x661)
« Poslednja izmena: 24. Jul 2009, 12:06:01 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Hvala ti na odgovoru. Sada mi je puna igraonica. Uveče ću da probam
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:43:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.