Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 20:51:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Koliko je vazna vijernost u braku?

Glasanje završeno: 14. Okt 2002, 21:04:08

Ukupno glasova: 29
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Treba mi vasa pomoc...  (Pročitano 19263 puta)
14. Okt 2002, 21:04:08
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
E, kao sto gore stoji treba mi vasa pomoc.
Radim neko istrazivanje pa bi mi puno znacilo kada biste odvojili samo par minuta da date svoje misljenje o prevari u braku.
Dakle, sta je to u stvari prevara?
Ima li opravdanja za nju?
Da li je fizicka nevjera najgore sto moze da se desi?
Znaci li nevjera i definitivan prekid?
Moze li se oprostiti?
Ako moze, zasto i pod kojim uslovima. Ako ne moze, opet zasto?
Da li poznajete ljude koji su godinama u braku a nisu varali?
DA li postoji razlika izmedju nevjere u vezi i nevjere u braku?
I u cemu je razlika?
Nadam se da vas nisam smorila. Hvala unaprijed
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Prevara je kada namerno povredis svog partnera drugom osobom ...
U vezi i braku nije osta jer je porodica drustvena celina koja sem supruznika ima i decu i pratece elemene , zajednicki dom i  sl, dokm u vezi imas samo ljubav koja veze, u braku su to obaveze, moralni kodeks i sl. Sa jedne strane lake je u vezi, sa druge ne, u proseku svodi se na isto... mozes se zavaravati da si oprostio-la ali ces ceo zivot znati, bojati se i strepeti, sta ako opet, sta ako to nije bio jedini put.
Poznajem mnogo ljudi i u vezama i u braklu koji zive u harmoniji ljubavi i postovanjma, ali i dosta onih koji su u braku samo zbog dece i ''izlete sa drugima'' tretiraju kao normalnu stvar.
Da sublimiram sve u jednu recenicu ... Ne treba je nikako oprostiti, ali kaoi oko svega u ljubavi jednom moras sama da se opeces pa da znas da nesto be treba ili treba uraditi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava Beograd
Hm..pa mislim da je poverenje najvanije u braku, to ukljuuje i vernost partnera. Ako doe do prevare iz monotonije, bolje da se parneri razvedu nego da mue sami sebe. I fizika nevernost ne povlai samo fiziku prevaru.. posle toga nita nee biti isto i u samoj njihovj komunikciji (imho - nikada nisam varao niti elim to da radim).

Valjda se moe oprostiti, ne mora da znai sto posto raskid.. zavisi od samih ljudi i njihovh svhatanja i pogleda na svet...Mislim da e mukarac tee oprostiti zbog svog povreenog ponosa i "maizma"..hm..mada ni ena nema neki jak razlog za opratanje... moda nesigurnost tu igra ulogu.. ma ne znam=)

Heh..sada koliko poznajem vernih parova.. pa mislim da se moji nisu varali, jo uvek imaju stabilan brak. Ima dosta ljudi koji su verni jedni drugima...

I naravno da postoji razlika izmeu neverstava u vezi i braku...SF je ve to ok rekao... vezu lako prekine, ali brak je ozbiljnija stvar naroito ako traje due vreme.
IP sačuvana
social share
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
Izuzetno lako pitanje.
Brak je kao institucija totalno nepotreban. Nista se u vezi ne promeni, posle svestenika i maticara, to je samo laza pred drugima, kao "sad vam je veza ozakonjena pred bogom"...jaca stvar Smile
Veza se svodi na ljubav, a brak je cvrsto stegne; neke veze su takve da je ta stega potrebna, a vecini veza to daje monotoniju. Znam jedan bracni par koji se razisao, jednostavo se otac zaljubio i otisao. To odobravam svim srcem, jer covek je svoja osecanja stavio u prvi plan, ima hrabrosti da ostane u vezi, iako ga celi grad kamenuje sto je ostavio zenu i decu (deca su mi inace prijatelji i dragi su mi, tesko im je, ali treba im biti jasno da im je otac sada srecan), a majka...pa to je posledica braka. Nije ni ona vise toliko volela oca, zivi i nije nesrecna, ali joj je neprijatno. Da se nisu vencali rastanak bi prosao mnogo bezbonije za sve, s tim da su kod nas vanbracna deca jos uvek deca necastivog.
Ana Karenjina je biblija porodicnog zivota. Na njoj se sve veze u okviru porodice mogu jasno anlizirati, npr. otac koji je hrabro otisao, meni jako lici na Anu, a sto se braka tice u potpunosti se slazem sa Serpuhovskim, parafraziram:
"Eto, ozenio sam se tako; ona je bogata i iz uticajne porodice, pomogla mi je u karijeri! Ljubav, ljubav ti je breme, koje moras nosti na rukama, tako da ti ne ostane nista drugo da nosis; kad je ucvrstis brakom, nosis je na ledjima, i ako dozivis zlatnu svadbu, doziveces je kao emotivni bogalj, pogrbljen od tereta, polumrtav. Sto manje volis svoju zenu, to ces se manje iskriviti od nosenja te ljubavi na ledjima, a ona sama ce biti slobodnija, i zivecete lepse."
Ima tu i negec mog, bitna je sustina!
Tu se nalazi i resenje na pitanje vernosti, koje je dato slobodnije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava Beograd
Citat: Lauda
Brak je kao institucija totalno nepotreban.


Ne slaem se sa tobom. Mislim da je ljudima ipak potreban taj (sa filozofskog stanovita beznaajan) in venanja, jer ipak daje neki psiholoki efekat. Nepostojanje institucije braka bi samo unazadilo ljudske odnose iz sociolokog ugla:
Brak nije postojao u prvobitnim ljudskim zajednicama (horda, rod, pleme i sl) i vladao je opti haos u meuljudksim odnosima ("svako svakoga" - promiskuitet brate). Ideja braka je MONOGAMIJA i stvaranje neke intimnije zajednice meu partnerima. Ne kenja mi se vie o zajednikom ivotu, toplini doma blah blah.. ali je injenica da drutvo ide u suprotnom smeru i da e jednog dana doi do zvaninig ukidanja braka kao institucije (ovo nisu moje rei, ovo je miljenje nekih uglednih sociologa). Unazaujemo se?

I to to se neki brani parovi razvode jer su se zasitili partnera je ok ("ponovo se zaljubio/la"), isto kao to je i ok da ostanu zajedno jer se i dalje vole i potuju. Nema tu "right or wrong", jednostavno takve su osobine i ponaanje ljudi...
IP sačuvana
social share
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
Zasto mislis da se unazadjumo time sto ce brak nestati? Ljubav je najvaznija u vezi, a ne reci nekog popa. Nestajanje braka ce nam omoguciti da slobodnije volimo, u svakom slucaju smatram da ce u buducnosti nestajati sve one stege koje postoje u medjuljudskim odnosima. Prvi uslov za nestajanje tih stega je iskrenost, jer tek kad budemo sigurno znali sta osecamo jedni prema drugima imacemo mogucnost da iskreno volimo.
Neka intimnija zajednica medju ljudima je i prijeteljstvo, takodje.
Drustvo ce biti savrseno tek kad svakom bude dozvoljeno da radi sta hoce, ali za to svi moraju biti SVESNI posledica svojih postupaka. Nije komunizam bezveze propao. Ljudsko drustvo nece biti spremno za slobodu sigurno jos 5 vekova, a i onda ce biti ljudi koji nece hteti da rade za opste dobro.
Tako je i sa brakom; to je vrsta kaveza koji ti garantuje da ni ovaj drugi nece pobeci. Sarena laza- moze on pobeci, ali samo mu je malo teze da ponovo zatvori vrata, i udje u drugi kavez posle toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava Beograd
Pricas previse hipoteticki i u buducnosti. Na ovom stupnju razvoja ljudskog drustva brak je neophodan.
IP sačuvana
social share
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
Da to i tako pricam u drustvu verovatno bi me kamenovali Smile ; ovde se malo ispraznim, pa se tamo suzdrzavam od pretencioznih komentara.
Mozda je na ovom stupnju razvoja ljudskog drustva brak neophodan, ali to je stvar licnog izbora, npr. ja znam da ces ti sigurno uci u brak, ali ja niposto necu; to je posedica nasih razlicitih gledista i razlicitog iskustva koje smo imali u medjuljudskim odnosima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava Beograd
Pa dobro, ok je i to. Stvar linog izbora. Drutvo jedinku ne primorava da stupi u brak...

Inae, ne mislim nita loe o vremenu kada brak nee biti neophodan. Razvijanjem drutva i meuljudski odnosi evoluiraju (najverovatnije u i ja jednog dana biti konzerva u odnosu na moju decu).
IP sačuvana
social share
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
Mozda drustvo jedinku stvarno ne primorava na brak, ali ipak...
Znam jednu zenu, 40 i koja joj je godina i srecno je neudata. Cuje se sa vremena na vreme poneka opaska, tipa "Ona je devojka Smile !"
Tu se  sigurno daju prometiti razlike i medju narodima, brak je drugacije shavcen u svakoj zemlji i svakom narodu, ali ga daleko najveci procenat svetskog stanovnistva uzdize iznad svega i stavlja kao osnovicu drustva u celini.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 20:51:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.