Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:26:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Treba mi preporuka za e-gitaru?  (Pročitano 4596 puta)
24. Jun 2009, 22:28:33
Ucesnik diskusija


Oce li nekad nesto da se desi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 69
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
SonyEricsson W TF
Uskoro treba da kupim elektricnu gitaru, koja kosta od 300 do 500 evra, ali nisam siguran koju.
Razmisljam o Ibanez gitari ali ne znam da li je to kvalitetan izbor

i jos sta su Jambo frets
hvala Smile
IP sačuvana
social share
Bezobrazni vic:
-U cemu je razlika od stajanja na vrhu Alpa i
kad ti baba pusi kγρΛÇ?
-Nema razlike, osecaj je odlican ali se ne preporucuje
da pogledas dole...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Jambo frets je oznaka(model) za pragove na gitari. Koju vrstu muzike sviras u skladu s tim ces i da napravis izbor oko gitare.  Sale Guitar[color=Purple][/color]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Oce li nekad nesto da se desi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 69
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
SonyEricsson W TF
zanima me konkretno neki model, treba mi rock gitara Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bezobrazni vic:
-U cemu je razlika od stajanja na vrhu Alpa i
kad ti baba pusi kγρΛÇ?
-Nema razlike, osecaj je odlican ali se ne preporucuje
da pogledas dole...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 171
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N73
Ibanez ne kupuj osim ako nechess da ga gaziss i samo gaziss. Vaijevi, Satrijanijevi i Gilbertovi modeli ti krsse budzet, a njih drzzim najboljim (jedinim valjanim) od firme, Gilbertov posebice. Rezime: krljaccka gitara cciji modeli za relativno malo para daju relativno mochan zvuk. Bukvalno "mochan", ne obavezno i lep.

Da ja imam 500 evra za trossiti kupila bih novog meksikanca Stratokastera. Nije Amer (duplo skuplji) ali s Fenderom barem mozzess da svirass sve, ne samo prangiju. Ako ti dosadi vintage sound a la Hendza, kakav ima 90% MIM Stratova, ulozzi kintu i stavi mu neke modernije magnete, tipa Seymore Duncan, Alnico... pa chess da przziss ko sa Ibanezom. Samo pazi, dozzivljaj zvuka je jako subjektivan, ssta valja meni mozzda ne valja tebi.

No, Stracha je Stracha, rok ikona! Ponosna sam vlasnica jednog iz 1975, ne bi verovao kako zvucci Smile  ali to zadovoljstvo kossta previsse...

Btw, u AMerici su MIM Stratovi nekih $400! Bila sam lane u Majamiju i sva oprema je dosta jeftinija, posebno MIM i MIJ Fenderi. Gledaj da ti to neko kupi na netu ili donese iz USA, ogromna ussteda, od 500 jura preteklo bi ti kinte za neko pojaccalce, ili pedalu. A i to vidi da uzmess napolju, nikako ovde Wink
« Poslednja izmena: 26. Jun 2009, 12:43:38 od Atalanta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Oce li nekad nesto da se desi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 69
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
SonyEricsson W TF
to za meksikanca nije losa ideja a da li valjaju i ameri posto je veci izbor znam da su skupi al kad bi nasao nesto jeftinije... Smile
IP sačuvana
social share
Bezobrazni vic:
-U cemu je razlika od stajanja na vrhu Alpa i
kad ti baba pusi kγρΛÇ?
-Nema razlike, osecaj je odlican ali se ne preporucuje
da pogledas dole...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Oce li nekad nesto da se desi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 69
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
SonyEricsson W TF
Fender Classic Player ‘60s Stratocaster
Sa godinama iskustva u izradi gitara, Custom Shop majstori su kreirali listu iz snova delova koji se koriste za pravljenje gitare i ovaj model '60 Stratocaster gitare—koju je dizajnirao majstor Greg Fessler—poseduje sve! Specijalne osobine su: magneti u stilu iz '69, starinska pločica na vratu, two-point specijalan bridž (nikada ranije u ponudi van Custom Shop-a!) i fingerboard sa radijusom od dvanaest inča.
---------ovaj tekst sam kopiro sa mitrosovog sajta. Da li ovo valja posto je mozda jedini stratocaster za 500 evrica???
IP sačuvana
social share
Bezobrazni vic:
-U cemu je razlika od stajanja na vrhu Alpa i
kad ti baba pusi kγρΛÇ?
-Nema razlike, osecaj je odlican ali se ne preporucuje
da pogledas dole...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


UP THE IRONS!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2372
Zastava Beograd-Vozdovac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy S5
aria samo lepo izgleda gitara je ocanja,jer sam je ja kupio pa znam Wink
kupi ibanez u music media centru ako si u BG-u!
ili Kupi hamer u obliku slova Z ona ti je oko 30000 din
Ibanez uzmi neces pogresiti,tu igitaru imaju 2 moja druga,zalim sto je i ja nisam kupio!
Mada pogledaj prvo sve opcije i gitare,ako kupis neku koja ti se nije mnogo svidela bice ti mnogo zao,znam iz iskustva Wink
IP sačuvana
social share
UP THE IRONS!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
                                                                                                                                                                     Respekt za Fender,ali kvalitetni Fenderi su prilicno skupi za vecinu nas.  Kod Ibanez gitara bi trebao da budes oprezan imas mnogo modela od RG,RGA,X,S,SV,FR,Artist,do Satrijanijevih. Po meni o. k.  su Prestige ali su oko 800eur.  i svi modeli JS. Moje je misljenje da ako si pocetnik nikako ne narucujes gitaru na nevidjeno. Svaka treca gitara iz iiste serije ima razlicit sound. Gitara se licno proba. Za kupovinu podji s nekim ko se razume i probajte sto vise gitara iz serije za koju se odlucis. Takodje nisam pristalica ugradnje magneta,lakiranja itd.  s obzirom da je svaki instrument izbalansiran. Primer: neko uzme gitaru koja nije od punog drveta nego je sklopljena od slojeva iverice ili "kopana" sto znaci da nema sanse da" drzi ton"  i nabudzi DiMarzio Pro magnete. Kao kad bi na yugo ugradio porseov motor. SKUPLJA "dara nego mera" Ja bih ti preporucio ako si pocetnik jednu od 8 gitara koje koristim a to je Yamaha Pacifica 120s, u smislu cena = kvalitet  sasvim o. k. Gitara koja je dobra za ono sto bi ti svirao u zavisnosti koje pojacalo koristis  o. k.  je i za hardrock,klasican hevy,blues.  Pre 4 godine sam je platio 200eur. sedam dana je bila koriscena. Njena cena je tada bila oko 250eur. Gitara je za taj novac pouzdana ima dobar sound pogotovo za ritam i u srednjim tonovima zbog postavke magneta,kvaliteta drva itd.                                                                                Evo ti kratak opis:                                                                        Body: Alder,Neck: Bolt-on maple,Fingerboard: Rosewood, 350mm (13. 75”) radius,Frets: 22,Scale length: 648mm (25. 5”),Pickups: Two humbuckers,Controls: Three-position pickup selector, master volume,master tone,# Bridge: Six-saddle fixed type. Gitara te mozda 's obzirom da si mlad nece oduseviti izgledom ali ti je u svakom slucaju preporucujem a i ostace ti lova za pojacalo.                                                                    Pozdrav Sale Guitar.                                          
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Ne znam da li je dozvoljeno da ti dam ime benda u kom sviram (zbog reklame)Ako jeste napisacu naknadno imamo vise snimaka na Youtube.Tu sam koristio Yamahu Pacificu 120s,najobicnuju "Cajku"(pojacalo) , jos jedno pojacalo da bih imao stereo sound "Roland Cube" i procesor DIGITECH RP 2000.Tako da mozes da cujes gitaru kako radi.Pozdrav Sale Guitar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 171
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N73
Rekao ti je ccovek, morass probati instrument da bi odluccio.

I ne odustaj od neta i inostranstva, jeftinije je. Zezaj se, kupi tamo neku bezveze gitaru za 50 evra na discountu pa kad vidiss ssta i kako a ti je prodaj ovde skuplje. Ja sam davno u USA kupila bossovu kultnu ds 1 distorziju za $23 i u NS je prodala za 100 maraka. I to kao uslugu gariju (rat, sankcije, embargo, nema pedala...)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:26:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.