Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:30:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Treba mi pomoc i savet u vezi kompa  (Pročitano 593 puta)
03. Jun 2012, 17:02:33
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
Zastava
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Prvo da vam dam specifikacije mog kompjutera...
Maticna: GIGABYTE GA-K8N51GMF-RH
Procesor: AMD Sempron 2800+
Graf.: nVidia GeForce 6100 integrisana northbridg i imam i southbridg karticu nVidia 410 mislim da je...
RAM: 512(inace u properties pise 448 mb ne znam kako valjda m ije crko onaj jedan cip) ddr1
HDD: Maxtor ne znam tacno koji uglavnom kapacitet mu je 160gb
ovo ostalo je manje vise bitno...

e sad imam vise problema i pitanja i saveta....
ovako prvo pitanje je kako ja mogu da poboljsam ovaj komp sa nekih 50e...znam da ne mogu nista puno sa takvom konfiguracijom i toliko para al eto nemam para ni za novi ni za polovan...ja sam razmisljao da za nekih dve i po hiljade dinara kupim dova dva rama od 1gb svaki ddr1 memorije i posto se oni vise ne proizvode ja sam nasao coveka koji ce mi prodati polovne dve memorije od 1gb e sad posto imam samo dva slota mogu prodati tih 512mb i samim tim bi me izaslo 2 gb ddr1 memorije oko 2k dinara....ok ram bi mozda i malo poboljso takodje sam nasao i coveka koji bi mi prodao za 2k dinara nVidijinu graficku 9400gt nije losa mozete na netu naci njene specifikacije ako ih ne znate...i ja sma za nekih 50 evrica makar kolko tolko poboljso komp...takodje bih i overklokovo ovaj moj procesor...kako na internetu pricaju svi ga hvale kako je stabilan i kako se ne greje puno pri overkloku..ok meni je to plus i citao sam jos i to da se moze overklokovati na 2.4 ghz sto nije tako ni lose....e sad zanima me dali je to u redu sto ja planiram da uradim da se ne zeznem ili nesto tako da ne kupim ram ili graficku pa da nece da mi radil ili tako nesto...na maticnoj mi pise pored slota za ram memoriju ddr1 i ddr2..da li to znaci da on podrzava i ddr1 i ddr2 memoriju ili sta? i takodje me zanima ovva graficka kartica koju sam nasao polovnu ona trazi PCI express 2 slot a ja imam PCI express x16 i da li to znaci da ta graficka moze u  taj x16 slot ?  e sam me zanima da li bi neko imao nesto drugo da mi predlozi sta da uradim sa tih pedeset evra...ja ni necu neki komp sa kojim cu moci da igram ne znam ni ja koje kakve igre dovoljno m ije da mi sljaka cs na nekih 80 fpsa ako ne i 100..minecraft da mi sljaka na fancy grafici na i far renderu...i da mi ne laguje pri tome i mozda da pokrenem neku stariju igri mozda gta iv..mozda...i da mogu da igram one nfsove undergorund 1 i 2  mw carbon i to i te takve igre znaci nista specijalno....ok to je sto se tice "budzenja" kompa....i ponavljam ako ima neko neki predlog kako bi ovu sadasnju konfiguraciju sa 50 e mogo poboljsati sto bolje nek mi kaze bio bih mu mnogo zahvalan...e i da jos neso zanima me ako bih kupio tu novu graficku da li bih moga da namestim da te tri grafikce rade istovremeno zajedno kao u crossfiruxu ?

e sad drugi deo problem....
ovako imam problem a to je sto kad uplaim komp na ekranu mi se pojavi ono standardno bios one precice F8 i to da pritisnem ali cim se to promeni tj kad to nestane i kad treba da se pojavi nesto drugo ekran kao da se restartujr ugasi se pa se ugasi i cim se upali odma se ponovo ugasi zanci restartuje se zaredom tako sve dok ne dodje do onog da biram koji cu user da ukljucim i posele toga radi sve ok...e sad naprimer kada ulazim u cs u kojoj je naprimer resolucija 800x600 a na desktopu mi rezolucija 1280x1024 meni se ekran iskljuci i moram da iskljucim komp da se ohladi i odmori nekih 15 20 min da bih ga mogao ponovo ukljuciti...ali pritom kada mi se iskljuci ekran tj kada krene da se restartuje cujem da mi udje u igricu msm cuje se zvuk ali nista ne vidim...e sad ja ne znam da li bi ja resio problem tako sto bi kupio tu graficku i privezao ekran na nju...e nekimi kazu da je ili do ekrana ili do kabla ili do graficke problem...ne bi me cudilo da je do graficke jer cim mi je malo duze ukljucen komp graficka se ugreje toliko da na njoj ne mogu da drzim prst duze od 10 sekundi..ma ustvari ni 5 sekundi...e sam mozda i je da je crkla graficka neam pojma....e sad ako je do kablova moram ondakupiti i nove kablove...e a ali ako je do ekrana onda sam ga produvo jer koliko ja znam popravka ekrana je najmanje 20 e a nov ekran je 100e a ja ni neamm toliko novca a ni ne daje mi se bogme toliko navca za kompjuter...i kad bi to resio mogao bi sam i da klokujem pocesor ida sam reinstaliram vidnovs jer kad bi to popravio mogao bi videti bios inace ovako ne mogu...

i eto mislim da je to sve i ako bi neko bio voljan da mi pomogne duboko bih mu bio zahvala i ako se setim jos necega da mi treba pomoc pisacu...i ako vas zanima jso nesto u vezi kompa ovog sto mi se desava ili bilo sta drugo pitajete....
HVALA UNAPRED
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:30:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.