Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:33:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trčim, dakle postojim!  (Pročitano 649 puta)
04. Avg 2008, 09:37:00
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia the best
Trčim, dakle postojim!

Sve popularniji džoging-program bazira se na činjenici da je trčanje prirodno kretanje čoveka, zbog čega jedan deo vremena na treningu provodite - bosi! Tokom 16 nedelja rade se i specijalne vežbe snage, a osim zdravog i vitkog tela Natural Running donosi i - ogromno zadovoljstvo

Dok trčite, trava vas bocka po stopalima, mišići nogu vam se zatežu, a vi se osećate bolje nego ikad! "Natural Runnig zasniva se na činjenici da je trčanje prirodno kretanje čoveka", objašnjava dr Markard koji je osmislio ovaj specijalni program džoginga. "Svojevremeno sam, da bih stekao bolju kondiciju, redovno trčao, ali posle nekog vremena počeo sam da gubim volju za tom vrstom rekreacije. Međutim, jednom prilikom, pošto mi je bilo veoma toplo, izuo sam patike i nastavio da trčim bos po travi. Bio je to neverovatan doživljaj! Trčanje mi je ponovo postalo zanimljivo i došao sam na ideju da svoje iskustvo prenesem drugim ljudima", kaže ovaj stručnjak, dodajući da, zahvaljujući njegovom džoging-programu, trčanje postaje zadovoljstvo kojeg nećete želeti da se odreknete. Uz to, specijalne vežbe kojima se usavršava tehnika trčanja i povećava snaga mišića eliminišu tegobe kao što su bolovi u zglobovima ili leđima.
Dakle, predstavljamo vam program trčanja dr Markarda - Natural Running - koji se sprovodi tokom 16 nedelja. Čak i ako ste početnica, dobićete motivaciju da postanete profi-džoger!

Prvi put na stazi
Koje je najbolje vreme za džoging? Rano jutro! Pripremite uveče opremu za trčanje, navijte sat da vas probudi 40 minuta ranije od vremena kada inače ustajete i započnite novi život - trčanjem. Za prve treninge dovoljne su vam samo vaše omiljene patike. Zadatak: Dva minuta brzo hodajte, a onda naizmenično - minut lagano trčite, pa minut hodajte, i to što sporije. Posle 15 minuta trening je gotov. Sada možete da odahnete, savladali ste prvu prepreku!

Super! Prošle su već dve nedelje!
Svakog drugog dana odvojite po 15 minuta za trčanje. To će na početku biti sasvim dovoljno, vaše telo postepeno će se navikavati na napor, a vi ćete početi da uživate u sasvim drugačijem osećaju. Savet za Natural Running tehniku: trčeći krupnim koracima izgubićete mnogo snage. Stoga, izvodite sitnije korake, čime ćete značajno smanjiti i pritisak na članke. U drugoj nedelji trčaćete već puna dva minuta (plan trčanja pronaći ćete na sledećoj strani). Sada je vreme da nabavite prave patike za trčanje. Za Natural Running idealna je što "mekša" obuća, kako biste imali utisak da trčite bosi.

Od 0 do 20 minuta za samo mesec dana
Odakle odjednom taj osećaj lakoće tokom trčanja? To sigurno nije zbog novih patika... Lagano ćete postizati kondiciju i u četvrtoj nedelji trčaćete čak četiri minuta bez prekida. Oni ambiciozniji već sada se neće pridržavati plana trčanja i sami će produžavati vreme treninga, izbegavajući pauze - to je sasvim pogrešno! Držite se plana i radije "čuvajte snagu" za sledeći trening. Rezultat: Posle četiri nedelje bez problema ćete moći da izdržite i 20 minuta trenirajući. Savet za tehniku trčanja: Nemojte trčati oslanjajući se na pete, već stanite na celo stopalo, praveći sitne korake.

Izvor: Lepota i zdravlje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:33:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.