Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:01:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trazim seme ovih biljaka  (Pročitano 11275 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 135
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung sIII
Ja kad sam prvi put to video ja mislio da su to neka drvca obolela od progerije.... Smile

 Smile Smile Smile

Ja nisam ljubitelj bonsaija baš zbog toga što je mrcvarenje drveta. Znam da samo par vrsta uopšte može da se gaji kao bonsai, a i od tih par vrsta samo 1% uspe da preživi deset godina. Zen baštu možeš da napraviš i sa raznim kladonijama, kaktusima, sukulentima koji odlično podnose pesak i kamenčiće kao aranžman oko saksije.

Poenta kod zen vrta je : promenljivost aranžmana, zato svaka biljka mora biti u sopstvenoj jednostavnoj ali ukrasnoj saksiji, peščano polje za grabuljanje koje služi da se šara po pesku svakodnevno i tako relaksira, mali predmeti koji su uspomene na lepe momente a koji se mogu slagati na pesak ili neku površinu kao što su kamenčići ili školjke, servis za čaj u kome je svaka šolja specifična i unikatna, tako da se tokom čajne ceremonije razgleda i komentariše.

Ja sam recimo kao uspomene sebi donosila sa puta razne sadnice ukrasnog bilja a posebno kaktuse jer su jedinstveni i savršeno zanimljivi da se posmatraju kad se razbokore.

a imas li slike tih zanimljivih "zen" biljaka da vidimo kako to izgleda...i mozda na kraju i priustimo neku sebi...jer potreba za opustanjem je uvek prisutna  Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 12. Maj 2011, 15:00:32 od thejohnsoncar »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
Nažalost moje slike mi više nisu dostupne, ali mogu da ti dam nekoliko ideja.

napravi aranžmane kaktusa u keramičkim zdelama i ćupovima

Zdele možeš da postaviš na peščanu podlogu dovoljno udaljeno da podlogu uređuješ grabuljama ako radiš u dvorištu. Ovde na slici je krupan oblutak ali ja bi izabrala fini sivi pesak



ako aranžman želiš da držiš u sobi treba ti sanduk za pesak primerene veličine samo ne ide u njega sečeno cveće kao na slici nego saksija sa kaktusima i nekoliko kamenova





Poenta nije u nekom magičnom pravilniku nego u tome da vrt preuređuješ kad god poželiš, pa i više puta dnevno, u skladu sa svojim osećajem. I naravno posle uređenja vrta sedneš zadovoljno, odabereš priokladnu šolju i popiješ čaj ili kafu uživajući u skladu koji si napravio.

Smisao zen bašte kao i mandala je da se stalno menjaju, da kad se jednom naprave ne ostanu konzervirani tako zauvek nego da simbolišu promenljivopst života. Zato možeš da napraviš veliku kolekciju kamenja između kog ćeš birati svoje dekoracije.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2011, 11:30:57 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:01:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.