Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tražim savet: Kako da pomognem nekome ko je teško depresivan?  (Pročitano 11066 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
mada ovo izgleda dosta drugacije od svega dosad napisanog za ovaj slucaj, ja vjerujem da je sustina problema u samim roditeljima koji nisu svjesni svega toga.

roditelji bi trebali da rade na sebi

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moj savet, poseti sajt www.depresija.org i pogledaj Beckov test, pa ce ti se samo reci da li je u depresiji ili nije.
Mada, ako je opasan po sebe najbolje je uhvatiti ga za rucicu i odvesti kod psihologa ili psihijatra.
Slati ljude u Lazu zato sto ima problema je krajnje Balkanski nacin, to je poslednja stanica.
Hajde da se malo kultivisemo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Sendo 0000
Pretpostavljam da smo svi ponekad bili u manje ili više teškim situacijama, da čovek zbog toga zapadne u lakše ili teže depresivno stanje. Onda posle nekog vremena ukapiraš da je vreme da to stanje promeniš. Pa onda pokušvaš, dostupnim "metodama", da razrešiš i promeniš situaciju u kojoj se nalaziš.

Međutim, problem je kada osoba ne vidi gde se nalazi i ne želi sebi da pomogne, kada ne postoji ni "O" od optimizma. Razgovor ne pomaže. Živeti sa takvom osobom je "malo" nepodnošljivo. A, ne možete ni dići ruke od čoveka kome je očigledno potrebna pomoć.

Sve je u domenu teorije, a konkretnih pomaka nema. I šta sada ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@tasanavl
upravo si u pravu,takve osobe ne zele sebi da pomognu jer su cvrsto ubedjene da im nije nista,da je ceo svet kriv za njihov problem i da oni ,to sto rade i zive potpuno i jedino odgovara situaciji u koojoj se nalaze.nista se drugo ne moze ciniti jer,zaBoga ,sve se urotilo protiv njih a oni su samo reakcija.uopste ne kapiraju poziciju u kojoj se nalaze i da se sve moze menjati time sto menjas sebe u odnosu na svet i sagledavanje istog.
po prirodi sam borac i tu ucmalost ne razumem.imala sam veoma teskih stanja u svom zivotu,ali i kad sam bila u najvecim depresijama imala sam zelju da se izvucem i da se menjam.i to jeste pomoglo.volja za zivotom i kretanjem,na sopstvenom mentalnom stanju.
no eto neki nasi bliski ljudito nece,udobno im je u depresiji,jer ljudi culno uzivaju u raznim stvarima pa i u sado-mazohizmu.jel?
ma svi punoletni nek se brinu o svom zivotu.pruzis ruku davljeniku,ako nece da se potrudi da je uhvati-pusti ga nek se udavi.kraj.
nema tu sazaljenja.moj rodjeni mladji brat je isto u nekim svojim g....,pokusala sam vise puta na vise nacina.nece.
ma cao,prebolecu.zivot je kratak da bi igrali destruktivne igre.nek se igra sam i sa mamom koja to hoce,ja izlazim iz kruga pa sta bude.
svojoj deci to ne bi dopustila da mi rade,mada ih volim ko zenice svojih ociju,al da mi piju krv.e nece moci.posebno ako se to desava,kao u konkretnom slucaju osobi koja je duplo punoletna.ma daj,il se leci il pusti druge da zive na miru.
moja mama je sentimentalna i ko joj je kriv,gledam da je usrecim sa moje strane koliko mogu i imam,da joj uzvratim svu ljubav i plemenitost koju je u mene ulozila.a sin ako nece a ona gaa pusta to je njihov odnos,tu sam da pruzim ruku ko hoce da je prihvati,ko nece.pa sta ja sad da radim.i Bog ne moze da ti pomogne ako ti to neces,jel?
e pa srecno svima sa sitnim muciteljima,a oni kad se osvrnu i u sta im je zivot protekao?
  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Sendo 0000
@sita

Upravo je to priča. Ne želim, novotkrivenom "mučitelju", da dozvolim da teroriše svet oko sebe. Mislim, da kada bi roditelji smogli snage za "čvršći" pristup, ni on ne bi imao m... za dalje maltretiranje.

Još uvek se oseća sigurno kod njih. Vidi da izabrani pristup postiže efekte i što se njega tiče to može još da potraje.
Samo je problem da li će roditelji moći još dugo da "potraju".?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


dead or alive you`re comin` with me

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3874
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
koliko ja vidim,to bih pre nazvao bezobrazlukom.
depresivni ljudi ne kinje druge,vec su okrenuti iskljucivo sebi.
to se leci jakim radom (fizikala),i malo batina usput.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa da o tome i pricamo.oni jesu okrenuti svojim guzama i tako im je udobno.mucenje je negde agresivno kao u slucaju tasanavl brata jer ucenjuje samoubistvom i kojecime jos.u mom slucaju je pasivna agresija,tj.ne trazi"nista"al mama ne moze da ga izbaci iz kreveta,da mu ne da da se kupa ili jede.on ne pusi ne pije,nema prohteva.ne izlazi...jednostavno bulji u tv,ima fiks ideje da se sve urotilo protiv njega,jede,spava nikog on ne uznemirava.ali to sto mama hoce da svisne od bola sto se pretvorio u truta,to je uzas.sve kao hoce nesto da radi,pravi satove ,lampe,stampa neke kao flajere ili sta je vec to.al sve to traje mesec dana i nista od egzistencije.opet i ako napravi tako nesto on za to udari enormne cene kao da je ikea u najmanju ruku.i naravno da ne ide.
a radio je veoma vredno i uspesno do pre 4 god.i ovde i u inostranstvu i onda se posvadjao sa svima zalupio sva vrata nogom i,"izgubio " profesiju,kolege i naravno kontakt sa svetom.sad je ta depresija vec dosadna,i sto kazes bezobrazna.veoma je elokventan i inteligentan,ako neces da podrzavas njegove teme u razgovoru jednostavno se povuce i ne komunicira vise i kako sad da mu objasnis da zivot nije studentski hobi.?
otpalim i ja njega i ako nece da  mi bude brat,ne mora ,gledam svoja posla i gledam da razveselim mamu koliko ja to mogu i to je to. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
,i malo batina usput.
Citat
da da
kako da bijem konja od 38 god.i 90 kg??????????
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


dead or alive you`re comin` with me

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3874
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ako je coveku toliko stalo do sebe da samo na to misli,
mogao bi mi biti brat 100 puta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@maho
pa to i kazem.ja licno u mom slucaju,dala sam rok jos ove godine,posto se vidjamo 10-ak puta,a zivimo na 15 min.hoda.ako nista ne promeni ili ne pocne da menja,oduzecu mu pravo da bivstvuje samnom i mojom porodicom.lepo nema deciji rodjendani i bilo kakve porodicne etike.pa dok je mama ziva ako nas vidi na Bozicu,Slavi i sl,sve drugo nema.pa ako mu je stalo do sestre i komunikacije nek se potrudi.dala sam sve od sebe i poznaje me dobro,zna da sam covek koji je pomagao i kurti i murti da bi i njemu 100 puta vise,kad bi prihvatio ponudjenu ruku.tako da "putuj igumane ne pitaj za manastire".
svi mi imamo izbore u okviru onoga sto nam zivot i Bog pruzaju.od planete,drzave a pogotovo pojedinac.i to ti je to. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.