Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tražim savet: Kako da pomognem nekome ko je teško depresivan?  (Pročitano 11060 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


all you need is my uhn tiss uhn tiss uhn tiss

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3008
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
SonyEricsson k700i
shta jes jes tema ubija .. ja ga razumijem ali pomoc nemam
IP sačuvana
social share
zzzzz Ladies and gentlemen,Butthead has left the building..HEH heh HEH heh, Beavis :No he hasn't. He's in the toilet! heh HEH heh HEH! Ladies and gentlemen,Butthead is in the toilet yea that was cool..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... tasanavl?! od cega li je navl?!  Smile
nadam se da ne navlacis ovaj posten svet forumaski

@ tasanavl,
nisi rekla sta di dodje ta osoba? brat, bivsi momak koji tesko podnosi raskid, prijatelj, kolega?
koliko ima godina?
je li i ranije ispoljavao nekakve slicne reakcije i akcije?
otkud znas da je tesko depresivan?
kako mislis, suicidalno ponasanje...?
kako roditelji reaguju? sta preduzimaju?

posto vecinu ljudi pa i ovih ovde prisutnih roditelji nerviraju, dosadan im je posao i svakako ne vole da su ostavljeni od veoma drage osobe
hocu da kazem, premalo si rekla da bi cula neki konstruktivan komentar
sve sto si rekla je u vrlo kratkim crtama koje ne govore mnogo, sem da je momku tesko...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hmpf.... intersantno, i jedna moja drugarica ima slican problem... samo znas kod nas u sklopu bolnice postoji deciji psihijatar, i on radi sa decom koja  imaju razne probleme, ona je uz pomoc te zene uspela da donekle prevazidje depresiju, tako da je najbolje da se raspitate da li postoji neko savetovaliste tamo gde zivite, to je najbolje i najsigurnije resenje! i da nemojte da vas bude sramota od toga sto idete kod psihijatra!!! svi mi imamo problema, i svi smo na neki nacin bolesni!!! i ponekad tih problema nismo ni svesni sve dok ne posetimo pomenutog! sve najbolje!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hmpf.... intersantno, i jedna moja drugarica ima slican problem... samo znas kod nas u sklopu bolnice postoji deciji psihijatar, i on radi sa decom koja  imaju razne probleme, ona je uz pomoc te zene uspela da donekle prevazidje depresiju, tako da je najbolje da se raspitate da li postoji neko savetovaliste tamo gde zivite, to je najbolje i najsigurnije resenje! i da nemojte da vas bude sramota od toga sto idete kod psihijatra!!! svi mi imamo problema, i svi smo na neki nacin bolesni!!! i ponekad tih problema nismo ni svesni sve dok ne posetimo pomenutog! sve najbolje!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


On me dit que nos vies ne valent pas grand chose..

Zodijak
Pol Žena
Poruke 83
Zastava Serbie
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja u kuci imam slican slucaj, takodje sa samoubilackim namerama (ali laznim)!
Ali on nece lekaru smatra ih budalama. Jednostavno nece da pomogne samom sebi, a druge psihicki ubija. Ne znam kako da te posavetujem, jer ni ja ne znam kako da resim problem.

U tvom slucaju ja mislim da ce doci do resenja ako kojim slucajem (bilo to cak i prinudjenim) upadne u ruke nekog psihijatra i na takav nacin shvati da stvarno ima problem. Da se stvari ne resavaju tako kako on misli i da ako su ga povredili roditelji, prijatelji.... da im se sveti kroz sopstveno zadovoljstvo i napredak, a ne vracanjem istom merom. Da dokaze suprotno nego sto oni ocekuju.

Potpuno razumem tvoj bol i znam kako je tesko sve to podnositi....ali razumem i njegov Smile
Nek vam je Bog na pomoci!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
Bojim se da prvo mora sam da shvati da je u problemu, pa tek onda da potrazi strucnu pomoc.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia N97
Ranije sam imao razumevanja za depresivne osobe. Posto sam vec neko vreme okruzen ljudima koji su u velikom broju vezani za kolica, a puni su zivota (ne svi naravno), potpuno drugacije pristupam "depresivcima". Bolje da ne pisem kako, da ne ispadnem kocijas.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Sendo 0000
Ubedjena sam da ljudi, kao moj brat, nemaju petlje da svoje namere sprovedu do kraja.
Šta znači kada istu stvar pokušavaš više puta i nikada je ne izvedeš do kraja? Naravno, uvek pozove "publiku", čitaj roditelje, da isprate događaj i da ga spreče. To znači da te stvari on zaista i ne želi da sprovede u delo.
Čovek ne želi da priča samnom, kao to se mene ne tiče. Ne želi da mu ja tu glumim psihologa!
Počela sam da verujem da on te stvari koristi kao metod ucene, da na taj način želi da dođe do novog automobila ili stana ili do ko zna čega.
Bez obzira što i ja mislim da roditelji svojim postupcima mnogo stvari mogu da zabrljaju u životu deteta, postavlja se pitanje da li deca, u jednom periodu života, treba više i da prerastu te roditelje? Kakav je to život koga živiš samo da bi nalazio krivce za sopstvene neuspehe?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 291
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 6233
Treba da se obrati psihijatru, trebalo bi da ima i njih koji su dobri. Ako bas nece da se vidi sa lekarom ti pokusaj da ga ubedis. Ako i dalje nece onda je to stvar njegove odluke i ti dalje ne bi trebalo mnogo (ili uopste) time da se opterecujes jer treba da brines i o svom zdravlju.

Ranije sam imao razumevanja za depresivne osobe. Posto sam vec neko vreme okruzen ljudima koji su u velikom broju vezani za kolica, a puni su zivota (ne svi naravno), potpuno drugacije pristupam "depresivcima". Bolje da ne pisem kako, da ne ispadnem kocijas.

Mislim da je ovo neprikladno za ovu temu. Depresija nije neka voljna aktivnost gde se donosi odluka tipa "sada cu malo da budem depresivan" tako da tu niko ne bi trebalo ni da se pita da li ima razumevanja. Kao kada bi te neko pitao da li imas razumevanja za upalu slepog creva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Slazem se ja da postoji klinicka depresija, usled hormonskog poremecaja. Medjutim cini mi se da to ovde nije slucaj, vec da decko trazi malo paznje, ili mnogo paznje. Moja najbolja drugarica je otprilike bila u tom fazonu (samo bez samoubistava), a evo je sad, puna optimizma.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.