IN < - Trapericama protiv boga - >LO
(1/1) :: Odgovori!
Autor: Anea :
Trapericama protiv boga   
   


Protukršćanski logotip, lubanja s naopakim križem, razlog je popularnosti Cheap Monday traperica među Šveđanima. I nije riječ o marketinškom triku, cilj je - naljutiti vjernike!   

Cheap Monday Jeans traperice su jeftine i trendovskih krojeva, ali najviše popularnosti među mladim Šveđanima postigle su zbog kontroverznog logotipa, lubanje s tetoviranim naopakim križem na čelu. Istina, neke su trgovine vratile naručene traperice, neki roditelji ih zabranjuju svojoj djeci, ali te su traperice u Švedskoj postale najtrendovskiji način izražavanja bunta i protuvjerskih osjećaja pa se za kupnju treba predbilježiti.
Dizajner Bjorn Atldax, koji je osmislio logotip, kaže da cilj subverzivnog loga nije bilo jeftino dobivanje medijskog prostora već je tako doista želio izraziti svoje gnušanje vjerom i naljutiti kršćane. Oni su ga, naravno, prozvali Sotonistom.
"Nisam nikakav Sotonist, ali prezirem organiziranu vjeru. Taj prezir je itekako utjecao na dizajn logotipa, čija poruka doista jest protukršćanska. Mislim da organizirana vjera nije dobra za društvo. Nemam ništa protiv toga da ljudi intimno vjeruju u boga, ali mrzim vjerske kongregacije", izjavio je Atldax.
Prema njemu, Biblija je "možda najopasnja ikad napisana knjiga, puna kontradikcija", a kršćanstvo "sila zla koja je potakla mnoge ratove".
Švedsku Crkvu takav propagandni napad, čini se, ne brine previše.
"Ne msilim da je to nešto oko čega se trebamo brinuti. Jasno je da dizajner želi stvoriti u javnosti protukršćansko raspoloženje, a ja mislim da bi se to trebalo započeti s raspravom što vjera zapravo jest", odgovrio je ravnatelja Odjela za obrazovanje, istraživanje i kulturu švedske crkve Bo Larsson.
Vikar štokholmske crkve Sv. Marije Magdalene Karl-Erik Nylund zamjerio mu je blagost, nazivajući logotip Cheap Mondaya otvorenom provokacijom kojoj se treba suprotstaviti te pitajući, u 'kršćanskom duhu', zašto se nitko ne ruga Židovima ili Muslimanima, već samo kršćanima.
Na njihovo zadovoljstvo ili užas, Atldax se planira slično narugati i nekim drugim vjerama. Za početak, Hinduizmu.
"Namjeravam napraviti i nešto protiv Hinduizma jer mislim da je kastinski sustav grozan. Protumuslimansko neću raditi ništa jer mislim da je ionako u svijetu postoji previše protumuslimanskih stavova", rekao je dizajner.
   
IskonInternet
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo