Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:57:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Transfer domena  (Pročitano 3614 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Tvoje reci:
"potrebna dokumenta za org.yu i edu.yu

    * rešenje o registraciji organizacije
    * molba za otvaranje domena na memorandumu organizacije, overena potpisom odgovornog lica i pečatom

Organizacije i udruzenja gradjana, kulturne ustanove (muzeji, pozorista) i druga neprofitabilna pravna lica registruju se unutar namenskog domena (ORG.YU).
"

Nisi izgleda procitao moju prvu poruku kompletno.
Znaci direktor moje skole je dva puta slao fax za autorizacioni kod i posto je on direktor skole a domen se vodi na nasu skolu logicno je da su imali osnova da mu daju autorizacioni kod. Tako da tu ne vidim sta ti nije jasno.
Kao sto rekoh ok je za ugovor. Mada mislim da u svakom slucaju i izgubljeni dokument se moze nekako zameniti NOVIM.

Da, samo da ponovim da ovo sve nije MOJA stvar jer ja cu predati svoj maturski rad koji glasi "Izrada internet prezentacije" i branicu rad tako sto cu objasnjavati kako sam uradio internet prezentaciju. Ovo je stvar moje skole a moje zalaganje je samo moja volja, pored obaveza kojih imam. Posto nisam bio u ovakvoj situaciju pre niti znam nekoga ko jeste na preporuku Zorana sam postavio ovde temu gde do sada nisam naucio opet nista sto nisam znao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Nisi izgleda procitao moju prvu poruku kompletno.
Ili si ti lupio glupost, jedno od ta dva:

Tvoje poruke:
U pitanju je org domen, Ugovor sam jurio po skoli niko ga nema.
Da samo sto org domen ne moze biti licno vlasnistvo, tako da ipak dzabe bi zvao....


Dakle, ovo je prvi put da ti pominjes .org.yu , do sada je bilo .org.

Sto nas dovodi do moje prve poruke, za .org.yu ti ne treba nista provider da uradi, niti je to njihov posao.
Vlasnici .yu domena imaju potpunu kontrolu nad njima preko nic.yu. Posalje se zahtev za modifikaciju domena, validno se popuni formular na sajtu, i u roku od par dana do par nedelja, promena se izvrsi.
To nije posao Yubc.
Citat
Ovo je stvar moje skole a moje zalaganje je samo moja volja, pored obaveza kojih imam. Posto nisam bio u ovakvoj situaciju pre niti znam nekoga ko jeste na preporuku Zorana sam postavio ovde temu gde do sada nisam naucio opet nista sto nisam znao.
Kada bi slusao sta se govori, mozda bi naucio... mozda bi posle prve poruke shvatio da svoj .yu domen sam mozes kontrolisatii...
Ali zasto bi ti to radio, kada je daleko lakse krivicu prebacivati na druge.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ja sam mogao da kontrolisem DNS ove i da uputim dns koji je bio na yubc-u bil gde ili na bilo sta. To i jesam uradio i promenio ns i posle par sati stranica je bila na eunetu, za to vreme ja sam uploadovao sadrzaj kod njih i podesio bazu, tada site je radio.

Zatim iz meni nepoznatog razloga stranica odjednom nije nigde.

Ako se pogleda lookup dobije se:
tsmladenovac.org
ns   ns.eunet.yu   194.247.192.1(CS)

Sto znaci mogao sam da kontrolisem domen (bar na kratko).
Zasto bih inace placao bilo sta u zivotu ako to zasta dajem (ili sam) dao pare ne mogu da kontrolisem?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
To je gledamo jednim lookup-om drugim se dobija:
.....
Name Server:AVALA.YUBC.NET
Name Server:KOSMAJ.YUBC.NET
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
A da se ti odlucis jel .org ili .org.yu ?
Stvarno u skorije vreme nisam na jednom mestu video ovoliko nebuloza da neko napise a da i dalje krivi druge...

tsmladenovac.org
Name Server: AVALA.YUBC.NET
Name Server: KOSMAJ.YUBC.NET
Vlasnik domena: ...

Dakle, ugovor u ruke, onog ko je isti potpisao za ruku, i na vrata.
Sve drugo, potpuno besmisleno, narocito ako i njima dajes ovako precizne, kontradiktorne, odgovore.
Ne krivi druge dokle god ne radis sam ono sto bi trebao, i da zavrsimo... nema sta vise da se kaze, ponavljam iste stvari vec par poruka i stvarno nemam vremena... a posto ti kazes da nista nisi naucio iz svega ovoga, ocigledno nema svrhe ni da to nacrtam..

Lock.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:57:18
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.