Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Projekt Burek-Server,napravi sam!  (Pročitano 2884 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Ja kada kazem link, mislim link... mrezna oprema je najmanji problem.
A posto ti ne zavisis ni od koga, zato to tako radis, link od 16 Mbita i stabilno napajanje ces praviti u kucnoj radinosti.. posto ces u suprotnom ma koliko "samostalan" zavisiti ili od providera ili od telekoma, i EDB.
I ne moras pretpostavljati sta ja mislim... izrazavam se prilicno jasno i konkretno...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone 4
16mbit/s download... u tom slucaju to je upload na serveri 2mbit/s upload... u ovom slucaju to je brzina sa kojom neko moze da skida podatke da servera... i sta ce se desiti kada ti na sajt dodje neko ko ima kao ti 16/2mbit/s i on moze da povuce 16, a ti mozes da mu posaljes samo 2... znaci doci ce do zagusenja... ne radi se to tako kako god okrenes...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
HTC Touch Pro
ma covjek lupa ko maxim po dviziji a uopste nece da poslusa sta mu se govori Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ma covjek lupa ko maxim po dviziji a uopste nece da poslusa sta mu se govori Smile
Ako nezmas nesto konstruktivnije,onda cuti.Da znas nesto i bio bi nesto
.Za vas Forumase su hostirana resenja jeftinija i bolja,ako neko ima takvu posetu
kao ti sefe isplatii se i sopstveni root.Necu ovde da nabrajam Probleme sa Hosterima zna se to,te mozes ovo ,te nemozes ono,milioni user,spijunaza i sl.Da si ti mikx doktor i da imas hiljade pacijenata,da li bi se ti usudio da hostiras ext. usluge-(backupproblemi i dr.).Ili imas video konferenciju sa partnerima ili snabdevacima,sec.kamera stream i sl.
16mbit/s download... u tom slucaju to je upload na serveri 2mbit/s upload... u ovom slucaju to je brzina sa kojom neko moze da skida podatke da servera... i sta ce se desiti kada ti na sajt dodje neko ko ima kao ti 16/2mbit/s i on moze da povuce 16, a ti mozes da mu posaljes samo 2... znaci doci ce do zagusenja... ne radi se to tako kako god okrenes...
Pa sta je tu problem,otkud znas kako je traffic podeljen,mada je realno gledajuci  2 malo, ali 4 je moguce.

 

Citat
Buducnost ce ti pokazati da ce se sve vise ici u pravcu multifunkcije za privatne i mali biznis potrebe.
Buducnost ce ti pokazati da ce mali biznis ici na ono sto se najvise isplati, a ovo o cemu ti pricas sigurno ne spada u tu pricu.
Citat
Zao mi je samo sto biznismeni ne sede citav dan na forumu,mogli bi nesto nauciti i dobiti besplatan
consulting.Da i ja sam nesto naucio,da moram vise sedeti.i
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ako nezmas nesto konstruktivnije,onda cuti.Da znas nesto i bio bi nesto
.Za vas Forumase su hostirana resenja jeftinija i bolja,ako neko ima takvu posetu
kao ti sefe isplatii se i sopstveni root.Necu ovde da nabrajam Probleme sa Hosterima zna se to,te mozes ovo ,te nemozes ono,milioni user,spijunaza i sl.Da si ti mikx doktor i da imas hiljade pacijenata,da li bi se ti usudio da hostiras ext. usluge-(backupproblemi i dr.).Ili imas video konferenciju sa partnerima ili snabdevacima,sec.kamera stream i sl.
Prestani lupati gluposti...
Receno je dovoljno puta...
Ti do interneta u Srbiji mozes doci na sledece nacine:
1. Zakup u nekom od providera.
2. Zakup u Telekomu
3. Satelitski

Sve druge varijante su nenormalno skupe, a i ova je bespotrebno skupa.
To na srpskom znaci.. da iako si ti u losem tripu da si nezavistan, ti to naravno nikako ne mozes biti jer kako provideri mogu da te spijuniraju ako je masina tamo, ili telekom, tako mogu i da ti sniffuju saobracaj ako nije. A satelitski interner je apsolutno nedovoljno stabilan za ovako nesto. Isto tako si zavisan za struju, ali da kazemo da za zlu ne trebalo mozes uzeti generator...

Dakle.. ti mozes da zelis da budes potpuno nezavistan i da ti niko nista ne moze, ali to je naravno apsolutno nemoguce, a taj nacin razmisljanja je cista paranoja.
Jos jednom.. za te pare za koje ti mozes da kupis takvu masinu i link za nju, za iste pare mozes uzeti 5 takvih u nekom stranom provideru sa 10 MBIT up streamom nemerenim po masini. Ili drugu varijantu da dobijes recimo 3000-4000 GB mesecno sa linkom od po 100 Mbit
Citat
Pa sta je tu problem,otkud znas kako je traffic podeljen,mada je realno gledajuci  2 malo, ali 4 je moguce.
Nagadja, posto si ti bio neodredjen: "Ma ne pogresno si me razumeo,Downstream 16 a upstream 2."

Citat
Zao mi je samo sto biznismeni ne sede citav dan na forumu,mogli bi nesto nauciti i dobiti besplatan consulting
Kome treba pomoc on je trazi, da li je bizmismen ili pocetnik ili kolega, nije preterano bitno.

Prazna prica.. Lock.

Obzirom da se tema bespotrebno razvlaci.. i da je realno da ti neces skontati... ili da ne mozes skontati jer si u inostranstvu.. kako god okrenes... zakupiti masinu za web u provideru ce uvek biti daleko jeftinije.. a za server za lokalnu mrezu i ostale potrebe, realno za malu firmu i par masina ne treba bog zna kakva oprema.
« Poslednja izmena: 13. Jan 2007, 11:57:26 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.