Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trabaju mi saveti u vezi jela u dijeti.  (Pročitano 9202 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
ima vec ona temica o dijetama, uravnotezenoj ishrani i dijeti na duze staze,
gde smo se ubili od pisanja, ako se neko seca kako se zove, nek' stavi coveku link...  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4634
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S4
Citat
Atkins dieta

Ova dijeta se sastoji u tome da se iskljuci unos ugljenih hidrata u organizam kako bi pomogli telu da se ocisti od naslaga sala. Sa ovom dijetom necete biti gladni, ne morate jesti samo tri puta na dan, ne trebate hranu meriti i posebno spremati obroke, ne morate piti cajeve i tablete protiv pojacanog apetita, ne morate trcati ili ici na akupunkturu.
KAKO DELUJE: Sa potpunim iskljucenjem unosenja ugljenih hidrata, nase naslage sala pocnu se topiti. Sa prvih 6 dana gubite 5 kg, svaki sledeci dan laksi ste za 1 kg. Za 24 dana mozete izgubiti do 20 kg – 100 %.
ALI OPREZ! Ako samo jedan dan samo jednom pojedete komadic hleba ili bilo kakvu sitnicu koja sadrzi ugljene hidrate organizam ce blokirati topljenje masnih naslaga.

NE SME SE JESTI HRANA KOJA SADRZI UGLJENE HIDRATE

ZABRANJENO!!!

HLEB, KROMPIR, BRASNO, PIRINAC, SOJA, GRASAK, PREZLE, POHOVANO MESO, TESTENINE, KIKIRIKI, MUSMULE, LESNIK, VIRSLE, ZAPRSKA NIKAKO.
MLECNI PROIZVODI – mleko, puter, kiselo mleko i pavlaka, jogurt, margarin, slag, secer, cokolada, razne grickalice slane i slatke, sladoled, ni jedna vrsta sira, nista od voca.

Da bi nadoknadili potrebu za gore navedenom hranom uzimajte vitamine i to: C, E, A, B, kalcijum, magnezijum...

Ovu dijetu mozete drzati onoliko dana koliko zelite smrsati. Kada postignete zeljenu tezinu, organizam nece dobijati na kilazi izvesno vreme, cak i godinu-dve.

OVA DIJETA NIJE OPASNA PO ZDRAVLJE A ORGANIZAM SE CISTI.
NAJTEZE JE PRVIH 6 DANA.HRANA KOJU MOZETE JESTI

SVE VRSTE MESA:
Junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guska, patka, curetina, sve vrste iznutrica, divljac na sve nacine-osim pohovana- kuvano, peceno, rostilj, mozete jesti i cvarke ali bez hleba, suseno meso, kobasice osim virsli, sve vrste narezaka.
SVE VRSTE RIBE:
Morske ribe, slatkovodne ribe, sve vrste ribljih konzervi.
SVE VRSTE SALATA:Sveza zelena, paprike, sveze ili pecene, paradajz, krastavci, sveze zelje ili kiselo, cvekla, salata od morskih plodova,salata od luka,svezi spanac. Sve salate zaciniti sa uljem, sircetom, solju, biberom,. ajvarom- po zelji. Mozete jesti jaja na sve nacine.
SVE VRSTE POVRCA:Karfiol, blitva, spanac, praziluk, kelj, luk, zelje,articoke, patlidzan, sargarepa, persun, celer, rotkvice, pecurke.
MOZETE PITI:Mineralna voda, limun, crna kafa, sve vrste caja bez secera, pola litre belog vina ili 1 litar gemista ali nakon 6. dana dijete. Umesto secera-natreen.
Ubedljivo najbolja dijeta i sto je najbolje ne gladujes.
« Poslednja izmena: 23. Nov 2006, 16:51:45 od sashas »
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia the best
lepo, lepo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
i lepo ćete zajebati jetru i bubrege ovom dijetom  Smile

joj kad vam dođe munka pa vidi ovo  Smile Smile
...........................................................................

još jednom, iako je ovo milijardu puta rečeno:
bežite od te dijete kao đavo od krsta  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
veci unos proteina nece sjebati bubrege vec ce dovesti do povecanog rada bubrega a sto ce se nmanifestovati povecanom kolicinom kreatinina i BUN (blood urea nitrogena) a to ne znaci da je bubreg bolestan , ja sam godinama na unosu proteina od 3,3g po kg telesne tezine i deo godne provedem na ishrani slicnoj atkinsovoj tj. pre svega proteini i velike kolicine vlaknastih ugljenih hidrata i nista ne fali mojim bubrezima i ostalim organima ali ako neko ima oboljenje bubrega ili genestku predispoziciju za takva oboljenja ne bi trebao ovako da se hrani
a drugo ovaj nacin ishrane se koristi decenijama pre nego sto je atkins napisao , bar koliko sam ja razumeo i procitao sta on preporucuje , mada moram da kazem da nisam procitao njegovu knjigu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
uboje, to podrazumeva da ne smeš ni griz jedan jabuke da pojedeš
ni nemasni jogurt da popiješ
sir ni u ludilu, onaj mladi posni neslani
leguminoze naravno ne, o tome se i ne razmišlja
pa ni ceđenu narandžu, i to ima ugljenih hidrata  Smile

jel misliš da je to normalna ishrana?

što se rada bubrega i jetre tiče, neću ti ništa više govoriti, pošto ti očigledno misliš da su povećani kreatinin i urea nešto što se neminovno dešava, ali bože moj....nešto se mora i žrtvovati, jel da?...
mlad si pa tvoj organizam može da se bori. sad.
razmisli šta može biti za desetak-petnaest godinica....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
pa objasnio sam ti ovo oko bubrega , to je pojacan rad bubrega nista vise , neznaci da je bolestan

pozes da unosis vlaknaste ugljene hidrate , dobro mozda nisam bas za tako stirktno mozda malo blaze ali to je to sto i ja radim u jednom periodu godine u tom periodu mi je BF% manji od 8%  a najveci u toku godne oko 14% maksimalno , mesecno se kontrolisem i nemam nikakavih problema , naravno uz obaveznu fizicku aktivnost koja je kod mene malo zesca
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
ja i ne rekoh da je to bolestan bubreg
ali potencijalno bolestan može biti

ishrana koju ti sprovodiš meni je totalno jasna, i naravno uz žestok trening sa mnoooogo podignutih kilograma (tona bolje reći  :[115]Smiley
ne kažem da ti loše radiš

kažem da ova dijeta nije dobra za ljude koji se ne bave fizičkom aktivnošću, koji nemaju pojma o tome šta je protein a šta ugljeni hidrat, koji ne znaju šta goji a šta ne goji
za ljude koji imaju običan život bez ekstremnih fizičkih napora
a samo takav napor može da opravda ovoliki unos proteina
 
dakle, da rezimiramo:
ova dijeta nije dobra Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia the best
Citat
bežite od te dijete kao đavo od krsta

 Smile  o.k
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
ja i ne rekoh da je to bolestan bubreg
ali potencijalno bolestan može biti

ishrana koju ti sprovodiš meni je totalno jasna, i naravno uz žestok trening sa mnoooogo podignutih kilograma (tona bolje reći  :[115]Smiley
ne kažem da ti loše radiš

kažem da ova dijeta nije dobra za ljude koji se ne bave fizičkom aktivnošću, koji nemaju pojma o tome šta je protein a šta ugljeni hidrat, koji ne znaju šta goji a šta ne goji
za ljude koji imaju običan život bez ekstremnih fizičkih napora
a samo takav napor može da opravda ovoliki unos proteina
 
dakle, da rezimiramo:
ova dijeta nije dobra Smile Smile Smile

pa slazem se sa time da ta dijeta nije dobra ja sam samo rekao da nesto slicno i ja primenjujem , ne isto ali malo podseca na atkinsovu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.