Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tons Of Fucking Gremlins  (Pročitano 637 puta)
30. Avg 2004, 14:10:55
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tons Of Fucking Gremlins
pripremite se za poduži post o gremlinima, koji, sada sam definitivno u to uveren POSTOJE!

svrha ovog posta nije da mi neko pomogne (sada sve radi), a ne tražim ni objašnjenje jer sumnjam da mogu tako dobro da opišem šta se dešavalo pa da neko skonta, kad sam ja lud/zbunjen

dakle, pred odlazak na more odem kod devojke u stan da upalim komp ali nisam dobro gurnuo produžni u zid pa se on malo palio/gasio, posle par minuta sam skontao šta je u pitanju, gurnuo produžni u zid, ali komp je bio mrtav. samo se upalie lampice, monitor crn, hardovi se zavrte ali ne drljaju, nema beepova. ok, pošto sam žurio na more ostavim sve kako jeste i nisam se nervirao jer je komp samo za net, filmove itd (ajd da napišem i konfiguraciju- GA-7IXEH, duron 850, 256SDRAM 1x128, 2x64, ostatak nebitan). da napomenem da sam ga palio gasio bar 20-30 puta, uz vadjenje iz zida na po nekoliko minuta, ali ništa.

vratim se sa mora - situacija ista. tu ja odnesem komp kod mene kući da lagano rasklopim i zamenom komponenti utvrdim šta je u pitanju - kontao sam da je verovatno ploča pa sam hteo da bocnem proc a i kartice kod mene. rasklopim ga i stavim ploču i proc na sto, kartice sam jednu po jednu probao kod mene i sve su radile, sem grafičke koju nisam mogao da probam jer je valjda 2x (savage 8mb), što ne može da se gurne u moj asus a7v8x. kartice su ok. tu je negde komp po paljenju (uz iste simptome, sada je već imao 50 pokušaja da se upšali) počeo da daje 3 duga bipa. dakle, memorija. vadjenjem modula, skontam da je jedan modul od 64mb vrisnuo, sa njim neće u bilo kom slotu, a sa drugim hoće, takodje u bilo kom slotu. stavljao sam i vraćao više puta tako da ne dolazi u obzir da nešto nije leglo kako treba. ok, kad stavim ispravnu memoriju daje 8 bipova - grafička. e tu počinje pravi zaplet.

da napomenem da sam u medjuvremenu probao i da nekoliko puta klirujem cmos...

izvadim moju gf2mx400 i stavim je u taj komp. opet ista priča - 8 bipova. gurano i vadjeno jedno 5 puta, uz nekoliko pokušaja da se upali komp na svako stavljanje - ista priča. vratim gf2 u moj komp - sve radi, ali je monitor crn?!? čuje se zvuk, znači komp radi, sve ok, ali ekran crn. vadio sam je i stavljao u moj komp jedno 10 puta i ista priča. onda skontam da je na njenoj ploči verovatno crkao AGP i to nekako da je sada spržio i moju karticu. izvučem ispod kreveta PCI S3 VIRGE i stavim u moj komp - radi. opet gf2 u mom kompu - crn ekran, u njenom - 8 bipova. stavim PCI S3 kod nje - opet 8 bipova. tu definitivno skontam da je AGP umro, i probam još jednom S3 na njenu ploču i - komp se upali i radi normalno?!? ugasim, upalim - opet 8 bipova. tu je nekako opet moja gf2 završila u njenoj ploči i proradila!?!? da bi posle toga proradila i kod mene i evo i sada radi?!?!?!??!?!?!??!?

tu sam negde skontao da se komp otprilike svaki 10-ti put upali kako treba, inače beepće. vratio sam i savage-a i uspeo iz negde 5-og puta da ga upalim. kako sam pokušavao sve više i više da ga palim gasim posle nekoliko sati čačkanja je došao do toga da se svaki drugi put pali kako treba. OK, sklopim ja to, a i primetim da je i ona memorija odjednom proradila?!?!? sastavim sve, još jedno dan-dva se palio kako kad sa 50% šanse za uspeh, da bi evo sada već par dana radio bez greške?!??!

posle ovog sam odlučio da zapalim negde u prašumu da učim domoroce da pišu i čitaju, njih ću bolje razumeti nego kompove sa kojima živim više od 15 godina.....................

naravno pitanja se nameću sama: kako je moja grafička došla u stanje da ne radi ni kod mene pa da opet proradi? kako je samo jedan mem modul bio neispravan pa je proradio? kako je komp odlučio da se svaki ne_znam_koji put upali, a da inače neće? itd....

ne tražim objašnjenje samo sam hteo da dokumentujem ovo, ako me jedne noći sprži na spavanju, zato što ja spavam a on mora da pušta muziku celu noć, da se zna šta je...........

Kopirajt by Kiza NS Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
A možda se gremlin zove 'napajanje' ?
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa jes, al je post genijalan Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.