Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Toliko česta pitanja, da češće od svake strane nisu mogli da ih postavljaju  (Pročitano 4920 puta)
31. Maj 2006, 12:19:33
Svakodnevni prolaznik


Born in YU

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 252
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95-2
P: Ne mogu da preuzimam filmove sa RapidShare-a, jer sam na Wireless-u/ADSL-u pa nas više ima istu IP Adresu. Postoji li drugačiji način da preumem filmove?
O: Ovo je malo mukotrpan posao ako ne posedujete "Premium Account", ali da pokušamo sa dva načina. Prvi način je da preuzmete najnoviju verziju programa Universal Share Downloader (aktuelna verzija za vreme kucanja ovog teksta je 1.3.3), instalirate ga, i jednostavno ubacite linkove sa kopiraj/nalepi u listu čekanja. Program će sam da ponavlja operaciju skidanja svakih 3-5 minuta, tako da postoji velika verovatnoća da ćete uspeti da preuzimate sa rapidshare-a pre ostalih. Program možete da preuzmete OVDE.
Mogući problem. Šta ako i drugi imaju taj program?
Onda možete da pokušate na sledeći način. U Vašem internet pretraživaču ukucate adresu http://www.proxy4free.com/page1.html, iskopirate IP adresu koja je tipa npr. 201.134.24.169 i port 80, zatim (primer važi za Internet Explorer) odete u Tools, Internet Options. U jezičku (tab-u) Connections izaberite LAN Settings i štiklirajte opciju Use a proxy server for your LAN... U novim omogućenim poljima ukucajte IP adresu (npr. 201.134.24.169), a u drugom kraćem polju ukucajte port (npr. 80). Potvrdite sa ok, i pokušajte da preuzimate sa RapidShare-a. U slučaju da ne možete i dalje da preuzimate, ponoviti postupak sa drugim setom IP i PORT adresama.


P: Imam Samsung D600 i ne mogu da puštam avi filmove. Zašto?
O: Filmove mogu da puštaju samo sledeći telefoni:
Symbian S60, S60 3rd edition, UIQ, Series80, Nokia 7710; Windows Mobile SmartPhone; Palm OS5: Tungsten C, Tungsten E, Tungsten T3, Zire 72, Sony Clie, Zodiac, Treo 600/650; Pocket PC 2002, 2003, Windows Mobile 5; Sharp Zaurus.
Prema našim informacijama, takođe avi snimke može da pušta i SonyEricsson W600/W800, ali ne može da pušta i titlove, tako da na njemu možete samo da gledate domaće filmove ili sinhronizovane.


P: Posedujem neki od telefona iz liste podržanih modela, ali i dalje ne mogu da pustim film. Zašto?
O: Prilikom instalacije programa SmartMovie ili nekog drugog plejera, niste instalirali LameMP3 Codec. Možete da ga preuzmete sa OVOG direktnog linka. Kodek je spakovan u zip arhivu. Još jedan noviji možete da preuzmete ODAVDE. CoreMp4 je spakovan u rar arhivu. Šifra je [ovojejednasifra].

P: Koji program preporučujete za puštanje filmova?
O: Najbolji i najpraktičniji pokazao se program SmartMovie (aktuelna verzija u toku kucanja teksta je 3.20). Takođe dobri, ali ne toliko koliko i SmartMovie su još Viking Informatics DVDPlayer i Crystal2Mobile Player. Sva tri plejera možete da preuzmete sa OVE internet adrese.

P: Kada pokušam da preuzmem filmove sa RapidShare-a, prijavi mi da film ne postoji. Zašto?
O: Evo i tog najčešćeg i najdosadnijeg pitanja koji se stalno proteže.
Odgovor na to je veoma jednostavan. Nemojte da preuzimate iz Vaših "downlad manager-a" kao što su FlashGet i Download Accelerator. Ako Vas oni pitaju da li želite da preuzimate film, Vi NEMOJTE da potvrdite, već stisnite na dugme cancel i pustite Vaš internet pretraživač da otvori stranicu. Kada Vam otvori stranicu, sledite korake koji su opisani na OVOJ i OVOJ strani.


P: Filmovi su odlični, ali nema prevoda, a na slikama vidim da ima. Šta da radim?
O: Ako imate SmartMovie plejer, skoknite do Meni>Opcije>Prikazi Titlove>Da (Menu>Options>Show Subtitles>Yes), i problem je rešen.

P: Vidim na slikama da su postavljena naša slova (čćšđž), ali kod me umesto tih slova stoje prazni kvadrati. Kako kod mene da postavim da se karakteri prikazuju ispravno?
O: U SmartMovie Player-u pokrenite OPCIJE (OPTIONS), zatim VIŠE (MORE), i u opciji TEKST KODIRANJE: (TEXT CODING:) izaberite Centralna Evropa.

P: Sve ove filmove što skinem, ne mogu da ih gledam na računaru. Zašto?
O: Verovatno nemate dobre kodeke, ili nisu dobro instalirani. Preuzmite posljednju verziju sa http://www.divx.com/ instalirajte ih ponovo. Restartujte računar i trebalo bi sve da proradi kako treba.

P: Koji konvertor koristite za kompresovanje filmova i kako ja mogu da kompresujem iste?
O: Koristimo kompresor koji se dobija uz SmartMovie Player, a njegovo ime je SmartMovie Converter. Uputstvo za konvertovanje možete da pogledate na OVOJ stranici.

P: Kada pustim film na računaru, on nema prevod, ali kada pustim na telefon prevod se pojavi. Zašto?
O: Razlog zbog kojeg se ne vide titlovi na računaru je taj što SmartMovie ima jedinstven princip ubacivanja titlova. Naime, on titlove jednostavno "doreže" na kraj filma, tako da ih on čita iz tog dela datoteke (fajla). Da ih jednostavno zalepi na film, ne bi imali opciju "prikaži", jer bi uvek bili na filmu! On čita titlove kao što drugi plejeri za računare učitavaju, iz drugog fajla, s tim što su ovde ta dva fajla "slepljena"!

P: Skinuo sam film, i ukucao sam šifru koja je postavljena, ali ne mogu da otpakujem film. Šta da radim?
O: Sigurno se desila greška prilikom Vašeg preuzimanja, tako da ćete, na žalost, morati ponovo da preuzmete film.

P: Skinuo sam neki film od 100 MB, ali moja kartica je samo 64MB, da li mogu da ga prepolovim i sa čime?
O: Film kao film možete da prepolovite, ali tada gubite prevod jer se prevod lepi za avi datoteku (odgovoreno pre dva pitanja). Tako da je za to moguće samo na našim filmovima ili filmovima koji su sinhronizovani.

P: Kako da konvertujem filmove u 3GP?
O: Ako želite da filmove stavljate u 3GP format, probajte I'm too 3GP Converter, a ako želite da ih kompresujete u AVI format za Symbian telefone uzmite Smartmovie.

P: Može li negde da se pregleda spisak svih filmova?
O: Da, to možete da pregledate na prvoj stranici svih filmova. Direktan link: http://forum.burek.com/index.php/topic,58081.msg364865.html#msg364865.

NAPOMENA:
Molimo da ne postavljate GLUPA pitanja poput, koja je rezolucaja filma, koliko je film "težak" (velik), koliko traje, koja je šifra rar arhive... Sve te informacije možete da pronađete u samom opisu filma!
Ako sada nema odgovora na Vaše pitanje, onda ga postavite, a mi ćemo se potruditi da odgovorimo u što kraćem roku...

Specijalan pozdrav i čestitke na čvrstim živcima idu:
ReCk@-i, lukpot-u, CiglaTel-u i hvala Vama što ste ipak pročitali pitanja i odgovore pre nego što ste postavili Vaše pitanje.

(01. May 2007, 10:44:03)
« Poslednja izmena: 31. Maj 2006, 12:23:47 od BrackoNe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Born in YU

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 252
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95-2
E crkao sam, stigoh do 50. strane u temi http://forum.burek.com/index.php/topic,58081.500.html, pa ako ima neko snage još ovih 16 strana da pregleda da li ima kakvih pitanja pa neka odgovori... Ja sada više ne mogu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Born in YU

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 252
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95-2
Ne mogu da verujem da ovo niko ne može da završi, ccc...
Ajd ja ću završiti danas posle injekcije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Postoji li kakva mogucnost da se kompresovani film, kojeg sam skinuo ovdje, gleda na racunaru, naravno, sa postojecim prijevodom koji je prisutan kada se film gleda na mobitelu? Unaprijed hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia Lumia 1020
pa jel si pročitao ti prvi post??
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li postoji neko na forumu ko je u stanju da mi da konstukrivan odgovor, bez 'plaho' zamotavanja? - Hvala!

Pitanje:
- Postoji li kakva mogucnost da se kompresovani film, kojeg sam skinuo ovdje, gleda na racunaru, naravno, sa postojecim prijevodom koji je prisutan kada se film gleda na mobitelu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Kolega te lepo pitao, da li si procitao prvi post?

Citat
P: Kada pustim film na računaru, on nema prevod, ali kada pustim na telefon prevod se pojavi. Zašto?
O: Razlog zbog kojeg se ne vide titlovi na računaru je taj što SmartMovie ima jedinstven princip ubacivanja titlova. Naime, on titlove jednostavno "doreže" na kraj filma, tako da ih on čita iz tog dela datoteke (fajla). Da ih jednostavno zalepi na film, ne bi imali opciju "prikaži", jer bi uvek bili na filmu! On čita titlove kao što drugi plejeri za računare učitavaju, iz drugog fajla, s tim što su ovde ta dva fajla "slepljena"!
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da, procitao sam prvi post, ali sam postavio ponovo pitanje u nadi da je mozda neko do sada provalio aplikaciju ili modus kako da se to sredi. U svakom slucaju, hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Zdravo jas sum Dejan od Skoje i zainteresiran sum vo vrska so filmovive .Besplatni se ili se naplaka Posto imam tel sony ericsso p910 ama mala e memorijata 32mb :wave:taka kako prvo ke mi treba pogolema kartica vo sekoj slucaj i ve molam kazetemi dali se naplaka za download blagodaram odnapred Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC HD2
Zdravo jas sum Dejan od Skoje i zainteresiran sum vo vrska so filmovive .Besplatni se ili se naplaka Posto imam tel sony ericsso p910 ama mala e memorijata 32mb :wave:taka kako prvo ke mi treba pogolema kartica vo sekoj slucaj i ve molam kazetemi dali se naplaka za download blagodaram odnapred Smile

Besplatno! Smile

Mobile full movies - download - http://forum.burek.com/index.php/topic,58081.0.html
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.