Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:21:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tko ne smršavi, neće diplomirati!  (Pročitano 1121 puta)
03. Dec 2009, 14:12:08
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020

Tko ne smršavi, neće diplomirati!

Tekst: P.R.
Foto: Ilustracija

AMERIČKO sveučilište Lincoln koristi BMI (indeks tjelesne mase) kako bi procijenilo da li su pojedini studenti predebeli. Ako se utvrdi da jesu, kreću na intenzivan fitness program kojeg moraju uspješno savladati ukoliko žele diplomirati.

Granična vrijednost BMI-a je 30. Svi oni kojima je BMI iznad, moraju na striktni program vježbanja. Problem je u tome što se BMI određuje samo pomoću visine i težine. Generalna fizionomija i tip tijela se ne uzimaju u obzir. Tako je moguće da se za neke osobe ispostavi da uopće ne trebaju smršaviti jer su njihovi suvišni kilogrami zapravo mišići ili težina kostiju.

Na Lincolnu studiraju pretežno Afroamerikanci i upravo je zbog toga čudno što im predrasude diktiraju uspjeh na fakultetu. U Americi je gotov trećina stanovništva pretila, stoga je pohvalna namjera da se učini nešto po pitanju zdravlja i unapređenja kvalitete života. Šteta što se radi na krivi način.

Izvor: Index
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
Sony 
ja bih na takvom fakultetu verovatno morao da smršam.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Citat
Tako je moguće da se za neke osobe ispostavi da uopće ne trebaju smršaviti jer su njihovi suvišni kilogrami zapravo mišići ili težina kostiju.

eto kako znamo da je autor teksta sigurno debela osoba .. koju mrzi da vezba ..

tezina kostiju .. my ass  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ne vidim kako bi necija tezina trebalo da utice na sticanje diplome osim ako ne studira DIF, al ajde.

Sto se tice tezine, ako mrsavi ljudi mogu da imaju teske kosti, sto ne mogu i debeli? Ja imam drugaricu koja ima manekensku liniju, kad je vidis rekao bi da nema ni 20 kila dok ne stane na vagu, a onda mozes samo da kazes auu

IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
ne postoji tako nesto .. ni kod jednih ni kod drugih, teske kosti mogu biti teze od onih koje nisu teske mozda ukupno u telu ne vise od kilogram ili dva .. kost je kost, kostana srz znamo kakva je, zglob vezan za kost moze biti kod nekih veci ili manji i to je sve.

Ne vidim kako bi necija tezina trebalo da utice na sticanje diplome osim ako ne studira DIF, al ajde.

ja vrlo vidim, prvo nezdravo je, u zemlji gde je svako trece dete gojazno (to je zvanicna statistika u Amerikama) treba bukvalno bicem terati stanovnistvo da mrsavi jer im se zemlja pretvara u Dembeliju i zbog toga trpe svi, drugo onesposobljava u napredovanju u svakom smislu, trece - ja da sam buduci poslodavac tom diplomcu i da ga stipendiram da bi mi se jednog dana isplatio, sigurno mi ne ide u prilog da imam potencijalnog zaposlenog od 200 kila koji ce da mi visi na bolovanjima i koji ne moze ni da se krece kako treba.

Uostalom to je samo jedan univerzitet za pocetak, i sve je uradjeno u dogovoru sa studentima, oni su izrazili zelju da ucestvuju u programu (vecina) zato sto shvataju neke stvari .. niko njima nije nametnuo .. ukljucili su svi zajedno mozak verovatno po prvi put u zivotu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6630, valjda
А што нас брига за амере, то би требало код нас да се уведе  Smile
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
немам коментара...

мада глобално, ово уопште није лоша идеја, поклапају ми се неке тезе са Сне....
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:21:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.