Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:15:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tko je tu blesav? On, ja ili oboje?  (Pročitano 8697 puta)
17. Okt 2006, 21:02:27
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
Pozdrav ljudi, moj prvi post   Smile

U vezi sam gotovo godinu dana s divnim covjekom kojeg jako volim. Gotovo u svemu se razumijemo (mogu reci da smo se zaista - nasli), planiramo zajednicki zivot, zajednicki posao...  Ali... uvijek taj proleti "ali"

Ja sam ambiciozna, od pocetka studija radim i zaradjujem djeparac i cilj u zivotu mi je imati svoj vlastiti posao u kojem cu uzivati a usto se njime prehranjivati. On dijeli moje ambicije o zajednickom poslu, medjutim ima jednu osobinu s kojom se ja osobno tresko nosim. Naime, njemu je vrlo tesko raditi! Nakon srednje skole jedva je tri mj. izdrzao u jednoj firmi i vrlo brzo je puko. Ima kratak fitilj, vrlo je osjetljiv i svaka sitnica ga smeta. Radije sjedi kod kuce i zivotari nego da zapne i radi. Vrlo je nestalan, svaki dan dodje s drugom idejom a u nista od toga nije cvrsto siguran.

Mene, ovakvu ambicioznu i s dvije noge cvrsce na zemlji to razumljivo jako smeta, a sad je postalo jos i gore jer ja imam obveze kojima se moram posvetiti, a ujedno i sama trazim posao - i sve u cilju skupljanja djeparca kako bi nas dvoje ujredili stancic i krenuli dalje s nekim kapitalom. Ali on nista! Ne znam sto ili koga ceka, ali kadra je po cijele dane boraviti kod mene, ocekivati da ga ja hranim (s roditeljskim djeparcem koji nije velik) i sasvim je bez sluha za moje obveze.

Inace, vrlo je vezan za mene i tesko se odvaja, imali smo cak i probleme oko mojih obveza jer mu nikako nije odgovaralo da se po cijeli dan ne vidimo. Stalno mu govorim da nadje posao, da ce mu biti lakse, saslusa me, razgovaramo, bude sve dobro i sutra opet po starom. Jucer je bio na razgovoru i danas je trebao poceti raditi, ustao ujutro, vidio da je vani hladno i odlucio ostati kuc (kod mene) i i odbiti taj posao  Smile I ja cijeli dan pokusavam obaviti svoje obveze, a on se povlaci po stanu, surfa po netu, i zica me pare. Mlad, zdrav i sposoban covjek!

Nemojte misliti da ne pricamo - jako puno pricamo, rijetko se svadjamo, a ako i do toga dodje, brzo se mirimo. On me saslusa, nije osjetljiv, svjesno prizna svoje greske ali ocito ne moze protiv sebe. Stalno mi govori da ceka da zavrsim faks i da zeli da startamo na nasim zajednickim projektima, ali nije svjestan da nam za to treba novac i posao kojem sam se ja spremna posvetiti - ZA NAS! Stalno mu govorim da je to privremeno, samo dok ne skupimo dovoljno za nase planove i potrebe, slozi se sa mnom ali za dva dana opet po starom - posalje molbu na moj nagovor i moli boga da ga ne prime jer mu se "ne da crnčiti za nekog majmuna". Iskreno,  ne svidja mi se njegova cudljivost i inertnost i zivim u nadi da je to samo faza jer kad smo se upoznali bio je sasvim drugaciji.

Danas sam pukla od svega toga i skoro se rasplakala. Umorna sam od svega toga i ubija me njegov parazitski pristup. I ja bih rado da dobijemo sutra na Lotu i da odmah u startu rijesimo vecinu problema, ali trenutno tako nije.

Umorna sam i od vlastitog ponavljanja jednog te istog, osjecam se ko papiga i na momente se zapitam jesam li ja rospija koja njega gnjavi i maltretira ili sam ipak u pravu? Dokle me to dovelo...  Smile

Molim vas da ne budete povrsni i govorite mi da ga ostavim ili slicno jer to ne dolazi u obzir. Ali svaki savjet dobro ce mi doci. Hvala. Smile

« Poslednja izmena: 17. Okt 2006, 21:07:58 od Mačka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
Greskica Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Ништа не разумем.

Као, супер се слажете, а у ствари уопште се не слажете.

Ако сам добро разумео, он је, прилично, статичан, док си ти хиперактивна.

Ако је тако решење је да свако крене својом путем (мислим на посао), а код куће љубав до неба.

Дакле, свако свој посао (нема ортаклука).

Тако добијате све. Свако ради шта воли, а имате једно друго.

Не знам што се плашиш разлаза (ако не успете да нађете заједнички језик).

Кажеш уморна си од......

Понуди му своје виђење заједничког живота па ако не прихвати или није спреман на компромис (заједнички живот је пун компромиса).... не знам. Сама одлучи, али не дозволи да си незадовољна.

IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
Pozdrav Davidovac   Smile

Eto super prilke da obnovim znanje cirilice  Smile
Citat
Ништа не разумем.
Pousat cu biti jasnija

Citat
Као, супер се слажете, а у ствари уопште се не слажете.
Ne znam jesi li ikad imao neku vezu, ali ako jesi znas da je svaka veza vrlo kompleksna. Nije crno ili bijelo. Izvan poslovnog segmenta, vrlo je ugodna osoba i lijepo mi je s njim.

Citat
Ако сам добро разумео, он је, прилично, статичан, док си ти хиперактивна.

Ако је тако решење је да свако крене својом путем (мислим на посао), а код куће љубав до неба.

Дакле, свако свој посао (нема ортаклука).

Тако добијате све. Свако ради шта воли, а имате једно друго.
Pa o tome se i radi!
Sad i jest tako - svatko trazi svoj posao. Tj. barem bi trebao  Smile Trebali bi ustedjeti, zajedno.
Problem je sto on NECE raditi. Jer mu se NEDA.
Mozda da malo bolje probam objasniti . on nije sposoban gledati u buducnost. Razumijes? Ja cu raditi DANAS da bi mi SUTRA bilo bolje. On to N-E-C-E  Smile Radije ce se zaduziti da bi danas imao sto jesti a hocemo li nas dvoje stati na noge to SADA nije vazno.

Citat
Не знам што се плашиш разлаза (ако не успете да нађете заједнички језик).

Кажеш уморна си од......
Ne bojim se razlaza, ako do toga dodje, jebiga.  Smile Sto se moze. Samo sam zeljela da svi koji mi pozele odgovoriti po mogucnosti izbjegnu odgovore tipa "prekinite" jer su ljudi na forumima tome skloni. Zeljela bih da se ovaj problem malo dublje sagleda i da dobijem drugo korisno misljenje.

Citat
Понуди му своје виђење заједничког живота па ако не прихвати или није спреман на компромис (заједнички живот је пун компромиса).... не знам. Сама одлучи, али не дозволи да си незадовољна.
Bas smo sinoc razgovarali o tome, on jako dobro zna moju viziju zivota. Sve sam mu rekla sto ovdje napisah, i to vise puta.  Smile Mozda cak i previse puta?  Smile Jucer je nakon toga odlucio ici na posao, da bi ujutro OPET odustao. TO je problem  Smile

I sad se pitam - jesam li ja zena-udav?  Smile Rospija? Davim li jadnog covjeka? Ili sam sasvim u pravu?
« Poslednja izmena: 17. Okt 2006, 21:57:58 od Mačka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
Dakle - u cemu je glavni problem?

Mlad, zdrav i sposoban covjek - ne ZELI raditi. Pa cak ni privremeno, kako bi skupio za nas zajednicki zivot. ZAJEDNO sa MNOM.
Nema novaca, nema ustedjevine, nema od cega platit racune - i NECE raditi.

I pitanje - jesam li luda sto mu prigovaram ili nisam?  Smile
« Poslednja izmena: 17. Okt 2006, 22:02:40 od Mačka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Dakle - u cemu je glavni problem?

Mlad, zdrav i sposoban covjek - ne ZELI raditi. Pa cak ni privremeno, kako bi skupio za nas zajednicki zivot. ZAJEDNO sa MNOM.
Nema novaca, nema ustedjevine, nema od cega platit racune - i NECE raditi.

mozda covek ima probleme sa globalizacijom, znam da ih ja imam  ...
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Evo latinice. Smile

Nije dozvoljeno postavljati više postova za redom. Koristi opciju izmeni, gornji desni ugao.
Nova si pa će ti oprostiti. Smile

Dakle, neće da radi. Ne mora.

Ti imaj svoj posao i svakog, recimo, 1. u mesecu - ti neku sumu novca u kuću - on istu sumu.

Ako neće onda je on parazit Smile..... samo dve mogućnosti imaš:

- izdržavaćeš parazita Smile

- ostavićeš  parazita

Odluka je na tebi.

Iskreno, ja ga ne razumem, ali ne razumem ni tebe. Šta te privlači na takvom liku. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2


mozda covek ima probleme sa globalizacijom, znam da ih ja imam ...
Haha  Smile
Imam i ja, bez brige.  Smile

Al ne mozemo cekati da oberemo lovu s drveta, to ne ide tako  Smile

Recimo, jedan primjer - danas je htio donijeti kompjuter k meni, spojiti ga na internet i dolaziti ovdje surfati. Umjesto da si uvede internet doma! Za sitnu paru mjesecno, on to nije u stanju. Ne znam dal da se smijem il da placem  Smile

Nisam u zivotu naletila na takav mentalni sklop....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 5530
Zastava Novi Sad - Petrovaradin
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Sony xperia tipo
Da li bi mogla da mi prvo odgovoriš na neka pitanja, pre nego što ti dam ikakav savet? Izvinjavam se ako si nešto spomenula, a ja nisam primetila.
1. O kakvom se zajedničkom poslu radi? Šta bi ti radila, a šta on, kakav posao (bar otprilike),...
2. Kakav je on bio pre nego što ste pričali o zajedničkom poslu?
3. Da li je imao neki posao pre nego što te je upoznao? Ako jeste, šta se sa njim desilo (mislim na posao)?
4. Da li ga roditelji puno kritikuju i da li puno očekuju od njega?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
ne nisi luda.
Imash potpuno zdrav stav o zhivotu i radu i obavezama.
Nemam pojma koliko imate godina (pogotovo on), ali priznacesh da koliko god da on ima godina, ponasha se kao detence kome treba paznja sad i odmah sa tvoje strane, sve obaveze potiskuje, zhivi za momenat, parazit je, verovatno je i nesposoban (mada to nikada nece sebi priznati), ti cesh na kraju ispati rospija (zato shto on nece priznati da je nesposoban, a tvrdice da ga opterecujesh i da on , je li, zna i bez tvoje pomoci da zhivi) ...itd. Jasno ti je u kom smeru to ide, ne moram dalje da objasnjavam. E sad postavlja se krucijalno pitanje: jesi li ti spremna da josh godinu, dve, pet, deset, ceo zhivot provedesh pored takve osobe? Ljubav je lepa, divna je, razumevanje takodje, podrshka i poshtovanje, sve je to super na papiru.U tvom sluchaju slovo na papiru.Da li je to ljubav? Ili si zaljubljena u sliku koju imash o njemu?Nemoj da se plasis da to samu sebe pitash.On je prema tebi divan, chini da se osecash lepo, prijatno ti je kada si uz njega.On je parazit.Ti si vredna.On nece da radi.Ti radish i imash cilj.On nema cilj.Njegov cilj je u narednih nekoliko sati,od danas do sutra.Ti se zbog toga nervirash.On te saslusha.Ne uradi onako kako ti kazes (zarad opshteg dobra), nastavlja po svome.Ne zheli da se menja.Ti bi da se to promeni.On to ne mozhe i nece.Mozhda se i potrudi, ustane ujutru i vrati se u krevet...kao dechak koga mrzi da danas ide u shkolicu, hladno mu je, lepshe mu je u krevetu. Jel to realan zhivot? Jel on realan chovek? Spreman da zhivi i da se bori za tvoju i svoju egzistenciju? Sutra da te stavi pod svoje krilo , ako se bilo shta desi i da zavisish od njega ako tako zhivot bude odredio? Vidish li sebe u tom scenariju?

Ne smatram da je to ljubav, izvinjavam se ako zvuchim surovo, ali slichna stvar (skoro identichna) mi se desila. Volish sliku o tom choveku.On voli samo sebe i svoj izbor.Ti si mu kanal, verovatno mu mnogo znacis, ali kako i ne bi ? Ti tolerises sve njegove gluposti, dozvoljavash mu mnogo toga shto ne bi trebala, njemu je verovatno predivno i ne bi menjao to ni za shta na svetu, a sa druge strane je nezadovoljan samim sobom, pa je postao apatichan, samo ti si spas, jer kad je sa tobom ne mora da misli na to kako je nesposoban ... Zapitaj se, odgovori su ti na dohvat ruke, samo treba da zhelish da ih vidish.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:15:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.