Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:15:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Sta mislis o filmu

Glasanje završeno: 20. Jan 2012, 10:58:47

Odlican
29.4%  (5)
Dobar
0%  (0)
Ne znam
23.5%  (4)
Neinteresantan
5.9%  (1)
Los
41.2%  (7)
Ukupno glasova: 17
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tilva Roš  (Pročitano 5363 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Festivalski život filma "Tilva Roš"

Film "Tilva Roš" mladog reditelja Nikole Ležaića, nakon osvojenih brojnih nagrada na međunarodnim festivalima i trijumfa pre domaćom publikom i kritikom, nastavlja da oduševljava gledaoce širom sveta.

Američka premijera filma održana je prošle nedelje na filmskom festivalu u Majamiju, u okviru takmičarskog programa nakon čega je prikazan u Bugarskoj, na filmskom festivalu u Sofiji, koji je ove godine ugostio i velikane poput Klaudije Kardinale, Otara Joselijanija, Folkera Šlendorfa i Andreja Žulavskog.

Priča o skejterima u rudarskom gradu će sledeće nedelje učestvovati na Internacionalnom festivalu filmova za decu i omladine u gradu Malmeu u Švedskoj u konkurenciji za nagrade u nekoliko kategorija, a potom će biti prikazan u slavnom arthaus bioskopu "L’Entrepot" u Parizu u okviru festivala "Evropa izvan Evrope“".

Martovska turneja jednog od najnagrađivanijih srpskih filmova u poslednjoj deceniji, završava se tamo gde je i počela – u Americi, učešćem na filmskom festivalu u Klivlendu.

Radnja filma "Tilva Roš" se u Boru, u Srbiji, nekada najvećem rudniku bakra, a danas najvećem krateru u Evropi. Toda i Stefan su najbolji prijatelji, skejteri, koji sa svojim društvom provode svoje prvo leto nakon završetka srednje škole.

Vreme provode snimajući amaterske "Jackass" klipove, družeći se sa Dunjom, drugaricom koja se vratila iz Francuske za letnji raspust, i boreći se prećutno za njenu pažnju. U ovom čudnom odnosu bezuslovnog prijateljstva i rivalstva pokušavaju da nadmaše jedan drugog. Ali kada mali radnički protest oko privatizacije rudnika koji se dešava u gradu eskalira u velike nerede, njihova destruktivnost će ih ponovo spojiti...

Film "Tilva Roš", u kojem glavne uloge igraju Marko Todorović, Stefan Đorđević i Dunja Kovačević, trenutno se prikazuje u bioskopu Akademije 28 u Beogradu, kao i u bioskopima u Pančevu, Kruševcu, Kraljevu i Rumi.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Tilva Roš tokom aprila u SAD, Argentini, Holandiji i Austriji

Film "Tilva Roš", debitantsko ostvarenje reditelja Nikole Ležaića, nastavlja veoma uspešno svoj život na mnogobrojnim festivalima i tokom aprila meseca.

Nakon učešća na festivalima u Majamiju i Klivlendu tokom marta, ovaj mesec "Tilva Roš" započinje sa dve projekcije ponovo pred publikom na američkom kontinentu. Najpre u SAD na filmskom festivalu u Viskonsinu, a potom i u Argentini na festivalu BAFICI, koji se održava od 06. do 17. aprila u Buenos Airesu.

"Tilva Roš" sledeće nedelje učestvovaće na filmskom festivalu "Made in Europe" u holandskom gradu Mastrihtu, na kojem će biti prikazano oko 40 igranih, dokumentarnih i kratkometražnih filmova.

Polovinom aprila, "Tilva Roš" je na Crossing Europe Film Festivalu u austrijskom gradu Lincu. Ostvarenje učestvuje u takmičarskoj selekciji European Competition, namenjenoj svežim i originalnim filmovima, koji su prvo ili drugo autorsko ostvarenje reditelja, nastali tokom prethodne godine. U ovu kategoriju svake godine bira se do 10 značajnih filmskih ostvarenja evropskih mladih stvaralaca, koji se u svojim delima bave aktuelnim temama.

Kraj aprila "Tilva Roš", kada su festivali u pitanju, dočekuje ponovo u Americi, na San Francisko Film Festivalu. Reč je o najstarijem filmskom festivalu u Americi, osnovanom još 1957. godine, koji se održava svakog proleća u trajanju od dve nedelje tokom koje se prikaže preko 200 filmova.

Film "Tilva Roš", u kojem glavne uloge igraju Marko Todorović, Stefan Đorđević i Dunja Kovačević, publika u Srbiji trenutno može videti u Subotici, Aleksincu, Jagodini i Leskovcu.

Produkciju ove uzbudljive priče o odrastanju, prijateljstvu i ljubavi, potpisuje Filmska kuća "Kiselo dete", a distributer je "Tuck".

Izvor: Ekapija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
"Tilva Roš" nagrađen u Rumuniji

Na nedavno završenom „Transilvania International Film Festivalu“ u Rumuniji, film Nikole Ležaića „Tilva Roš“ osvojio je nagradu FIPRESCI.



Svečanost dodele nagrada 10. izdanja ovog rumunskog festivala održana je proteklog vikenda u gradu Klužu, pred više od 1000 posetilaca. Ležaićevo ostvarenje, koje je do sada već osvojilo brojna međunarodna priznanja i simpatije publike na nekoliko kontinenata, po mišljenju filmskih kritičara koji dodeljuju ovu nagradu, istakao se naročito „iskrenim prikazom izgubljene mladosti“.

Žiri je u obrazloženju nagrade koja je dodeljena „Tilvi Roš“ između ostalog naveo: „Bez suvišne naracije, ovaj film je zapravo isečak iz života koji se publici obraća univerzalnim jezikom. Snimljen je sa toliko nevinosti da je zaista osvojio naša srca.“

U filmu „Tilva Roš“ glavne uloge igraju Marko Todorović, Stefan Đorđević i Dunja Kovačević, a produkciju ove uzbudljive priče o odrastanju, prijateljstvu i ljubavi, potpisuje Filmska kuća „Kiselo dete“.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Tel.Me Your.Number
Kad su puštali trejler na TV-u od čitave ove rečenice ja sam možda skejt uspeo da čujem.

„Mene boli kurac, brate, i za tebe i za Kolos, brate, ja vozim skejt, znaš zašto vozim skejt, ne vozim za tebe i njega, brate, vozim skejt zato što volim da vozim skejt, a vi to ne razumete, kad neko radi ono što voli, ne razumete jer ste slepci“.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
HTC Smart
Nikola Ležaić, reditelj: Neću da upadnem u zamku uspeha

Posle nagrada koje je pokupio na festivalima u Portugalu, Holandiji, Sarajevu, Moskvi i Belforu film „Tilva Roš“ Nikole Ležaića dobio je konačno potvrdu i kod kuće. Na nedavno završenom novosadskom festivalu Sinema siti proglašen je za najbolji film u zvaničnoj konkurenciji, a Ležaić je dobio i nagradu za najbolji scenario, što ga je posebno obradovalo.



Film „Tilva Roš“, inspirisan uznemirujućim „jackass“ video-klipovima dvojice borskih tinejdžera, uspeo je rediteljskim majstorstvom da dobaci do univerzalne priče o poslednjim danima detinjstva, koju su, sudeći po nagradama i odličnim kritikama, očito razumeli gledaoci širom sveta.

Hvala tom svetu, jer ovde teško bivaju primećene nepretenciozne priče, prikrivenih a iskrenih emocija s ruba skoro potonulog grada. Po onome kako je krenulo, Nikola Ležaić, reditelj i scenarista filma, primaće još priznanja na evropskim i svetskim festivalima.

    * Evo poslednje u nizu nagrada. Koja je po redu?

- Uh, ne znam tačno da vam kažem. Stvarno, nešto se nisam bavio matematikom, recimo petnaesta, ali nisam siguran.

    * Kakav festivalski život još čeka film „Tilva Roš“ ove godine?

- S filmom idemo još na festivale u Poljsku, Slovačku, Australiju, Englesku, i na još nekoliko festivala. Mislim, ipak, da ćemo do kraja godine privesti kraju festivalski život filma.

    * Imao si „beskonačne“ ambicije s filmom, na primer, da dobije Oskara i da bude gledaniji od „Zone Zamfirove“ i „Titanika“ zajedno. Ozbiljno, da li si očekivao ovoliko priznanja i prepoznavanja?


- I više sam nego zadovoljan, nisam očekivao da će se film svideti tolikom broju ljudi. Mnogo je dobar osećaj kad uradiš nešto što se ljudima sviđa.


    * „Tilva Roš“ je prikazan i u Francuskoj kinoteci, uz F. F. Kopolu i Džona Votersa? Velika čast je biti u takvom društvu.

- Da, obožavam Votersov „Cry Baby“, to mi je možda u top 10 filmova ikad, a Kopola je jedan od najvećih filmskih ludaka. Baš ozbiljno društvo.

    * Da li je za reditelja čudan taj period u kojem svi još pričaju o filmu iz kojeg je on kreativno izašao, i već je možda mislima u novom scenariju, filmu, ideji?

- Pa da, nakon što završiš film, moraš da mu se posvetiš kao detetu, da mu pomogneš da napravi prve korake, a kasnije on nađe svoj put, a ti se usredsrediš na nešto drugo iako si i dalje u obavezi da pratiš i promovišeš film. Ali u jednom trenutku to mora da stane da bi se totalno koncentrisao na druge stvari, inače ćeš pustiti godinu-dve niz vodu, ne radeći ništa osim ukrug pričajući o tome šta si radio pre dve godine.

    * Kada smo već kod toga, radiš li novi scenario?

- Radim, mada je još sve maglovito. Mislim da mi treba jedno mesec dana da se posvetim samo tome.

    * Kada te pitaju o tvojoj filmskoj poetici, uvek izbegavaš velike reči, kloniš se pretencioznosti. Čemu težiš kada pišeš scenario ili snimaš scenu? Da li je „Tilva Roš“ pravac u kojem ćeš i dalje ići?

- Težim samo tome da se osećam dobro u vezi sa onim što sam uradio, to mi je jedino bitno. „Tilva Roš“ je deo mene i na neki način će i sve što budem radio nadalje imati veze s tim. Ali nisam jedan od onih koji hoće da grade neki specifičan stil, sve više mi se sviđa ideja da tražim stil za odgovarajuću priču, a ja sam ja, i dok god to što radim bude iskreno, ja ću se videti u tome.

    * Misliš li da ćeš lakše nabaviti novac za sledeći film sada, kada imaš toliko internacionalnih nagrada, ili te čeka ista neizvesnost u potrazi sa sredstvima za snimanje?

- Mislim da mogu samo da se nadam, voleo bih da je to tačno, ali stvarno ne mogu da znam unapred.

    * Za pisce važi da je tek druga knjiga pravi test. Sad se i od tebe mnogo očekuje. Nosiš li tu vrstu očekivanja na svojim leđima?

- Nosim samo teret toga da ne upadnem u zamku i krenem da radim film samo zato što mi se ukazala prilika da ga radim, nego zato što mi se stvarno radi. To je sve.

    * Gde su i šta rade, posle pubertetske inicijacije, Stefan Đorđević i Marko Todorović Toda, glavni likovi iz filma? Kakav ti odnos imaš s njima?

- Pa manje-više se družimo, Toda radi u skejt-šopu na Zelenom vencu, a Stefan završava svoje studije i interesuje se za kameru, želi da se posveti snimateljskom poslu. Imamo prilično otvoren odnos tako da su od samog starta znali šta igrati sebe u filmu donosi i na čemu će se završiti. Viđamo se praktično svake nedelje.

Biografija


    * Rođen u Boru 1981. godine
    * Prvi scenario napisao u IV razredu osnovne škole
    * Završio Fakultet dramskih umetnosti
    * Kratki film „Bokser ide u raj“ (2007)
    * Igrani film „Tilva Roš“ (2009)
    * Jedan od osnivača producentske kuće „Kiselo dete“
    * Član strip-grupe „Smog“
    * Njegov film „Tilva Roš“ - koji je dobio 15 nagrada na međunarodnim festivalima - proglašen je najboljim i na upravo završenom festivalu Sinema siti u Novom Sadu. Na istom festivalu dobio je i nagradu za najbolji scenario.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
Mac OS X v: 10.5.8
Browser
Chrome 12.0.742.112
Nekako sam sve vreme bio ubeđen da se radi o dokumentarcu. Ne znam zašto.
A i stvarno se stiče takav utisak na početku filma. Odmah sam se razočarao kada sam
bio siguran da nije dokumentarac. Hajde što je to loše jer ja baš volim dokumentarce,
nego je još lošije što zaista izgleda kao kao bleda kopija Džekesa, a sasvim sam siguran
da film nije zamišljen da nosi takvu ulogu. Priča je na početku gotivna, sporo se odvija,
uvodi u priču i to, međutim pred kraj, baš naglo oscilira, gubi nit, nekako hoće mnogo
toga da kaže a ne uspeva. Ono što mi je jako smetalo su scene gde bukvalno svi akteri
pričaju istovremeno. Totalna konfuzija.

Film bi trebao da priča priču o "teškom" životu omladine u manjoj sredini,
poslednjem klinačkom letu, odrastanju itd., a ispada da se radi o ljubomornom klincu,
koji totalno odlepi, zapravo sve vreme je odlepljen samo to kulminira na kraju.

Fotografija je manje-više oukej, išlo se na taj neki indi fazon snimanja, muzika takođe.
Po meni najbolje što se dogodilo filmu je dijalekt kojim akteri pričaju (ne mislim ništa
loše, tako da se niko ne nađe uvređen), koji je meni jako smešan.

Sve u svemu, dobro je što je film ovog tipa snimljen i nadam se da će ih u budućnosti
biti još, ali sa druge strane sam očekivao malo bistriji utisak.

Moja kritika je totalno irelevantna i definitivno treba pogledati film, zašto da ne.

~R
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
HTC Smart
Film „Tilva Roš” u trci za nagradu

Juče je u Motovunu (Hrvatska) počeo 14. međunarodni filmski festival na kome učestvuje u konkurenciji za nagradu “Bauer” (priznanje za najbolji film u regionu) debitantski film srpskog reditelja i scenariste Nikole Ležaića “Tilva Roš”.



Među finalistima su i “Majka asfalta” Dalibora Matanića (Hrvatska) i “Otac” Vlade Škafara (Slovenija). Ukupni fond za nagradu je 15.000 evra, a dobitnik će biti saopšten uoči zatvaranja 14. „Motovun film festivala“ 29. jula. Tokom festivala biće premijerno prikazan novi dokumentarac srpskog reditelja Želimira Žilnika “Jedna žena - jedan vek”. Najavljeno je i učešće igranog filma “Kako su me ukrali Niemci” Miloša Radivojevića. U programu kratkometražnih ostvarenja biće prikazani filmovi “Kod kuće” Nenada Mikalačkog i “Najmiliji” Tee Lukač.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
HTC Smart
Dva srpska filma među 40 najboljih evropskih ostvarenja

Filmovi "Beli, beli svet" Olega Novkovića i "Tilva Roš" Nikole Ležaića našli su se među 40 najboljih evropskih filmova u 2011. godini po oceni Evropske filmske akademije, izjavio je danas reditelj Goran Paskaljević.

Paskaljević, koji je član Upravnog odbora Evropske filmske akademije, istakao je da je ovo veoma uspešna godina za srpski film u Evropi, što pokazuje i činjenica da su se dva domaća filma prvi put našla na listi najboljih evropskih ostvarenja, pri čemu "Tilva Roš" kao najbolji film i otkriće godine.

On je ukazao na činjenicu da velike kinematografije, poput španske i italijanske, takodje imaju po dva ostvarenja na listi najboljih filmova, od kojih će pet biti nominovani za nagradu Evropske filmske akademije.
 
Paskaljević je u Muzeju Jugoslovenske kinoteke rekao da će Evropska filmska akademija zvanično saopštiti listu najboljih filmova u 2011. godini za sedam dana.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
"Tilva Roš" među pet najbojih debija u Evropi

Film mladog srpskog reditelja Nikole Ležaića "Tilva Roš" nominovan je za nagradu "Evropsko otkriće 2011 - Nagrada Fipresci", koju dodeljuje Evropska filmska akademija (EFA).

Nominacije je dobilo ukupno pet debitantskih ostvarenja, a nagrade će biti dodeljene 3. decembra u Berlinu.

Kako je danas objavila EFA, na listi "otkrića" su i belgijsko-holandski film "Adem" Hansa Van Nufela, austrijski "Disanje" Karla Markovica, austrijski "Mihael" Markusa Šleinzera i danski "Smukke menesker" (Nothing's All Bad) Mikela Munh-Falsa.

Sledi glasanje 2.500 članova Evropske filmske akademije o nagradama u toj i više drugih kategorija.

Izvor: RTV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:15:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.