2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tihi Odlazak Kraljice Golova  (Pročitano 1319 puta)
17. Maj 2007, 17:30:29
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Spain
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
TIHI ODLAZAK KRALjICE GOLOVA

KnezeviLjiljana Knežević se oprostila od najveće ljubavi – rukometa
Kada se osvrnem, zadovoljna sam postignutim.Jedino mi je
žao što sa reprezentacijom nisam učinila više

Kruševac – Ovo je priča o Ljiljani Knežević rukometnoj divi iz Lazarevog grada, od ove godine i treneru, koja je karijeru obeležila golovima. Bila je ljubimac “krstašica”, Metalke (Jagodina), Budućnosti, DIN-a, grčke Anagenise (Arta), Napretka....Bez mrlje, uvek poštovana i cenjena, uvek u žiži, uspela je da ostane ista kakva je i zakoračila na rukometni parket pre dve i po decenije.

Ovo je priča o “Ljilji nacionale”, sa one druge, manje poznate strane...

-Kada se osvrnem iza pređenog puta sigurno da sam zadovoljna postignutim. Međutim ostaće i jedan ožiljak na mom srcu, što nisam više postigla noseći reprezentativni dres. Možda i zbog toga što to u nekom trenutku nije nekom i – odgovaralo!

Legendarna Ljilja je za razliku od mnogih imala svoje idole, to ne krije.

-Još kao klinka, kada još nisam počela da sričem prva slova, gledalaca sam podsredstvom TV ekrana SP u Beogradu gde me je fascinirala Mara Torti. Kasnije sam uživala gledajući Ivanku Šuprinović, a da ne govorim o tome šta je na početku moje karijere značilo za mene igranje pored Cece Kitić i Dragane Pešić. Pomno sam, kako na treninzima tako i na utakmicama, krajičkom oka upijala svaki njihov pokret. Moram reći ovom prilikom da sam bila očarana skok šutevima Veselina Vujovića.

Noseći dresove Radničkog (Beograd), Metalke (Jagodina), Naise (Niš), Budućnosti i Napretka, sem jednog kraćeg izleta u Grčku, ova rukometna diva nikada nije vapila za inostranstvom, kao bezbroj naših vrhunskih igračica.

-I danas mi stižu ponude, upravo ovih dana, od mnogih klubova iz inostranstva, ali meni je u Srbiji najlepše. Igrala sam u Grčkoj pre nešto više od godinu dana, nosili su me kao malo vode na dlanu, osvojila sam duplu krunu sa Anagenisom iz Arte i stigla među osam najboljih klubova u Evropi, ali verujte mi na reč, jedva sam izdržala! Teško je to opisati rečima, jer nigde se lepše ne osećam nego u mojoj Srbiji, zato sam i ostala u našoj zemlji, jer je ovaj kraći izlet potvrdio da sam i bila u pravu.

Posle utakmice sa Bambi Radničkim u nedelju, “Ljilja nacionale” je najavila kraj.

-Uvek sam u životu imala pravi cilj i zbog toga sam svakako i trajala ovoliko dugo. Međutim sve ima svoj kraj, pa i moje druženje, sa svakako najvećom životnom ljubavlju – rukometom. Mada mi mnogi rukometni radnici, sudije i delegati u poslednje vreme govore da odložim povlačenje, zajedno sa vršnjakinjom Zlatom Paplacko. Čak sam slaveći sa drugaricama svoj 38.rođendan odmah posle te utakmice, dobila toliko SMS poruka i cveća, što su mi, moram priznati najdraži pokloni od svih dosadašnjih. Kada sam čitala te poruke, srce mi je od radosti htelo da iskoči iz grudi – zaključila je Ljiljana Knežević.

TRENERSKE VODE

DOKTOR RUKOMETA

Naš uvaženi kolega iz “Večernjih novosti” Dragan Mitrović čuvši da Ljilji treba trenerska diploma, reče:

-Ko će Ljilju da uči rukometu, i šta će njoj diploma? Možda bi mogla da uzme koji čas iz pedagogije i psihologije, mada koliko je deca u Župi vole, slušaju i upiajaju svaku njenu reč, ni to joj ne treba. O anatomiji i povrdama iz sopstvenog iskustva mogla bi ona da brai čak i doktorsku disertaciju...

Ovih dana na Pionirskom prvenstvu Srbije u Smederevskoj Palanci (godište 1994. i mlađe) sa Župom je Ljilja Knežnjević stigla do prvog mesta.

ZA ANALE

REKORD ZA SVA VREMENA


Sa 2.777 pogodaka u prvenstvu 582 u evrokupovima i 682 u reprezentaciji, Ljilja Knežević se zaustavila na brojci od 4.041 golova tokom dosadašnje karijere na zvaničnim utakmicama. U svetskim razmerama samo su Zineida Turčina i Jasna Merdan – Kolar bile ubojitije.

Kapa dole pred ovakvim učinkom kakvim se niko od kavaljera ne može pohvaliti, jer je legendarni Hrvoje Horvat postigao čak 1.000 manje od Ljilje!

Izvor:Sport
IP sačuvana
social share
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Само ти...У моме срцу си...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 15336
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6303
Свака част за њу

Smile    Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N95
Moja Krusevljanka znam je licno, Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.