Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:12:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tiha eutanazija srpskih gradova  (Pročitano 9615 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Лупетају сви ко максим по дивизији! Иду из крајности у крајност. Ево по овом горе Београд је Лондон а остатак Србије Мозамбик, а по Алекси рецимо Београд је пропалији од остатка државе. А реалност је негде између!
Ја мислим да је пре свега потребно разбити ову набуџену и пребуџену администрацију регионализацијом. Поделиш Војводину на 3 дела а остатак на 5-6 и полако. Ал нема шаје да се то деси пошто владари Србије нису блесави да ремете свој рај  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Vidis... mi imamo okruge koji nicemu ne sluze jer su samo ispostave centralne vlasti... plus su pravljeni po  nikome shvatljivom principu... tipa... jedno selo opstine C pripada okrugu A, a susedno okrugu B...
Svaka pomisao o decentralizaciji ce naci na osudu bar tri, sada, opozicione partije, jer... boze moj... sto bi se Srbija "cepala", tj. sto bi njihovi stranacki prvaci ostajali bez sigurne pare za nikakav posao...

U sustini... sve bi se to moglo resiti na jedan poprilicno brutalan nacin koji cak ne zahteva ni decentralizaciju - elektronska uprava...
Svaki gradjanin koji ima pristup internetu (a svako zna nekoga ko ima net,  moze nadje put do igraonice ili bi se postavili jednostavni salteri za one koji nemaju ama bas nikakvu mogucnost pristupa ili su stariji od 60 godina), mogao bi iz svoje kuce da resi

Ali... cvrc.. kako tu da se ugrade Mika, Pera i Zika... mogu Mika i Pera za postavljanje sistema i odrzavanje, ali Zika koji ne zna ni posteno da se potpise, izvisio bi...

A sto se tice odnosa na relaciji Beograd - unutrasnjost, istina, u Beograd se puno ulaze i Beograd se puno gradi, ali... zato mozemo da zahvalimo pre svega tome sto je Beograd najveci grad u regionu, sto ima relativno dobru infrastrukturu, veliku i raznovrsnu ponudu radne snage jer ljudi dodju da se skoluju ili zarade i ostanu i, verovatno, jako dobro uigrane puteve korupcije...
Drugim recima... platis i gradis... ne moras da potplatis jos 55 malih provincijskih zlotvora... platis onog najveceg i zdraaaavooo....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 52
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
a zar ostatak srbije nije mozambik u odnosu na bg? koja vam je prosecna plata, a koja je dole kod vranja?
  e elektronska uprava bi bila super. ali lokalni bi zaposlili jos 5 ljudi po kompu, jer boze moj stari ne znaju da rade a nije zgodno otpustati. ja sam za strogu centralizaciju policije, vojske, skolstva i zdravstva. a ostali koliko ko zaradi.
Znate li sta je najveci problem ove drzave?
Selektivno sprovodjenje zakona i slobodno tumacenje istih. Ko to kontrolise, niko! Mogu ovi u skupstini da donesu bilo koji zakon ali ga u stvarnosti ne sprovodi i ne postuje niko.
Nasa vlada, skupstina i ostala uprava zive u virtuelnoj srbiji, znanoj samo njima!
U vrnjackoj Banji predsednik opstine, funkcioner ds-a ima svoju gradjevinsku firmu koja gradi na teritoriji Vrnjacke Banje!  I to kazu nije sukob interesa! a ko se usprotivi bolje da se odseli!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
U vrnjackoj Banji predsednik opstine, funkcioner ds-a ima svoju gradjevinsku firmu koja gradi na teritoriji Vrnjacke Banje!  I to kazu nije sukob interesa! a ko se usprotivi bolje da se odseli!

I onda ti meni kazes da nisam u pravu kada kazem da vi sami morate da ocistite svoju avliju?
« Poslednja izmena: 19. Mar 2009, 20:01:00 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 52
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
Naravno da moramo sami da ocistimo svoju avliju. A kako se to cisti kad se bg mesa u sve. Tj. vrh stranke.
Drzavnu upravu treba strogo centralizovati i poceti kaznjavati vec jednom. Sudstvo trenutno funkcionise po principu: boli me briga! Sta ce kome sudija koji se boji da osudi nekog.
Ma bre ljudi zemlja nam je u rasulu. Treba da se radi, radi... 24h dnevno.
Ako se decentralizuje srbija, ja se selim iz nje.
Pa tada ce svaka lokalna susa da vodi svoju politiku i umislice da je bog licno.
Ne postuju se zakoni na veliko u centralizovanoj zemlji, bas me interesuje kako bi to izgledalo u decentralizovanoj.
Znas sta, ponese me zar pa lupam protiv bg-a. Posto zivim u turistickom mestu koje zahvaljujuci Ds-u( brani ih vrh ds-a pa im ne mozes nista) dobija oblike i izgled novog beograda. ne zna se odakle vise te silne zgrade. izvori lekovite vode su zagadjeni kanalizacijom.
treba uvesti unutrasnju kontrolu u sve sluzbe od skole do poreznika. i naravno rigorozne propise koji moraju da se postuju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
ponese me zar pa lupam protiv bg-a
Примети се. Ал контам о чему причаш, и ја сам провинцијалац. Само лакше мало, идеш у крајност.
Иначе има начина да се све ово реши, ал џаба кад власт неће. Да нам је један ко Кастро да се покрене нека револуција, да се ситуација из корена промени. Једино тако!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 
Baš mi se javlja da je Kastro usrećio Kubu.

Nama trebaju direktni izbori za sve nivoe vlasti i direktna odgovornost za konkretne obećane ciljeve. Sve dok se budu birali delegati stranaka sa lista i dok nema odgovornosti gledaćemo igru pranja ruku. Imaš nesposobne u vladi, nesposobne u opoziciji, i dobacuju se aferama da bi institucije bile blokirane.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


No pain-no gain!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 121
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung E251
Otprilike.A Anea ima pravo-lokalnu upravu biraju gradjani na izborima,nema tu vrh stranke neki uticaj.Zato,ako ne valja-menjaj na sledecim izborima.Ako je na vlasti,znaci da ga vecina gradjana podrzava.

P.S. Simijon-sjajan potpis Smile
« Poslednja izmena: 19. Mar 2009, 21:01:37 od shlauf »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Нисам мислио да нама треба Кастро са свиме што је за Кубу урадио, већ да нам треба неко ко Кастро да из фундамента промени ствари. Више сам се на то оријентисао него на самог Кастра и његову комунистичку револуцију. Дакле мењање ситуације из корена тзв. говњива мотка за све!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Нисам мислио да нама треба Кастро са свиме што је за Кубу урадио, већ да нам треба неко ко Кастро да из фундамента промени ствари. Више сам се на то оријентисао него на самог Кастра и његову комунистичку револуцију. Дакле мењање ситуације из корена тзв. говњива мотка за све!

A može i ko Kemica u Turskoj. Smile
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:12:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.