Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Thompson u zastupnickom domu parlamenta F BiH  (Pročitano 23677 puta)
17. Maj 2007, 01:22:44
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Thompson u zastupnickom domu parlamenta F BiH



Poslanik Hrvatske kršćanske demokratske unije u Zastupničkom domu Parlamenta federacije BiH Ivan Musa došao je na zasedanje u majici sa likom hrvatskog pevača Marka Perkovića Tomsona, čiji je koncert u Sarajevu, planiran za 10. maj, odložen iz bezbednosnih razloga, kako su saopštili organizatori.

Musa tvrdi da je u holu parlamenta bio zasut molbama hrvatskih, ali i ostalih poslanika da na sledeće zasedanje donese još takvih majica.

"Želeo sam samo da izrazim protest zbog svih dogadjanja u vezi sa tim koncertom i što na kraju u Sarajevu nije održan koncert pevača za koga su Hrvati, ali i drugi narodi, jako vezani", rekao je Musa.

Kontroverzni hrvatski muzičar Marko Perković Tomson, koji u svojim pesmama veliča ustaški pokret i njihove zločine, trebalo je da peva u sarajevskoj "Zetri" 10. maja, ali je organizator ocenio da ne postoje
dobri bezbednosni uslovi za to, iako je navodno bilo prodato svih 11.000 ulaznica.

Organizatori su odlučili da odlože koncert za jesen zbog "radikalnih pretnji pojedinaca i raznih udruženja", javili su hrvatski mediji.

Marko Perković Tomson izjavio je da će uvek biti spreman da održi konert u Sarajevu i izrazio žaljenje što je u bosanskom gradu "stvorena atmosfera linča".

"Pitam se: kad sam ja to, na koji način, kakvom gestom ili svojom pesmom uvredio te ljude da su se tako okomili na mene?", upitao se Tomson.

Savez logoraša Bosne i Hercegovine usprotivio se ranije održavanju najavljenog koncerta Tomsona, uz objašnjenje da je "Tomson pevač koji je poznat po nacionalističkim pesmama".

"U odredjenom broju pesama je nacionalistički i fašistički sadržaj, što podgrejava medjunacionalnu mržnju i netrpeljivost. Moramo stati u kraj ponovnoj afirmaciji fašizma", saopštio je Koordinacioni odbor boračkih organizacija Kantona Sarajevo.

Protestima se pridružio i Savez antifašista i boraca narodnooslobodilačkog rata 1941-1945. (NOR) u čijem saopštenju se ističe da je poznato da Tomson u svojim pesmama govori jezikom mržnje i veliča ustaške zločine.

"Najbolji dokaz za ovo je osuda i zabrana njegovih pesama i od Hrvatske biskupske konferencije za vreme papine posete Hrvatskoj 2004. godine", naveli su iz Saveza antifašista i boraca NOR-a u BiH.

Sarajevski mediji ranije su objavili da će u slučaju održavanja koncerta, istog dana biti organizovan još jedan protestni i antifašistički skup koji će podržati jevrejska zajednica BiH, udruženje "Unije veterana" i Savez antifašističkih boraca.

Kontroverznom pevaču je u Holandiji 2003. godine zabranjeno održavanje koncerta u Amsterdamu, a dan kasnije u Roterdamu je dozvoljen nastup samo bendu, ali ne i Tomsonu, jer su njegove pesame ocenjene kao nacionalističke.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple Iphone 5
Nasi nose Seselja, ovi Tompsona, a svi zajedno su do mojega. Smile
« Poslednja izmena: 17. Maj 2007, 02:06:07 od ZvezdasBG »
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Томпсон и деусташизација

Марко Перковић својим концертом у Загребу поново је изазвао контроверзе и жестоке протесте антифашиста због проусташке конотације


На Томпсоновом концерту

Од нашег сталног дописника
Загреб, 19. јуна – Домољубље или проусташка носталгија поново је тема око које се ломе копља у хрватској јавности, што је својим последњим концертом покренуо Марко Перковић Томпсон. Овог пута усред Загреба, на пуном стадиону „Динама” – процењује се да је било 40.000 до 50.000, пре свега младих између 17 и 20 година, обучених у црне мајице са ликом хашког оптуженика Анте Готовине, али и са усташким ознакама иако је то по хрватским законима кажњиво дело.

Дневне новине тврде да инцидената није било и да је концерт „прошао у позитивној атмосфери коју су тек повремено пољуљале неке усташке песме”. Тако, међутим, не мисле сви, о чему сведочи протестно писмо загребачке јеврејске организације „Маргелов институт” коју предводи млади Ален Будај. Он је познат широј јавности по томе што је открио бившег усташког шефа полиције и ратног злочинца из Славонске Пожеге Миливоја Ашнера чије изручење Хрватска, захваљујући томе, сада тражи од Аустрије.

У поменутом писму се од премијера Иве Санадера тражи да смени министра унутрашњих послова зато што полиција није спречила проусташки концерт на стадиону „Динама”. „Жалосно је да малобројна јеврејска заједница у Загребу и после големе трагедије холокауста мора гледати усташке скупштине, на месту где су пре 66 година раздвајани Јевреји од оних који то нису”, наводи се у писму и предлаже премијеру да у Сабору лично подстакне хитно доношење закона о деусташизацији. На месту данашњег стадиона „Динама” у Максимиру, подсетимо, у време усташке НДХ налазио се дрвени стадион на којем су усташе 1941. године покушале да раздвоје јеврејску и српску од хрватске средњошколске омладине, али је спонтаном реакцијом младих та ружна акција пропала, о чему је оскаровац Душан Вукотић својевремено снимио играни филм „Стадион”. Током рата загребачки илегалци Скоја су спалили тај стадион.
Поводом недељног Томпсоновог концерта протестовао је и Центар „Симон Визентал” из Јерусалима, чији је директор Ефраим Зуроф у писму председнику РХ Стјепану Месићу изразио згражање и гнушање „масовним показивањем фашистичких поздрава, симбола и униформи на рок концерту популарног ултранационалистичког хрватског певача Томпсона”. Зуроф је јуче затражио од председника Месића забрану таквих скупова изразивши забринутост што су на концерту били и високи хрватски функционери међу којима и министар науке, образовања и спорта, као и саборски заступници.

Политика
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
trla baba lan...
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung Galaxy S9+
ZAGREB, 25. maja (SEEcult.org) - Kontroverzni hrvatski pevac Marko Perkovic Tompson odrzace sredinom juna veliki koncert na Maksimiru, u zavrsnici turneje, koju je obelezila neizvesnost, a potom i otkazivanje nastupa u Sarajevu, posle burnih reakcija u javnosti.

Za Tompsonov koncert u Zagrebu, koji ce biti odrzan 16. juna, priprema se ogromna bina, povrsine 600 kvadratnih metara, sa jos dve manje, spojene pistom, preneli su zagrebacki mediji.

Najavljeno je i da ce ceo stadion biti osvetljen kao disko klub, a predvidjeni su i vatromet i niz iznenadjenja.

Prema navodima organizatora, najavljeni su Tompsonovi obozavaoci iz cele Hrvatske, kao i BiH i dijaspore.

Niko ga ne voli a bio pun stadion  Smile Svi se kao gade a svako drzi njegov CD u fijoci  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
dragi bora: nije mi jasno iz kojeg ti svijeta dolaziš ali koncert je održan prošle nedjelje i bilo je oko 50.000 ljudi

atmosfera je bila jebena i sve je prošlo bez ikakvog incidenta jedino su malo židovčići kukurikali ali to je zanemarivo

p.s. niti jedna ustaška nije bila
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Da li je to vaš najpopularniji pevač?

Ko bi još mogao tako da napuni stadion?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Hoi Polloi

Zodijak
Pol
Poruke 573
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung D780
dragi bora: nije mi jasno iz kojeg ti svijeta dolaziš ali koncert je održan prošle nedjelje i bilo je oko 50.000 ljudi

atmosfera je bila jebena i sve je prošlo bez ikakvog incidenta jedino su malo židovčići kukurikali ali to je zanemarivo

p.s. niti jedna ustaška nije bila

Ne verujte svojim ocima nego verujte umornom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Штета што она тема закључана... о концерту у Сарајеву... уморни је и тамо био поприлично гласан...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.