Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:42:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Wire (2002–2008) - Serija  (Pročitano 28595 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung 
Pošto ovo nije komercijalna serija, sigurno ne košta mnogo da se nabavi, a to bi RTS morao da uradi. Pokupovali su neke stupidne serije, mogli bi i ovo za malo zahtevnije gledaoce.

А шта ће онда са ко зна којим понављањем Жикине Династије, Срећног живота, Бољих људи, Бољег жвиота, Срећних људи и сл. хитовима? Smile

Најгоре од свега је што су та срања и даље врло гледана, тако да РТС не мора ништа да мења. Ово би могла узети нека гледана телевизија, са слабијим серијским програмом.

Онда мало добре рекламе (наводи о популарности серије, висока оцена критичара, чињеница да ју је правио аутор култног Одељења за убиства) и навукли би људе да гледају.

Мада питање је колико би их задржали. Народ једноставно није навикао на добру серију. Толико дуго је није било, да не би могао ни да је препозна.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5496
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Mislim da bi mogao da je prepozna i da bi serija bila prilično gledana, sigurno ne kao serije koje si nabrojao, ali ima i ovo svoju publiku. A upravo je zadatak javnog servisa da izađe u susret i publici koja ima želju za ovakvim programom. Njih ne treba da interesuje samo gledanost, već i edukacija, kreiranje malo drugačijeg ukusa od onog koji se forsira na drugim, komercijalnim televizijama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
која ли је едукација са the wire? Smile

да одмах спречим масакр на мени Smile мени је серија одлична али не видим поенту расправе да ли она треба да иде на ртс или неку другу тв...мислим...разни шерови,уплоади,торенти,курципалци....доста људи има комп и нет а ако то немају имају другара са тим па могу да гледају серију и на факинг двд плејеру...ем једноставније ем можеш више да гледаш на дан него да чекаш недељу дана за сваку епизоду Smile

ја би се убио кад би морао да чекам лост сваке недеље по једну епизоду...узмеш комплетну сезону на диску и одгледаш за један дан Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5496
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Mislio sam uopšte na ulogu javnog servisa u edukaciji, a što se tiče The Wire, dovoljno je edukativno što je dobar scenario, režija, gluma, što su likovi dobro razvijeni itd.

Ne postoji rasprava gde bi trebalo seriju pustiti, nego jednostavno mislim da bi to RTS trebalo da uradi, a ako ne oni, bilo ko, nije bitno.

Citat
доста људи има комп и нет а ако то немају имају другара са тим па могу да гледају серију и на факинг двд плејеру

To dosta nije ni 30%, a da ne pričam koliko malo ljudi koji imaju komp i net znaju da skinu nešto sa istog. I od tih što znaju 90% su ljudi starosti do 30-ak godina. A seriju bi gledala i malo starija populacija (ne mislim na babe i dede Smile ) Takođe, sa profi prevodom mnogo bi prijatnije bilo gledati. A na kraju krajeva, kako većina ljudi uopšte da čuje za neku seriju ako ne ide na TV-u? Vrlo teško, preporuka od usta do usta nema neki veliki efekat.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
HTC Sensation
Ali zato imamo mighty CSI svako vece da gledamo ono govno sarenu lazu i izdrkavanje Horacija i ekipe...jebo im ja mater retardiranu  Smile

Slicne su serije...i jedni i drugi su panduri i resavaju slucajeve  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung 
CSI ми је као серија негде на нивоу Чари или оне серије за децу са Џетикса о три тинејџ-сирене. Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 5
Nisam znao za podatak o Snoop   Smile Kazes ti nesto mrgec  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ali zato imamo mighty CSI svako vece da gledamo ono govno sarenu lazu i izdrkavanje Horacija i ekipe...jebo im ja mater retardiranu  Smile

 Slicne su serije...i jedni i drugi su panduri i resavaju slucajeve  Smile Smile

ја стварно нисам нигде видео горе глуме од цси мајами Smile Smiley 1


Mislio sam uopšte na ulogu javnog servisa u edukaciji, a što se tiče The Wire, dovoljno je edukativno što je dobar scenario, režija, gluma, što su likovi dobro razvijeni itd.

Ne postoji rasprava gde bi trebalo seriju pustiti, nego jednostavno mislim da bi to RTS trebalo da uradi, a ako ne oni, bilo ko, nije bitno.

Citat
доста људи има комп и нет а ако то немају имају другара са тим па могу да гледају серију и на факинг двд плејеру

To dosta nije ni 30%, a da ne pričam koliko malo ljudi koji imaju komp i net znaju da skinu nešto sa istog. I od tih što znaju 90% su ljudi starosti do 30-ak godina. A seriju bi gledala i malo starija populacija (ne mislim na babe i dede Smile ) Takođe, sa profi prevodom mnogo bi prijatnije bilo gledati. A na kraju krajeva, kako većina ljudi uopšte da čuje za neku seriju ako ne ide na TV-u? Vrlo teško, preporuka od usta do usta nema neki veliki efekat.


јбт....ја сам стварно мислио да доста више људи користи комп и нет...где се ја крећем сви то одавно користе Smile

IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung XYZ1004

Hvala druze  Smile

Citat
Овде имаш разне, али не и српски: http://www.tvsubtitles.net/tvshow-72-5.html  Мада је и мало бесмислено гледати уз наш превод, јер многе изразе тамошњег сленга не можеш на српски нормално превести. Тако сам ја после две-три епизоде баталио наш и прешао на енглеске субтитлове.

A sta znam...kad oni nigeri krenu da pricaju, em brzo, em kroz nos, em sa nekim slengom koji jos uvek ne poznajem najbolje, sve se pogubim, pa mi treba prevod...mada kad udjem u stos i skontam im sleng onda nas prevod bas ume da bude iritantan  Smile

Citat
Да, за многе ликове инсприрација је нађена из блиске прошлости Балтимора. Негде су изгледа и имена или презимена иста. Постојао је прави криминалац Барксдејл.



 Smile

« Poslednja izmena: 09. Maj 2010, 20:56:42 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 90
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
hvala svima na preporuci pogledao sam prve tri epizode i serija svakako obecava  posto je realisticna
i slicna je kao i serija  Homicide: Life on the Street po meni najbolja serija uz nadam se The wire koje su radjene u Baltimoru
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:42:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.