Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 01. Jun 2024, 12:10:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stefan Milenković u Centru Sava 28. juna  (Pročitano 749 puta)
11. Jun 2008, 21:34:25
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.27
Stefan Milenković u Centru Sava

Naš proslavljeni violinista Stefan Milenković nakon pauze od pet godina nastupiće u Beogradu na koncertu 28. juna u Centru "Sava", najavljeno je na konferenciji za novinare.


Kako su istakli predstavnici organizatora Beogradske kulturne mreže, Beogradske filharmonije (BF) i Centra "Sava", svečani koncert na Vidovdan dugo je pripreman, od kraja prošle godine jer je teško bilo uskladiti obaveze svih učesnika.

"Stefan je želeo da nastupi sa svojom suprugom violončelistkinjom An Aznavurian, sa orkestrom Beogradske filharmonije pod upravom norveškog dirigenta Eivinga Gulberga Jensena, jednog od najtalentovanijih dirigenata današnjice", kazao je Dejan Nastić iz "Mreže".

On je dodao da je program veoma zanimljiv i da je siguran da će naša publika uživati u ponovnom susretu sa umetnikom čiji su nastupi uvek bili poseban spoj emocija i umetničkog izražavanja.

Na koncertnom programu je "Simfonija broj pet" Dmitrija Šostakoviča i "Dupli koncert u A molu za violinu, čelo i orkestar" Johanesa Bramsa.

Direktor BF Ivan Tasovac istakao je zadovoljstvo orkestra što će ponovo nastupiti sa Milenkovićem na koncertu kojim će završiti sezonu.

Direktorka SC Jasna Dimitrijević istkla je da će se nastaviti lepa saradnja sa umetnikom koji je prošle godine kao i ta ustanova proslavio 30 godina života.

Ona je podsetila da je proslavljeni violinista do pre neku godinu imao redovni godišnji kontakt sa našom publikom u Centru "Sava" gde je održao deset koncerata.

Cena karata od 1.750 do 3.500 dinara.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
У Србији никад није досадно
Познати виолиниста Стефан Миленковић са супругом Ани Азнавуријан наступа сутра у „Сава центру”
 
Брачни пар: Стефан Миленковић и Ани Азнавуријан (Фото Б. Педовић)

„Изузетно ми је драго да смо опет у Београду, програм је диван, а Ани је овде скоро домаћа. Пауза коју сам направио резултат је мојих бројних обавеза, а чини ми се да време у мом животу пролази веома брзо. Овде сам сада да са „Сава центром” прославимо заједнички јубилеј, његових 30 година постојања, које сам и сам напунио прошле године. Дакле, у најбољим смо годинама”, изјавио је наш познати виолиниста Стефан Миленковић пред концерт који ће бити одржан сутра у „Сава центру” од 20 часова.

Миленковић ће наступити са супругом Ани Азнавуријан, виолончелисткињом, уз оркестар Београдске филхармоније, на репертоару ће бити Шостаковичева Симфонија бр. 5 и Брамсов дупли концерт у а-молу, а дириговаће Ејвин Гулберг Јенсен из Норвешке. Према Миленковићевом мишљењу, Брамсов дупли концерт идеалан је избор за ову прилику јер иначе нема много концерата за виолину, чело и оркестар, а сем што је редак и један од најпознатијих, сматра да је Брамсов концерт и романтичан, носталгичан и врло репрезентативан.

Познати виолиниста и Ани Азнавуријан на овом концерту ће свирати на инструментима које је израдио њен отац, хемичар по струци, који се посветио љубави према музици и постао градитељ инструмената. За наше музичаре познати брачни пар ће ових дана одржати и мастер клас у музичкој школи „Станковић”.

У разговору за „Политику”, Стефан Миленковић најпре је одговорио на питање како доживљава чињеницу да сваки пут наступа у земљи која је све мања и мања.

– Да, па смањује се, али ваљда не може бити мања од овога … Мада, можда и може. Не би ме изненадило. Покушавам да своју енергију не расипам на ствари које тешко могу да променим, а ово је управо једна од њих. Ништа ме више не чуди. Мислим да никога на овим просторима не би требало ништа да чуди, јер је већ познато да се овде ствари врло брзо мењају. Такав нам је ваљда менталитет… Нама је досадно када је све добро, и треба да се стално нешто дешава. Мислим да после свих ових година у којима је било разних промена и превирања, пре или касније, ствари морају да дођу на своје место – каже виолиниста и износи своје виђење уласка Србије у ЕУ:

– Не примећујем да су народи који су, рецимо, заменили своју валуту евром, изгубили свој идентитет, а неке од тих нација постоје дуже од наше. Идентитет није у валути или границама, већ у начину живота и не може да се промени. И да смо сада у Европској унији, и да неко дође у Србију, она ће се увек разликовати од свих других земаља. У том смислу не бринем за наш идентитет – каже Миленковић који тренутно живи у Илиноису, у САД.

О носталгији и свом животу даље каже:

– Не знам да ли је познато да је гувернер Илиноиса наш човек Род Благојевић, а реч је о малом универзитетском граду, са 40.000 студената, где сам добио посао пре две године. Због тог посла напустио сам Њујорк и контраст је био огроман. Потпуно је другачији ритам и све је другачије, мада мислим да ми у овом периоду живота то врло прија. Задржао сам посао на Џулијарду, и кад желим вреву и бржи ритам, одем до Њујорка. Њујорк је посебан, јединствен и његова чар је у томе што је интернационалан град. Париз је само француска престоница, а Њујорк светска. Са једне стране може и да неутралише носталгију јер поседује коктел онога што нуди. Сматрам да кад живите негде, онда треба да прихватите своје окружење, а не да живите у Америци као да живите у Кини, јер је онда боље да одете да живите у Кини… Некада ми недостаје Београд, а некад немам времена да мислим на носталгију. Не можете ни стално живети у некој чежњи, онда треба да се запитате да ли живите тамо где треба, јер можда нисте на правом месту.

Стефан Миленковић каже да је задовољан начином на који се тренутно развија његова каријера. Често наступа са оркестром, има доста концерата са својим триом и са супругом, воли динамику и истиче да му је циљ да ради што разноврсније ствари јер то у правом смислу значи бити музичар.

Пошто је у доброј позицији да промовише нашу музику у свету, прича нам о томе има ли неких планова на том пољу.

– Волео бих да више свирам музику наших композитора. Мислим да је то жеља која се у мени пробудила однедавно. Увек сам ценио наше композиторе и знам да имамо добре ауторе, али било је много ствари које сам морао да научим, да одсвирам, и кад је требало нешто ново да учим, нисам био спреман. Али сада мислим да би било лепо да презентујем свету музику наших композитора. Наша култура иначе има велику традицију, и можда је тајна опстанка класичне музике у нашој земљи, за разлику од других, то што она није толико комерцијализована. На Западу се, рецимо, често гледа како да се доведе неко велико име које ће да распрода салу. Није важно да само извођење буде квалитетно или да је репертоар врхунски, већ како да се одради бизнис. Мислим да код нас још увек постоји љубав према музици због музике саме, и она је још увек на неком неисквареном нивоу.

Питамо Стефана и где ће провести ово лето.

– Не планирам никада летовање, јер сад тек почињу концерти. И кад бих волео да одем негде, увек је већ касно.

Мирјана Сретеновић
[објављено: 27/06/2008.]

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
Ovacije Stefanu Milenkoviću i Ani Aznavurian
Nedelja, 29. jun 2008. 12:26     


Prvi put nakon pet godina violinista Stefan Milenković, nastupio je u Beogradu, u prepunom Centru "Sava".

Nekadašnje čudo od deteta je, na još jednom u nizu koncerata za pamćenje, nastupio sa suprugom, prvoklasnom violončelistkinjom, Ani Aznavurian i Beogradskom filharmonijom pod dirigentskom palicom Eivinda Gulberga Jensena.

Obećano veče romantike ispunilo je očekivanja posetioca već sa prvim taktovima.

Crvena bina Velike dvorane Centra "Sava", i izvođenje nekadašnjeg čuda od deteta, uvukli su posetioce u fantastičan svet starih majstora – Bramsa i Šostakovičeva.

Koncert je počeo Simfonijom broj 5 Dmitrija Šostakoviča u d-molu, a nastavio Bramsovim duplim koncertom za violinu, violončelo i orkestar u A-molu, u muzičkim krugovima poznato kao "muzičko izvinjenje" .

Milenković i Aznavurijanova su, posle gromoglasnog aplauza publike koja je "htela još", izveli na bis "Pasakalju za violinu i violončelo" Johana Halvorsena iz Hendlove "Svite br.7".

I dalje najpoznatiji beogradski "dečak", prvi put je nastupio sa pet godina, a kao 16-godišnjak je već svirao na svom hiljaditom koncertu. U svojoj karijeri nastupao je pred nekadašnjim predsednikom SAD Ronaldom Reganom, kao i Jovanom Pavlom Drugim.

Učestvovao je na brojnim gala koncertima pod okriljem UNESKO-a sa vrhunskim umetnicima kao što su Plasido Domingo, Jehudi Menjuhin, Aleksis Vajsenberg, a 2002. godine u Beogradu je proglašen za umetnika 20. veka.

Ani Aznavurian, američka violončelistkinja jermenskog porekla, kao i Milenković, već u detinjstvu je bila zapažena, a nakon osvajanja prestižne nagrade Bunkamura Orchard Hall 2000. godine nastupala je širom Amerike, Evrope, Azije i u Australiji.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 01. Jun 2024, 12:10:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.