Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Ghost - politicki triler Romana Polanskog  (Pročitano 4907 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
  Slušao sam jutros na radiju o ovom filmu.Mnogi se pitaju da li je to uopšte film R.Polanskog pošto je snimanje završeno bez njegovog prisustva.Polanski je pošto je opravdano lišen slobode davao instrukcije ("diktirao") svojim saradnicima koji su film završili bez njega.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4670
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.5
mob
Apple iNat
Juce sam ga pogledao...

Svaka cast Polanskom, sto jos uvek ima hrabrosti da snimi specifican film, tokom kojeg ne koketira sa filmskim trendovima i brokolima = fanovima filma Avatar; nema besmislenih rezova, brzih izmena kadrova, prevrtanja kamere usred dijaloskih scena i slicnih pussy poteza - sve ide prirodnim tokom.

U The Ghost Writer-u ima nekoliko duhova: prvi je 'total kaputt', drugi istrazuje, treci manipulise okolinom, cetvrti naredjuje trecem duhu i tako dalje.

Intrigantna prica, napeta atmosfera i dobra gluma, ne racunajuci Kim Cattrall - film mi se dopao, 9/10.

p.s.
Promenili su naziv, nije vise The Ghost nego The Ghost Writer.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 101
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.1.249.1042
Nekako mi sad žao što nisam visila na forumu ranije. Film sam pogledala na ovogodišnjem Festu. Najiskrenije sam se nadala da će ovo biti veliki film velikog reditelja (kao što sam mislila i za Pitera Džeksona, a on čovek sve upropasti). Kakogod, film je daleko od sjajnog. Sklop glumaca nije loš, priča je odlična, reditelj je vrhunski, ali nešto fali. Emocija? O da, itekako. Nemojte samo da mi kažete da je ovo najbolji film Polanskog, jer i sami znate da to nije istina. Kako se može ovako nešto uporediti sa Chinatown ili Rosmerys baby???
Da ne bude da sam izašla razočarana iz bioskopske sale. Film je u krajnju ruku zanimljjiv, i drži pažnju, i ja verujem da će se o njemu govoriti, ako ništa biće zapamćen zbog cele stvari sa Polanskim. Ne, nisam bila razočarana, bila sam ravnodušna na sve što sam videla. A ima li išta gore od toga? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4670
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Apple iNat
Slazem se, film nije na nivou Chinatown-a. 

Za uspeh Chinatown-a i Rosemary's baby zasluge idu i Robertu Evansu, koji je poznat kao veliki perfekcionista i jedan je od najpriznatijih producenata.

Primer Evansovog nacina rada: kad je Coppola tokom editovanja Kuma I, izbacio nekoliko scena, kako bi skratio film, Evans, koji je u to vreme bio sef proizvodnje u Paramountu, rekao mu je, vrati ih nazad, upropastio si pricu. 

Danas su producenti koji stavljaju pricu na prvo mesto retkost, zato su filmovi sve slabiji.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 101
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.1.249.1045
Slazem se, film nije na nivou Chinatown-a. 

Za uspeh Chinatown-a i Rosemary's baby zasluge idu i Robertu Evansu, koji je poznat kao veliki perfekcionista i jedan je od najpriznatijih producenata.

Primer Evansovog nacina rada: kad je Coppola tokom editovanja Kuma I, izbacio nekoliko scena, kako bi skratio film, Evans, koji je u to vreme bio sef proizvodnje u Paramountu, rekao mu je, vrati ih nazad, upropastio si pricu. 

Danas su producenti koji stavljaju pricu na prvo mesto retkost, zato su filmovi sve slabiji.





Ovo nisam znala, i krajnje sam zahvalna tebi i tvom postu.. Bitno da sam ja prepoznala nešto, a sada i saznala gde je caka Smiley)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4670
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.3
mob
Apple iNat
 
Polanskom Evropska filmska nagrada za režiju




Roman Polanski u subotu je u estonskoj prestonici Talinu osvojio Evropsku filmsku nagradu za režiju dok su nagrade za najboljeg glumca i glumicu osvojili Juan MekGregor (Ewan McGregor) i Silvija (Sylvie )Testud.

Roman Polanski nagrađen je za svoj politički triler „The Ghostwriter“ dok je škotski glumac MekGregor nagradu dobio za ulogu u istom filmu, objavljeno je na internet strani Evropske filmske akademije koja dodeljuje priznanja, prenele su agencije.

Evropsku filmsku nagradu za najbolju žensku ulogu, za koju je bila nominirana i hrvatska glumica Zrinka Cvitešić, osvojila je francuska glumica Silvija Testud za ulogu u filmu „Lourdes“.

Film „The Ghostwriter“ osvojio je i nagradu za najbolji evropski film, filmsku muziku, scenario i scenografiju a 76-godišnji Polanski, koji nije mogao lično da dođe u Talin da preuzme nagradu, zahvalio je žiriju i svojim saradnicima putem video poruke.

Nagrada za životno delo dodeljena je švajcarskom glumcu Brunu Ganzu.

Evropske filmske nagrade, "evropske Oscare" 23. put je dodelila Evropska filmska akademija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.