Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:40:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Fifth Estate (2013)  (Pročitano 1714 puta)
27. Jul 2013, 19:34:58
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 22.0
The Fifth Estate (2013)

>> IMDb <<



Opis Filma:

Termin "Fifth Estate" nema precizno značenje, već se smatra da se odnosi na oblike "neformalnih" medijskih oblika, uključujući i tkz. "blogosferu", kao jedan od fenomena sadašnjice, a koji stoje nasuprot tkz. "mejnstrim medijima"...

Po knjizi koju su napisali Daniel Domscheit-Berg i Luke Harding

Priča o tome kako je Džulijan Asanž pokrenuo "Vikiliks", saopštena kroz vizuru Danijela Domšajt-Berga, njegovog kolege i poštovaoca iz ranih dana...

Uspeh kontroverznog sajta, ostvaren gotovo preko noći, doneo je ogromnu slavu njegovim osnivačima. Ali, kako je jačala njihova snaga, Danijel se sve više razilazio sa Asanžom, dovodeći u pitanje njegovu taktiku i etiku. Sukob dvojice prijatelja postao je sve otvoreniji, a njihove ideološke razlike zauvek su ih razdvojile. Ipak, to nije sprečilo da njihove revolucionarne informacije u ogromnim količinama "procure" do svetskih medija...




Žanr:  Drama

Creator: Bill Condon

Glavne uloge:  Benedict Cumberbatch, Daniel Brühl, Alicia Vikander

Izvor teksta

filmovanje
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0


  Trejler sa srpskim titlom
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0

Prvo Pismo Juliana Assangea Benediktu Cumberbatchu u vezi sa "The Fifth Estate"
Sreda 9. oktobar 2013 , 15:25 UTC

Danas WikiLeaks objavljuje prvo pismo Juliana Assangea Benediktu Cumberbatchu koje se tiče DreamWorks filma o WikiLeaksu "The Fifth Estate" koji se prikazuje u Velikoj Britaniji u petak, 11. oktobra, a u Americi je u petak 18. oktobra. Saopštenje za medije je ovde, u ovom
pismu. Pismo je poslao Benediktu Cumberbatchu nakon što su se prethodno kontaktirali u
januaru ove godine, neposredno pre nego što je počelo snimanje.

Datum : Utorak, 15 januar 2013.
Od : Julian Assange
Do : Benedict Cumberbatch
Predmet : Poruka od Assangea

Dragi Benedikte,

Hvala vam što ste pokušali da me kontaktirate. To je prvi pristup meni ili WikiLeaksu od strane
bilo koga iz Dreamworks-a.

Moji pomoćnici su mi preneli vaš zahtev, a ja sam tu dosta razmišljao i preispitivao vaš
dosadašnji rad i veoma mi se dopada.

Mislim da ću uživati u susretu.

Veza koja se razvija između glumca i žive osobe koju glumi je značajna .

Ako film ode u distribuciju, zauvek ćemo biti u povezani u mašti javnosti. Naši putevi će
zauvek biti isprepleteni. Dugi niz godina koje dolaze, svakog od nas će komentarisati i
upoređivati naše likove i putanje.

Ali moram da govorim direktno.

Nadam se da ćete tu direktnost shvatiti kao znak poštovanja, a ne kao neljubaznost.

Verujem da ste dobra osoba, ali ja ne verujem da je taj film dobar film.

Ja ne verujem da će biti pozitivan za mene ili za ljude do kojih mi je stalo.

Verujem da će biti pretežno negativan za mene i za ljude do kojih mi je stalo.

Zasniva se na podmukloj knjizi nekoga ko traži osvetu protiv mene i moje organizacije.

U nekim drugim okolnostima ta osveta je možda otišla predaleko, ali naš sukob sa američkom
vladom i štampom stvorio je pokroviteljstvo i puštanje na tržište komentare moćne, ako ne i
nepopularne, koji su štetni po nas.

Postoje deseci pozitivnih knjiga o WikiLeaksu, ali Dreamworks je odlučio da utemelji svoju
skriptu na osnovu onih najotrovnijih. Prva knjiga koju je izabrao Dreamworks je toliko
otrovna, da se distribuira u američkim vojnim bazama kao mehanizam da se obeshrabri vojno
osoblje kako ne bi komunicirali sa nama. Javno je poznato da će njen autor biti uključen u
Dreamworksu u toku snimanja.

DreamWorks je otkupio prava i od autora druge najotrovnije, pristrasne knjige. Nju su napisali
i objavili ljudi sa kojima smo godinama imali gorke ugovorne sporove, a čije neprijateljstvo
je dobro poznato. Nijedna od ove dve knjige nisu bile prve koji su objavljene, a postoje
mnogi nezavisni autori koji su pisali pozitivne ili neutralne knjige, koje je Dreamworks
ignorisao.

Dreamworks temelji celu svoju produkciju na osnovu dve knjige koje su najviše diskreditovane
na tržištu .

Znam da film namerava mene i moj rad da prikaže u negativnom svetlu.

Verujem da će narušiti događaje, a javnost će ostaviti u nerazumevanju.

Ne teži da pojednostavi, pojasni ili izdvoji istinu, nego traži da je pokopa.

To će uskrsnuti i pojačati klevetničke priče koje su davno prikazane kao lažne.

---

Moja organizacija i ja smo meta političkog suparnika iz vlade Sjedinjenih Američkih Država i
njenih najbližih suradnika.

Vlada SAD je angažovala gotovo svaki instrument pravde i obaveštajnog sistema da goni -
njihovim vlastitim rečima - 'cela vladina istraga' neviđenih razmera i prirode o WikiLeaksu
pod drakonskim zakonima špijunaže. Naši navodni izvori dobijaju doživotne robije u američkom
zatvorskom sistemu. Dvoje su već u njemu. Još jedan je u pritvoru u Švedskoj.

Igrani filmovi su najmoćniji i najpodmukliji u oblikovanju javne percepcije, jer oni lete ispod
radara svesne isključenosti.

Ovaj film će pokopati dobar rad dobrih ljudi, tačno na vreme da ih se država dokopa.

Ugušiće pravu verziju događaja, u vreme kada se istina najviše traži.

Kao opravdanje, tvrdiće da je to fikcija, ali to nije fikcija. To je iskrivljena istina o
živim ljudima koji se bore protiv gigantskog protivnika. To je delo političkog oportunizma,
uticaja, osvete i pre svega kukavičluka.

On traži da se vozimo na zadnjem delu našeg rada, ugleda i naše borbe .

On nastoji da umanji našu snagu sa slabosti. Da umanji naklonost eksploatacijom.
Da umanji marljivost paranojom. Da umanji lojalnost naivnošću. Da umanji princip licemerjem.
A iznad svega, da smanji istinu lažima.

Film će sa mnogo iskrivljenosti podupreti ono što tužiteljstvo tvrdi. Tvrdilo je. Oko čega
se prepire. Kako u mom slučaju, tako i kod drugih. Ovi slučajevi će se nastaviti godinama.

Studio koji se bavi filom nije ni osetljiva ni slaba strana.

Prava na slobodu govora DreamWorks-u nisu ugrožena - naša jesu.

Dreamworks je izuzetno bogata organizacija, s moćnim interesnim vezama u američkoj vladi.

Ja stoga preispitujem izbore i motive onih koji stoje iza njega: oportunizam, strahove i
sekularnost; nepisana pravila finansiranja filmova i distribucije u SAD-u ; dodvoravanje
umesto da uradiš nešto korisno i hrabro.

Verujem da ste pristojna osoba, koja naravno ne bi želela da naudi dobrim ljudima u teškoj
situaciji.

---

Vas će koristiti, kao plaćenog ubicu, da poprimite izgled istine, kako bi ste je ubili. Da
bi me prikazali kao neko ko je moralno kompromitovan i da me stavite u krivotvorenu
istoriju. Da stvorite posao, ne od fikcije, već od izopačene istine.

Ne zato što vi to želite, naravno da ne, nego zato što ste vi redovno zaposlen glumac
kojeg plaćaju da sledi scenario, bez obzira koliko razvratan bio.

Vaše veštine glume su u rukama ljudi koji su se namerili da mene i WikiLeaks uklone sa
sveta.

Verujem da biste trebali preispitati svoje učešće u ovom poduhvatu.

Razmislite o posledicama vaše saradnje sa projektom koji daje opake, klevetničke izjave i
marginalizira žive političke izbeglice u korist duboko ukorenjene, korumpirane i opasne
države.

Razmislite o posledicama za ljude koje im mogu naneti štetu, zbog ovog filma .

Mnogi će se boriti protiv da se istorija na ovakav način obelodani. To je sada kolektivna
istorija, uključujući milijune ljudi, jer su ti milijuni otvorili oči kao rezultat našeg rada i
pokušaja da nas unište.

Ja verujem da ste dobronamerni, ali sigurno možete shvatiti zašto bi bilo loše za mene da se
sretnem sa vama.

Susretom sa vama, ja bih odobrio ovaj nesretni film i podržao talentovanu ali razvratnu
performansu na koju će vas primorati skripta.

Ne mogu odgovoriti na bilo kakav zahtev za autentičnost ili istinitost ovog filma. On u svom
sadašnjem obliku nije i na taj način bi samo dodatno pomogao kampanju protiv sebe.

To je u suprotnosti sa mojim interesima i interesima moje organizacije, a ja vam zahvaljujem
na ponudi, za koju sam siguran da je vaša istinska namera, ali moram, s neizrecivim žaljenjem da je odbijem.

Julian Assange

Cumberbatch je odgovorio na ovaj e-mail uljudno i sa poštovanjem. Glumac je kontaktirao
Assangea u vezi sa aspekatima skripte za film koji su ga mučili.
U javnom intervjuu za Vogue, glumac Benedict Cumberbatch izrazio je svoju zabrinutost da bi
film napravio od Assangea 'antisocijalnog megalomanijaka'. Drugi intervju koji je objavio
Gardijan kaže da je (Cumberbatch) bio zabrinut će mu uloga Assangea biti poput nekog 'crtanog čovečuljka'.

Nakon što je film izašao u bioskope, tražili su od Assangea da da svoje viđenje:
"Ljudi vole istinitu priču o Wikileaksu: to je mala, posvećena grupa novinara i tehnoloških aktivista koja se bavi otkrivanjem korupcije i kriminala u državi. U ovom filmu se
ne radi o tome. Ovaj film je o tome kako stari medijum vidi novi medij. Gledaoci su obmanjeni. Korak jedan: izbaciti osoblje Wikileaksa iz priče. Gde je tu naš glavni portparol Kristinn
Hrafnsson, trostruki pobednik za novinara godine koju smo rasporedili za ratom razoreni
Irak? Gde je naša hrabra novinarka Sarah Harrison koja je provela 39 dana štiteći Edwarda
Snowdena na moskovskom aerodromu - a trenutno je u izgnanstvu van Velike Britanije. Korak
dva: stari mediji pišu priču. Umesto uzbudljive, istinite priče, dobijamo film o učtivom
nemačkom kompjuteristi koji čak i nije bio tamo, dok je izmišljena borba oko redakcije sa
starim novinama ulepšala dan Stejt Departmentu. Rezultat je gerijatrijski dremež koji može
da se dopadne samo američkoj vladi."

  Jedna dobra duša se potrudila da skine i prevede tekst objavljen ovde http://wikileaks.org/First-Letter-from-Julian-Assange.html

  Nisam znao ni kako da počnem niti o čemu da pišem posle gledanja ovog filma pa sam zato okačio ono gore. Ne znam da li je Asanž obelodanio prave ili lažne podatke ali znam da je u pravu bar što se gore pomenutog teksta tiče.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:40:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Estate the Fifth

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.