Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:14:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The books of knjige  (Pročitano 57683 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Nokia 
The Books Of Knjige TV premijerno




Pilot epizoda nove serije The Books Of Knjige “Slučajevi pravde” biće emitovana u četvrtak 3. maja na Prvoj TV, od 21.10 sat. Društvene mreže pretrpane su komentarima oduševljenja i isčekivanja novog serijala fanova organizacije, a šta momke muči da izguraju svoj izvanredni humor pitali smo jednog od članova trupe Zorana Markovića Zonja

The books of knjige je multimedijalna alternativna organizacija i postoji već 20 godina. Čine je Popaj (Aleksandar Radunović), Goran (Goran Vujović), Gajo (Veselin Gajović) i Zonjo (Zoran Marković). Njihove tv i radio emisije omiljene su u Crnoj Gori, a poznati su u regionu po svojim marketinškim kampanjama (Majka je usisala Mićka, Kondom glavu čuva, Svi u borbu protiv gripa, itd.). Iza sebe imaju i jedan muzički album “Moja domovina”. Njeguju montipajtonovski humor vrlo srodan Top Listi Nadrealista i već 20 godina traju na medijskom nebu Crne Gore. Nakon serijala humorističkih skečeva čije sentence skoro svaki crnogorac zna napamet, pokušavaju da naprave nešto novo i malo drugačije.


Photo: TBoK
* Kako je zamisljen novi serijal?

Mi kasnimo sa ovakvom serijom nekih 12 godina. Tamo neđe oko 2000. godine, pozvao nas je tadašnji direktor državne televizije Crne Gore da nam ponudi saradnju na nekom serijskom programu. Došli smo sa idejom da radimo priču o jednoj smiješnoj bolnici u kojoj se sve raspada. Tu su trebali biti pijani stražari koji operišu, doktori narkomani, medicinske sestre prostitutke, katastrofalno teški pacijenti.. Naum nam se učinio odličnim jer je bolnica trebala biti metafora promašenih miloševićevskih godina i svih onih trulih pojava koje su nas dočekale kao postkomunistička demokratija. Nažalost, direktor nas je glatko odbio jer je tadašnji (a i sadašnji) gradonačelnik Podgorice po zanimanju doktor, pa da se on NE NALJUTI što mu udaramo po profesiji. Podsjećanje, da je Branko Đuric-Đura par godina kasnije snimio “Našu malu kliniku” i napravio bum.. I eto, od tada do danas smo stalno snimali neke niskobudžetne skeč varijante i parodije, dok nismo odlučili da uradimo klasični sitkom onako kako mislimo da to treba da se uradi, a da se ni jedan gradonačelnik na Balkanu ne naljuti.

* Možete li nam otkriti sinopsis te pilot epizode?

Glavni junaci humorističko-kriminalističke serije su detektivi koji istražuju misteriozne slučajeve. Iako pokušavaju da zločinu zadaju smrtonosni udarac, često ne mogu najspretnije da se nose sa problemima koji su pred njima, zbog narušenih zdravstvenih okolnosti. Tu su i sumnjivi likovi sa druge strane zakona, u stalnom pokušaju da razviju svoje nelegalne poslove i osujete namjere hrabrih detektiva.

* Zašto samo pilot epizoda? Od čega zavisi nastavak serijala?

Pa, pilot epizoda je zapadni trend u produkciji gdje se prvo kreće sa test balonom jedne produžene epizode, kako bi producenti, a i gledaoci, imali uvid u ideju i karaktere moguće serije. Onda od rejtinga te epizode zavisi snimanje nastavka. Takav princip rada je usvojila Prva Srpska televizija, a evo je i nas zakačilo da se moramo dokazati srbijanskom tržištu sa tih uvodnih 40 minuta. Ako se Martin Skorseze mogao dokazivati HBO-u sa pilot epizodom “Boarwalk Empire”, onda mogu i The Books Of Knjige Prvoj sa “Slučajevi pravde”.

* Zašto se emituje na Prvoj, a ne na RTCG ili nekoj drugoj crnogorskoj televiziji?

Zato što nam crnogorske televizije godinama nude da radimo neke voditeljske varijante. Evo vam studio, evo vam fotelja, pa pravite emisiju. Tu su onda svi ti odvratni rijalitiji koji iz ljudi izvlače samo ono najgore. Jednostavno nismo htjeli prihvatati takve ponude jer nas ipak zanimaju igrane forme, imaginarni likovi i njihove sudbine. Pošto Prva ima svoju podružnicu i u Crnoj Gori, ovaj pilot će se istovremeno emitovati u Srbiji i kod nas, dok će ostatak regiona morati sačekati cjelokupni serijal. Ako bude sve po planu, snimanje dodatnih 11 epizoda bi se nastavilo na jesen ove godine, a emitovalo na proljeće 2013.

* Da li mislite da crnogorski humor može da zazivi u regionu?

On na neki način već živi. Sjetimo se velikog uspjeha “Đekne” Živka Nikolića. Tu je i Rambo Amadeus sa prepoznatljivim šarmom i načinom komunikacije sa publikom. “Montenigersi” su takođe njegovali zezanje sa mediteranskim mirisom. Našem sadašnjem premijeru sam jednom prilikom rekao da bi crnogorci trebali izvoziti svoju duhovitost a ne aluminijum, pa evo upravo to sada The Books Of Knjige i rade.

izvor: e-novine
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Samsung Galaxy S III
hajde konacno neko da ih angazuje da odrade nesto... valjda nisu uprskali stvar Smiley
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Nokia 
A ovo je pilot epizoda,mada vjerujem da će ljudi pokazati interesovanje...svakako su im veće šanse nego sa RTCG  Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Nokia zvrr
Zbog ovog projekta nisu radili radio emisije ove sezone... Bolje bi im bilo da ovo nečemu valja.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Samsung Galaxy S III
Nadam se da ce ljudi pokazati vece interesovanje nego sto su ga pokazali za ovu temu odje.

IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Nokia zvrr
Ja na ovom traileru nešto ne vidjeh mnogo Popaja, a on je po meni najduhovitiji i najinteligentniji u grupi. Nadam se da će biti zastupljeniji u seriji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Samsung Galaxy S III
Bez Popaja su nista. Tu je popaj, no je pustio brke  Smile
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 
Što se tiče ove epizode,većina je prokomentarisala-fali im malo noviteta,uglavnom je sve već vidjeno.
šta znam,ja sam se smijala pola epizode..ono su oni,nema tu šta mnogo da se izmišlja. budale na svoj način  Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia zvrr


Ja sam odgledao samo pola epizode, onda dođoše neki gosti. Šta znam, dosta fora, Gajovih prvenstveno, sam već slušao u radio-emisijama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 
Ljudi,je li bila sinoć druga epizoda??
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:14:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.