Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:01:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tetoviranje  (Pročitano 4682 puta)
24. Mar 2009, 19:49:36
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
 Nisam baš siguran da je ovo pravi pod forum za ovu temu, ali mi deluje odgovarajuće. Unapred se izvinjavam moderatorima  ako je pomeranje ove teme potrebno.

 Već dugo, dugo vreme imam želju da se istetoviram, želim da imam simboličku tetovažu koja će prestavljati nešto što je meni drago i sama to govoriti drugim ljudima koji je vide.

 Zanima me lično iskustvo onih koji su se tetovirali ili još bolje od tattoo umetnika. Hvala puno unapred.

1) Da li ste platili pre ili posle procesa tetoviranja? Da li se očekuje napojnica ako ste zadovoljni (ipak sam samo student)

2) Da li postoji bilo kakav certifikat koji tattoo umetnik može da mi pokaže? Koliko ja znam škole koje se koncetrišu samo na tetoviranje ne postoje, već se zanat uči šegrtski.

3) Da li je očekivano da smaram umetnika o pitanjima kao da li je primio vakcinu za Hepatitis B, da li može da mi pokaže potvrdu? Ili možda ja sada preterujem? (postao sam malo paranoičan pre par godina) I ako nije primio inekciju, da li je to uopšte i razlog da se birnem?

4) Takođe da li je očekivano da ih smaram o tome, da li vraćaju mastilo nazad u posude posle korišćenja, da mi dopuste da vidim igle iz autoklava da se sam uverim da su sterilizovane (da vidim datuma na nijma, njihovu boju...)  pre nego što se izvade iz pakovanja?

5) Ako ih pitam za njihov porfolio, da li postoji način da budem siguran da neki dizajn nije ukraden od drugih umetnika? Hoću prirodno da budem siguran da je umetnik dovoljno dobar pre nego što mi nacrta nešto za ceo život. Hoću da vidim da li su krugovi baš krugovi, da nisu elipse, da su linije prave, a ne isprekidane, da su boje čiste, da umetnik može da stvori efekat dubine ili senke.

6) Da li je u Srbiji dozvoljeno stavljanje providnih (plastičnih) zavoja na svežu tetovazu, i da li mogu da insistiram na tome da dobije normalan zavoj koji će omogućiti mojoj koži da diše.

7) Kada skinem zavoj, čuo sam da treba da koristim blagi antibakteriski sapun. Da li preporučuje neku određenu marku koju mogu nabaviti u domaćim prodavnicama ili apotekama. Isto sam čuo da na svezu tetovazu treba da trljam ulja oboćena vitaminima A i D i da treba da koristim losion da mi se ruke ne osuše. Da li imate neke preporuke i za ove proizvode?

8) Imam veliku želju da istetoviram šake. Da znam da jako vidljivo mesto i lično me ne zanima mogući problemi pri budućem zapošljenju (pre bih izvršio samoubistvo ili čistio klozet nego radio u kancelariji neke korporacije) tako da ne želim da slušam predavanja o tome, već me više zanima kako će to uticati na dugovečnost tetovaže. Mislim, koliko će redovno pranje ruku ili izloženost suncu ošteti moju tetovažu? Da li bih mogao da izbegne bledenje korišćenjem kreme za sunce ili bih bio primoran da nosim rukavice leti? Spreman sam da promenim mesto za tetovažu ako će je uticaj elemenata istrošiti. Takođe sam čuo da neki majstori iz moralnih razloga (što razumem i poštujem) odbijaju da tetoviraju na jako vidljivim mestima, pogotovo kad se radi o nekom mladom (imam 19 godina) ili nekom kome je to prva tetovaža?

Evo i koncepta tetovaza koje bih hteo da uradim.

Edit: Dobrodošle su i preporuke umetnika iz Novog Sada ili okoline.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

456px-BlackFlagSymbol_svg copy.jpg
(22.51 KB, 640x640)
lessthanthree.JPG
(8.22 KB, 511x387)
« Poslednja izmena: 24. Mar 2009, 23:41:16 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 462
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Belgrade: necemo da reklamiramo tatoo studio Wink


ne znam smije li se postaviti ovakav link!...ako ne, izvinjavam se unaprijed!

sva pitanja su ti jako dobro formulisana, a najbolji odgovor ces dobiti ako posjecujes njihove radnje, porazgovaras sa njima i njihovim musterijama!...nemoj praviti tetovazu ako nisi 100% siguran gdje ces to napraviti!...u principu sam protiv tetoviranja, ali ako si vec odlucio napravi to kod strucnjaka koji vodi racuna o svom ugledu!

sa srecom! Smile
« Poslednja izmena: 25. Mar 2009, 02:18:46 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 339
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Nisam iz Srbije pa ti ne mogu pomoci oko izbora tattoo studija.Javljam ti se jer mi je za oko zapao jedan mali "detalj"-izbor mjesta tetovaze.Nije mi namjera da te nagovaram da ga promijenis,ali jos jednom dooobro razmisli prije nego se odlucis na taj korak,jer tetovaza je nesto sto ce te obiljeziti za citav zivot.Nisam protivnik tetovaza,vrlo skoro cu i sam jednu uraditi,ali sam zivi svjedok kako se jedna meni relativno bliska osoba pokajala zbog izbora mjesta na kojem se nalazi tetovaza.Radi se o vratu,pa se donekle moze i pokriti kosuljom ali svejedno je ta osoba nezadovoljna sto se i jedan manji dio tetovaze vidi.E sad zamisli kako je kada sake obiljezis za citav zivot.U svakom slucaju,ostala pitanja koja si postavio su skroz ok i svaki tattoo majstor,ako drzi do sebe,sve ovo i sam objasni prije nego uopste i zapocnete sam proces tetoviranja.Sretno! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 462
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Belgrade: necemo da reklamiramo tatoo studio Wink


primljeno k znanju! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
sve boje ce ti vremenom izbledeti. crna ce se pretvoriti u zelenu, zuta i bela ce skoro nestati. nema veze sa suncem, koza jednostavno izbacuje to iz sebe.
sto se tice zaposlenja, siguran sam da ces vremenom promeniti misljenje.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
jednostavno odes kod tipa kod kojeg ide ceo grad i ne boli te glava  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 569
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
Nokia n70
O ja sam uradio tetovazu ne lijevoj podlaktici, u pitanju je jedna simbolicna rijec pisana Grckim alfabetom. Svima se svijda a meni najvise jer sam je uradio radi sebe ali kad je pogledam kako mi stoji odusevim se Smiley
E i da... Prilaze poneke ribe i pitaju sta znaci tatoo i tu pocinje prica hahahahaa
Uradi care tetovazu samo se meni ne svidja to sto ce da radis...A i na sake...Potpuno nepotrebno...
IP sačuvana
social share
<> nisam siguran da li sam to JA<>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Beauty will save the world

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 92
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
ako odes u provereni studio(gde sam ja bio - da ne imenujem), uzmu ti avans 20% kada zakazes datum tetoviranja i onda kada istetovisras dajes ostatak... avans je nepovratan.

ne znam sada mogu li na sve da ti odg. ali uglavnom kada se istetoviras daju ti ljudi tamo papir kako se neguje tetovaza.. nista komplicirano. a igle treba da otpakuje pred tobom. bar je ova moja tako predamnom  Smile

znaci - nista strasno samo provereni studio.. daj i 30e vise(kao i ja jelte Smiley ) a ne da se posle lecis celoga zivota od hepatitsa ili drugih bolesti.

Pozdrav!!!
IP sačuvana
social share
Beauty will save the world
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Hvala na svim komentarima. Nego ja sam se istetovirao... po šakama. Sada je šesti dan, i primetio sam da je tetovaza krenula da se ljušti, da li je to normalno?

Evo i slike.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Image106.jpg
(404.83 KB, 1536x2048)
« Poslednja izmena: 01. Apr 2009, 15:41:59 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 339
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
Hvala na svim komentarima. Nego ja sam se istetovirao... po šakama. Sada je šesti dan, i primetio sam da je tetovaza krenula da se ljušti, da li je to normalno?

Evo i slike.

Normalno je.Samo slijedi uputstva koja ti je dao tattoo majstor i nema problema.

Nego,iskreno pojma nemam sta ti znaci ova tetovaza pa ako moze "prevod"?!
« Poslednja izmena: 01. Apr 2009, 16:32:22 od pontifex_maximus »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:01:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.179 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.