Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: [Test] LG Optimus 2X  (Pročitano 6064 puta)
25. Maj 2011, 12:27:17
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Apple iPhone
Kao što možda znate, LG Optimus 2X je ušao u Ginisovu knjigu rekorda i to u dve kategorije:
- prvi najavljeni Dual Core smartphone
- prvi Dual Core telefon na tržištu

Upravo ovaj model sam dobio na test od LG Electronics Srbija.
Specifikaciju samog telefona i neke zanimljive klipove možete videti ovde, dok ću ja u ovoj temi napisati test ovog telefona.

S obzirom da sam ga juče dobio i da nisam imao previše vremena da ga čačkam, za sada ću napisati malo o samom hardveru, a sutra najverovatnije i o softveru.
Naravno, ako nekog zanima nešto da se proveri, može da mi napiše ovde.


Hardver

Moram da priznam da sam prijatno iznenađen kvalitetom izrade ovog telefona. Ništa ne škripi, ne krcka, sve je jako dobro utegnuto. Na bočnim stranama je nešto što liči na metal ali je u pitanju plastika. Sve u svemu, odaje utisak jako kvalitetnog telefona. Bravo za LG!

Što se tiče zadnjeg dela, koji je presvučen gumom, kamera štrči i možda će doci do grebanja tog zadnjeg dela oko kamere, posle nekog vremena korišćenja. Kamera je sa rezolucijom od 8 MP, koja ima opcije LED blica i autofokusa. Jak hardver ovog telefona omogućava snimanje video zapisa u full hd rezoluciji (1080p) do 24fps.

Sa prednje strane imamo IPS LCD display, sa Gorilla Glass, 4.0 inča, rezolucije 480x800.  Sam ekran je jako dobar, sa oštrom slikom, širokim uglom gledanja. Slika malo bledi pod direktnim sunčevim zracima ali ništa strašno.
Edit: isprobavao sam malo više vidljivost ekrana na suncu - sa pojačanim osvetljenjem do maximuma, telefon se super vidi na suncu.
Takođe, na prednjoj strani se nalaze prednja kamera za video pozive i proximity sensor. Iznad njih se nalazi taster za On/Off, HDMI izlaz i 3.5mm za slušalice. Na donjoj strani se nalaze četiri polja osetljiva na dodir za menu,home, back i search. Ispod njih se nalaze dva zvučnika i micro usb. Dva tastera za podešavanje zvuka se nalaze sa desne bočne strane.

Telefon dolazi sa 8GB interne memorije (1.5 GB je za sistemsku particiju a 5.5 GB za skladištenje podataka) ali postoji i slot za micro SD kartice (do 32GB) koji se nalazi ispod zadnjeg poklopca. Karticu je moguce ubaciti bez skidanja baterije, bez isključivanja telefona.

Baterija koja dolazi uz telefon je kapaciteta 1500 mAh. S obzirom da je Tegra 2 štedljiva, ona omogućava trajanje baterija na pristojnom nivou.

Softver

LG Optimus 2X dolazi sa Android 2.2 verzijom a očekuje se u skorije vreme i update na Android 2.3. Za ovih par dana korišćenja ovog telefona, nisam naleteo na neke bugove koje bi novija verzija Androida trebala da ispravi.

Sam launcher podseća na Samsungov zbog one četiri ikonice (Phone, Contacts, Messaging i Applications) u dock-u. Njih je moguće zameniti nekim drugim ikonicama i postaviti onako kako vama odgovara.




Home ekran je podeljen na 3, 5 ili 7 ekrana kioje veoma lako možete popuniti klasičnim Android widgetima kao i odličnim LG Widgetima. To moram da napomenem jer se LG baš potrudio sa tim svojim LG widgetima.



Kad spustite status bar, mozete naći prečice za uključivanje i isključivanje zvuka, WiFi, Bluetooth, GPS, Auto rotate i za muzički plejer.



Sam meni je organizovan na način gde se prvo pokazuju preinstalirane aplikacije pa tek onda naknadno instalirane ali samo kad je izabran vertical grid style. Kad se izabere horizontal grid style, nema te podele na preinstalirane i naknadno instalirane nego se naknadno instalirane aplikacije nalaze posle preinstaliranih. Nije moguce poređati sve aplikacije po abecedi recimo.



Što se tiče preinstaliranih aplikacija, uz telefon dolaze F-Secure (za zaštitu telefona), Polaris Office i par programa za društvene mreže – Facebook for LG, MySpace for LG, Twitter for LG i Preloaded Apps iz kojeg možete instalirati još neke dodatne aplikacije i igrice.



Još jedna stvar koja me je oduševila - browser! Dosta brži od svih browsera koje sam isprobao. Svaku stranu je LG otvorio brže od Galaxy S (najviše sam sa njim poredio). Flash radi jako jako brzo, nema nikakvog seckanja. Pravo uživanje je surfovati netom preko ovog telefona.


Zaključak

Moram da priznam da sam bio malo skeptičan prema LGu. Stvarno nisam očekivao ovako dobar, kvalitetan, brz uređaj. Ovih par dana druženja sa njim mi nije bilo dovoljno da mu baš izvadim dušu i da isprobam sve što sam hteo, ali makar mogu da kažem da je ovo uređaj visoke klase i da će biti zanimljivo videti poređenje Galaxy S II, Sensation i ovog telefona. Sa sigurnošću tvrdim da je LG napravio odličan posao sa ovim telefonom, koji će moći da se "kolje" i sa ostalim dual core telefonima.
Za kraj, Quadrant rezultati LG Optimus 2X i Galaxy S (sa lagfix-om):

 

Naravno, ako nekog nešto zanima, može da pita. Sigurno sam mogao o još stvari da pišem ali onda bih vas udavio Smiley








« Poslednja izmena: 27. Maj 2011, 12:06:13 od Mikele »
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 600
OS
MacOS X
Browser
Safari 4.0
mob
Samsung GALAXY NOTE 2
he he mikele dali je to sada tvoj novi ljubimac ? posto vidim da ti u potpisu vise ne sto :[115]:ji htc desire
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Apple iPhone
Ne, ovo sam dobio samo za test. Inace, imamo isti fon Wink
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 600
OS
MacOS X
Browser
Safari 4.0
mob
Samsung GALAXY NOTE 2
aha, pravi izbor Smile .  super nastavi sa testo mene samo interesuju dual core telefoni sve ostalo je za mene davna proslost naj verovatnije necu ici na ovaj lg ali na njegovog komsiju samija sigurno kada se udostoji da se pojavi kod nas na ovaj ili onaj nacin  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Apple iPhone
Ovaj LG ima jednu prednosti (po meni) u odnosu na SGS2 - 4 inca naspram 4.3. Meni je 4.3 bas veliko.
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 600
OS
MacOS X
Browser
Safari 4.0
mob
Samsung GALAXY NOTE 2
Ovaj LG ima jednu prednosti (po meni) u odnosu na SGS2 - 4 inca naspram 4.3. Meni je 4.3 bas veliko.

Ako mi verujes meni je sve do 5 inca prihvatljivo , naravno da je skladno upakovano slim(normalno)!!! Smile

Negde sam procitao da se dosta ljudi zali na. lg 2x da nest blokira i koci cak su se i neke peticije pisale cini mi se. nisam bas upoznat u potpunosti samo sam preleteo preko teksta negde Smile
« Poslednja izmena: 25. Maj 2011, 13:10:29 od stankovicdejancigi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Apple iPhone
Do sada nisam imao takvih problema. Telefon radi odlicno i brzo.
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 600
OS
MacOS X
Browser
Safari 4.0
mob
Samsung GALAXY NOTE 2
kakav je ekran u odnosu na galaxy s? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Apple iPhone
Bolji je ekran na SGS ali ovaj na O2X uopste nije los! Znaci, mozda u rangu sa Amoled ekranima recimo, mozda i bolji. Malo je nezahvalno da to tako poredim ali ekran je stvarno jako dobar!
« Poslednja izmena: 25. Maj 2011, 14:10:00 od Mikele »
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Jel ima froyo ili ginger?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.