Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:30:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teret proslosti  (Pročitano 3196 puta)
06. Dec 2010, 14:02:19
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Nesposobnost, ili radije, nevoljnost ljudskog uma da se oslobodi proslosti fantasticno je ilustrovana u prici o dva zen monaha, Tanzanu i Ekidou, koji su hodali seoskim putem, veoma blatnjavim nakon nekog nevremena. U blizini sela naisli su na mladu zenu koja je pokusavala da predje put, ali je blato bilo toliko duboko da bi unistilo njen svileni kimono. Tanzan ju je bez razmisljanja podigao i preneo na drugu stranu. Monasi su nastavili da hodaju u tisini. Pet sati kasnije, dok su se priblizavali konacistu, Ekido se nije vise mogao suzdrzati. "Zasto si preneo onu devojku preko puta?", upitao je. "Mi monasi ne bi trebalo da radimo tako nesto." "Spustio sam devojku pre nekoliko sati", odgovorio je, Tanzan. "Zar je ti jos uvek nosis?" Sada zamislite kakav bi zivot bio nekom ko sve vreme zivi kao Ekido, nesposoban i nevoljan da se oslobodi situacija, cime akumulira sve vise "stvari". Sada imate predstavu otome kakav je zivot vecine ljudi. Kako tezak teret proslosti oni nose sa sobom u svojim umovima. Proslost u vama zivi u vidu secanja, ali secanja sama po sebi ne predstavljaju problem. Samo onda kada secanja, tj. misli o proslosti, preuzmu kontrolu nad vama, pretvaraju se u teret, postaju problematicne i postanu deo vaseg dozivljaja sopstvenog "ja". Vasa licnost, koja je uslovljena prosloscu postaje vas zatvor. Vasa secanja su poprimila oblik vaseg dozivljaja o sebi, i vasa prica postaje ono za sta se smatrate. To "malo ja" je iluzija koja zaklanja identitet vas kao pravog vanvremenskog i bezoblicnog Prisustva.

"Nova Zemlja"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Sjajna prica  Smile Smile

Citat
Sada imate predstavu otome kakav je zivot vecine ljudi
Zivot vecine ljudi koja dozvoli tako nesto. Ljudi se menjaju vremenom pa ono sto smo radili u proslosti obicno nije ni ono sto smo sada. Na proslost vise treba gledati kao pouku za dalje u zivotu. Svako od nas je radio nesto u proslosti na sta nije ponosan i sto mu predstavlja "teret na dusi". Ne mozemo to izmeniti ali mozemo uciti iz toga i menjati se
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
Fenomenalan tekst i napokon odlična tema!  Smile  Smile  Smile

Tvrdim da se prošlosti ne možemo osloboditi, pa ona nas je i izgradila. Ja bar, prvenstveno mislim na prošlost u ljubavnom životu i na nekoga ko je ostavio dubok trag, koliko god se ne osvrtala i nastavljala dalje, dese se neki momenti koji me vraćaju i probude sve te emocije... I uglavnom tu, u meni zakopanu nit, probude novi ljudi, baš zato što nisu nadmašili tog nekog, koji je tačno znao... No, opet idemo dalje...
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Citat
Kako tezak teret proslosti oni nose sa sobom u svojim umovima. Proslost u vama zivi u vidu secanja, ali secanja sama po sebi ne predstavljaju problem. Samo onda kada secanja, tj. misli o proslosti, preuzmu kontrolu nad vama, pretvaraju se u teret, postaju problematicne i postanu deo vaseg dozivljaja sopstvenog "ja". Vasa licnost, koja je uslovljena prosloscu postaje vas zatvor.


Ovo je taaako dobro receno.
Nravno, svako od nas ima neki teret. Neko jos uvek zali kao da se to desilo pre 15 minuta, a neko je u trenu zaboravio, bacio sa strane kao stari kaput iako se desilo pre 15 minuta. Upravo ovim drugima se divim. Neki se ljudi prosto boje da pomisle na neke teske momente, u sekundi se vracaju sva burna i obicno ruzna osecanja. A tu mi se namece pitanje:"Zasto tako brzo zaboravljamo ono sto je bilo divno a tako se duuugo se secamo ruznih stvari?"
I opet jos jedno...Ako predpostavimo da se pojavljuju razni intenziteti osecanja kod coveka i recimo neobuzdana sreca i neobuzdana tuga, zasto je, iako u biti istog intenziteta, tuga uvek "svezija" u secanju?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
Ne slažem se sa tobom, Sandra, ja bar pamtim samo lepe stvari... ružne me prođu sa besom
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Ne slažem se sa tobom, Sandra, ja bar pamtim samo lepe stvari... ružne me prođu sa besom

Rekla sam da postoje neki ljudi koji to tako, negativno, duze i "jace" pamte. Neki, ne svi .
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
Nekako, do sada sam se uverila da ružne stvari pamte ljudi koji su bili mnooooogo povređeni...
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Ali gledajuci tako..Sta je to mnooogo? Ono sto su prezivela ratna deca ili dete kojem je ukraden bicikl nemaju isti intenzitet ruznih osecanja. Ali...Ne dozivljavajuci nista "jace" ili "gore" svako ima svoj maksimum.
I ti ga imas i ja i Pera i Mika..Ono sto mene konkretno zanima, amozes i ti da mi kazes, kad se setis ruznog i kad se setis lepog...Sta "jace" osecas?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
Da kucnem u drvo i da se zahvalim Bogu, ono što je bilo ružno i jako bolno je samo period koji još uvek ima srećan ishod... Sa ružnim i teškim stvarima naučim da živim, ako već ne mogu da ih promenim, a ima i takvih, i crpim lepo i iz njih, makar kroz zbijanje šale na taj račun... Jako sam pozitivna po prirodi i možda pogrešnu osobu pitaš...
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Sama si se nametnula pitanjem  Smile
Sa druge strane, postoje neki ljudi koji toliko intenzivno dozivljavaju predjasnja iskustva...Cini mi se da im je teret mnogo veci kako godine prolaze, i kako se gomilaju osecanja.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:30:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.