Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Terapija fibrosarkoma kod macaka vitaminom C?  (Pročitano 14247 puta)
03. Avg 2017, 11:38:14
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
mob
Motorola E 550
Imam mačku kojoj je dijagnostifikovan fibrosarkom na levoj lopatici. Dva veterinarska hirurga su dala mišljenje da operacija ne bi bila svrsishodna (odstranjivanje noge) ... Da li iko zna veterinara u Beogradu koji bi hteo da da mački intravenozno velike količine vitamina C ili još bolje Natrijum askorbata (2000mg)... U inostranstvu su ove terapije uveliko poznate jedino me ovde gledaju ko sa Marsa da sam pao... Molim za pomoć ili savet ako ko zna?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
ne mogu ti pomoc...ali zao mi je tvoje macke... Smile

jesu to sve domace mace...ali mackama nije mjesto stalno u kuci...
i posebno nisu mace stvorene da jedu ova konzervirana sranja...i nisu podobne za kljukanja raznim 'ljekovima'
mace moraju da trce i bjeze od pasa...moraju da ganjaju glolubove i vrapce i nesmotrene papagaje i kanarince...misove i stahore...bube...
moraju da se penju po limenim krovovima..i stablima...moraju da se zavlace u rupcage....

i naravno moraju da se druze sa drugim macama...i moraju ponekad i da pokolju  sa drugim macama...
i moraju i da se seksaju....
i najvaznije od svega...macke po prirodi nisu apsolutni  strvinari...
i vole ponekad da pojedu i nesto zivo...

te mackurine koje su zatvorene po kuci...i nisu neke macke... Smile
lisene su bilo kakvog uzitka macijeg....isto je ko da su preparirane...   Smile

i nazalost ...zato cesto i oboljevaju...
ne samo mace,...i cuke oboljevaju......
i rijetko kad  docekaju punu maciju ili psecu starost... Smile

budi jak...i nemoj da budes puno tuzan...
siguran sam da te tvoja maca ne bi zeljela vidjeti tuznog.... Smile Smile Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
mob
Motorola E 550
Da to je istina... Bila je doduse ova moja poprilicno mobilna, sa cetvrtog sprata je bila polu slobodna (kad god hoce napolje mjauce ispred vrata, i mi je pustimo i ne jurimo je vec kad cujemo mjaukanje pustimo je unutra, sama je umela da sidje i da izadje napolje), pa su je roditelji izbacili napolje kad je dobila prvo teranje pa smo i macice dobili posle par meseca... eno ih na cetiri kraja Srbije gde smo ih udomili... Mislim matora je, ima 16 godina... al opet ti priraste za srce iako je zivotinja, smejali nam se veterinari kad smo im rekli da se zove Blesa... kao pa kakvo vam je to ime... pa reko imali smo 10 godina kad smo joj davali ime...  Smile

Uglavnom nasli smo homeopatskog veterinara, dobila je terapiju al nesto ne obecava... a ona budza od tumora se sve vise raste i raste... doduse nemamo utisak da je boli ista... vec se samo otezano krece zbog mesta na kome se tumor nalazi... a krvna slika joj idealna... kaze 3. veterinar kod koga smo bili... pa vasa macka je po ovome zdrava.... reko jest sem sto ima budzu od tumora na lopatici i sto umire nista joj ne fali... Smile Smile Smile

Mene najvise nervira sto sam citao neke studije za terapiju vitaminom c kod macaka, da daje fenomenalne rezultate kod ove vrste tumora, ali mora intravenozno i moraju ogromne kolicine (preracuna se po tezini macke), oralno moze isto al dobija proliv od toga jer digestivni trakt macke nije bas predvidjen da hranom unosi velike kolicine vitamina c... (jer inace macke proizvode same svoj vitamin c)... i dusa me boli sto ne mogu da nadjem veterinara koji ce to hteti da pokusa da joj da... jedino sto sam uspeo da dobijem je 100 mg potkozno sto je nista (sama proizvodi oko 40 mg po kg tezine) za ovako bolesnu macku...

Uostalom interesuje me jel bi mogao neki veterinar da mi pojasni razliku izmedju potkozne injekcije i infuzije da li se razlikuju po apsorpciji il cemu vec... za sta je jedno za sta je drugo... mozda bih mogao da nadjem da joj napravim natrijum askorbat da joj dam potkozno (onda je ne bi pekao ko cista askorbinska kiselina),pa bi mozda mogle da se daju vece doze...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
najbolje je da odes kod veterinara i popricas sa njim....

..................

inace za zdravlje macama najvaznije su ishrana i kretanje...
mace imaju jako kratka creva...i sve ove preradjevine i konzervirane hrane mace tesko svare bez organskih kiselina iz sirovog mesa...
mace moraju klopati sirovo meso bar par puta na sedam dana
zbog taurina..organske kiseline...

vecina macijih  hrana sadrze naknadno ubacen taurin... ali nije to to...
a jako je vazan za zdravlje maca...


komad piletine ili junetine sirove...i u njemu ima sve sto joj treba...

a i sirova dzigerica.. pileca ili teleca ..
a moze i svinjska i juneca takodje sadrze sve sto je jednoj maci potrebno da bude zdrava...

konzerviranu hranu i onu koja je spremana sa povrcem treba izbjegavati...
mace su karnivori...i nemaju creva predvidjenja za bliljnu hranu....
psi su malo drugacija prica oni mogu i povrce da jedu...

mada divlje macke..tigrovi ...risovi i planinski lavovi... ponekad 'pasu' tj jedu odredjenu  travu ili pojedine bobice...ali to rade radi ciscenja creva itd...

mace mozes hraniti i sirovom ribom...izbjegavaj konzerviranu ribu..iako je vole...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.