Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 103
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorije zavere: istinska briga ili pitanje sujete?  (Pročitano 235696 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Linux
Browser
Opera 12.10
Bambina ... da znas da bih rado lezao na tvom kaucu Smile

svidja mi se onaj tvoj post gore, iako cenim da si malo preterala, slozio bih se sa vecinom ispisanog. Al nekako imam utisak da si pisuci onako pozamasan post potpuno zanemarila cinjenicu da s obzirom sta se sve danas naziva teorijom zavere, deo njih bar delom mora biti istinit ...

i da ... ono gore za lezanje ... odnosilo se na kauc u eventualnoj ordinaciji Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung 111111
Po meni  neka osnovna podela teoreticara zavere ide u dva dela :

1.Teoreticari zavere koji zaveru gledaju kroz neke imaginarne licnosti (djavo) , koji su povuceni verom..Da kazem ultra vernici
2.Teoreticari zavere koji zaveru gledaju kroz politicke prilike na kugli zemaljskoj.

Sto se tice prvih.Oni su odprilike veliki vernici.Retko razmisljaju racionalno.Da bolje objasnim..
Ja nisam ateista,ali nisam ni vernik.Prosto,ja ne znam da li Bog postoji ili ne.I u skladu sa tim se i ponasam.
Ali postoje brdo ljudi koji u uvereni da Bog postoji,da djavo postoji..Da se ceo svet oko toga vrti.Da postoje ljudi koji su odani djavolu,i da ti ljudi rade za njega.Da imaju neki tajni kult.Da postoji neki njihov klan.Da se oni skupljaju.Da se drze u tajnosti.I nemali broj puta..oni su velikim delom poznati politicari,drzavnici...
Oni dokaze nalaze u nemalom broju konstrukcija..koje lice na neki djavolski kult..Pentagrame,kurce i ostalo.
Tu dolaze i kasete koje idu nazad,neki stari snimci i slike.Neki snimljani razgovori,tekstovi.
Sumnju im podgreje i neko ko dosta dobro manipulise time..Napravi dokumentarac da ti se pamet okrene.

Sto se tice drugih..Oni konspiraciju nalaze kroz politicare takodje,ali na drugi nacin.Pogresno ili (ne mora biti pogresno) protumace ciljeve drugih drzava koje uglavnom imaju neke blasvemicno lose planove.
Uglavnom to je vezano za neke svetske sile ili blize neprijatelje.Ovakva vrsta teorije zavere je u vecem broju.

Da kazem ponesto o njihovim licnostima kako ih ja dozivljavam.
Ove prve..Oni jesu narcisoidni kako kaze bambina.Jer sebi po pravilu daju neki visi cilj.Da rade u sluzbi boga,da su reinkarnisani.Da su treba da se reinkarnisu i tako dalje.
Imali smo na forumu onog koji je verovao da je jucerasnji dan nas poslednji dan.I da se bog spusta na zemlju.I da  je kapija na Kosovu.I da su nam tu kapiji namerno preuzeli Ameri.Da ce on biti nekako nagradjen za to and so on.
U biti njihovog zivota to preuzima inicijativu,i verovatno zamenjuju racionalno razmisljanje i pretvaraju se u paranoika.

Licnossti ovih drugih su slicne do odredjene granice.Imali smo priliku da se uverimo , da nas je gazio ceo svet.Normalan covek bi to video kao njihov politicki cilj,da oni to rade iz svojih nekih politickih razloga,bilo kojih.Da isprobaju oruzije,da naprave politicku nestabilnost na balkanu,da prodaju oruziju,da na razne nacine zarade novac.Da dodju do nekih resursa koji su im bitni..
Covek koji je izgubio tu vrstu orijentacije,je dobio osecaj..da oni zele da uniste Srbe .. I ako to mogu kako zele,a i poprilicno su nas unistili.Ili da sire neku vrstu mira..i ako se mir ne siri puskom.Ratovati za mir je isto sto i jebati se za nevinost.


Ja licno teorije zavere posmatram licno zanimljivim.Neke mi se i svidjaju,ali kapiram da i ako postoje tesko da mogu da prodju.Iz prostog razloga,normalnih ljudi je jako puno vise.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
@marko & @zmaj

Već sam se jednom upetljala oko objašnjavanja pojma "nacionalizam" u kontekstu u kom sam ga ovde iskoristila (to je bilo, sećam se, u jednom razgovoru sa EmptyClipom koga, BTW, nisam već neko vreme srela ovde Smile).

Poenta je u tome da sam taj termin koristila u ekstremnom smislu (kako ga, uostalom, većina društvenih nauka i definiše), ne kao sinonim za patrotizam. Dakle, nisam mislila na nacionalizam kao ljubav ka svojoj naciji i osećaj pripadništva, već kao nekritičko obožavanje svoje nacije uz istovremenu mržnju ka ostalim.

Al nekako imam utisak da si pisuci onako pozamasan post potpuno zanemarila cinjenicu da s obzirom sta se sve danas naziva teorijom zavere, deo njih bar delom mora biti istinit ...
A ne, ogradila sam se na vreme Smile :
Citat
Sve ovo odnosi se samo na ekstremne, kao što rekoh, pripadnike ove struje; za sad ne ulazim u to da li svet stvarno jeste takav kakvim nam se čini i da li i ko koristi strah kao glavno oružje za manipulisanje masama. To je već sasvim druga tema, a ovde, verujem, je reč o ljudima koji u sve što im se servira, a dolazi sa tih "alternativnih" izvora uzimaju zdravo za gotovo, taman da "teorija" kaže da će smak sveta doći kad Lepa Brena uradi još jedan fejslifting jer to su predvideli Ljudi Krabe pre 200.000 godina. Svetlosnih.

i da ... ono gore za lezanje ... odnosilo se na kauc u eventualnoj ordinaciji Smile
Tako sam i razumela i bez ovog dodatnog objašnjenja. Smile
Ordinacija uskoro počinje sa radom... pa ono... dobrodošli su svi. Smile
« Poslednja izmena: 22. Dec 2012, 15:26:43 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
Ma razumeo sam te ja na sta si mislila, samo sto volim to da razdvojim. Nekako svi kada kazu "nacionalizam" uvek pomisle na taj ekstremni a generalno taj neki "patritizam" nije nesto sto potpada pod ovo sto si rekla.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
očigledno se ne razumeju međusobno zaverenici i nevernici.

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 59
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
I to je sve što imaš da kažeš?  Smile

Sve od argumenata što nudiš je "Smile"?  Smile

Sa stanovišta nauke evo jednog rada koji daje većinu odgovora na postavljena pitanja. Nije na odmet da ga svi procitaju

http://scindeks-clanci.ceon.rs/data/pdf/0048-5705/1998/0048-57059804327B.pdf

- Iz članka se vidi da postoji više razloga zašto ljudi veruju u teorije zavere.
- Da nekad teorija može biti dokazana i postati zavera koje nisu bile retke kroz istoriju.
- Da verovanje u teorije zavere najčešće nije povezano sa psihičkim poremećajima poput paranoje, već se samo radi o pogrešnoj proceni o svetu koji nas okružuje.

Odličan link!

Jos jednom, dali si ti procitala to sto si napisala,  uzela barem neki primer i sa jedne i sa druge strane?

Edit

Ajde da uzmemo primer.

9/11, svako ko ne veruje u zvanicnu verziju je paranoik i kompleksas. OK.

E sada dali si ti svesna da si rekla za vise od polovine ljudi na ovoj jebenoj planeti da su kompleksasi i paranoici?   Smile
« Poslednja izmena: 22. Dec 2012, 17:20:59 od king_wizard »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
I kako sad ja da ti odgovorim kad definitivno nisi pročitao ono što sam napisala na prethodnoj strani? Da li si uopšte čitao dalje od one rečenice za koju si rekao da je najveća glupost? Očigledno da ne. Da ne pominjem ovaj deo na šta se termin nacionalizam, u kontekstu mog posta, (ne)odnosi.

Pročitaj jebeni post do kraja pa onda možemo da diskutujemo. Jer, da si pročitao, ne bi postavio pitanja koja si postavio. Evo pomoći ću ti:

9/11, svako ko ne veruje u zvanicnu verziju je paranoik i kompleksas. OK.
za sad ne ulazim u to da li svet stvarno jeste takav kakvim nam se čini i da li i ko koristi strah kao glavno oružje za manipulisanje masama. To je već sasvim druga tema, a ovde, verujem, je reč o ljudima koji u sve što im se servira, a dolazi sa tih "alternativnih" izvora uzimaju zdravo za gotovo

E sada dali si ti svesna da si rekla za vise od polovine ljudi na ovoj jebenoj planeti da su kompleksasi i paranoici?   Smile
Ovde svakako pričamo o onima koji su pomalo ekstremni i koji svemu tome daju previše značaja. Ne o svima - većina ljudi ipak pokazuje blaže forme svih ovih ponašanja.
... ali dalje ćeš morati sam.

Elementarno pravilo svake komunikacije je da prvo sagovornika saslušaš. U ovom slučaju, pročitaš šta je napisao do kraja. Ne da izvlačiš reči iz konteksta i izvodiš sumanute zaključke.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung 111111
Citat
većina društvenih nauka i definiše

Bambina..nacionalizam se ne definise u negativnom kontekstu.Sovinizam je to na sta ti mislis.


Da se nadovezem,na ovo..
Koja gomila nasih uvrnuto glupih politicara tu rec koristi olako i ne zna tacan termin.
Uspela je nasim i onako vec retardiranim gradjanima da utuvi takvu glupost u glavu,da koliko to cesto cujem nije normalan.
Nacionalizam i Sovinizam je medjusobna suprotnost.
Samo sto se obicno kaze da je Nacionalizam (posebno na balkanu jako izrazen) posebno opasan da ne bi prerastaoo u sovinizam.
Biti rodoljub,postovati svoju kulturu i nacionalnu pripadnost ni u ludilu ne moze biti losa stvar.
Ali uz to mrzeti tudju kulturu i versku kao i nacionalnu pripadnost,naravno da je losa stvar.
« Poslednja izmena: 22. Dec 2012, 17:36:36 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 59
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Značajan momenat je i narcizam. Svi oni koji vole da misle da zla tajna društva žele da ih čipuju ili na bilo koji način obeleže, veruju da su baš oni toliko posebni da bi bili zanimljivi svim tim "vladarima iz senke". I ovde je narcioidnost samo u službi inferiornosti - prave narcisoidne osobe zabole za teorije zavere, oni su preokupirani drugim stvarima - sobom.

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Citat
većina društvenih nauka i definiše
Bambina..nacionalizam se ne definise u negativnom kontekstu.Sovinizam je to na sta ti mislis.
Svejedno. Važno je da se zna na šta sam mislila, ma kako ga zvali. U našem svakodnevnom jeziku nacionalizam nema isto značenje kao u literaturi.
http://forum.burek.com/misko-lopove-t475748.msg7861354.html#msg7861354
(drugi deo posta, posle crte)

Značajan momenat je i narcizam. Svi oni koji vole da misle da zla tajna društva žele da ih čipuju ili na bilo koji način obeleže, veruju da su baš oni toliko posebni da bi bili zanimljivi svim tim "vladarima iz senke". I ovde je narcioidnost samo u službi inferiornosti - prave narcisoidne osobe zabole za teorije zavere, oni su preokupirani drugim stvarima - sobom.

 Smile Smile

I dalje ne umeš da odgovoriš. Odrasti, mali veseljače. To gađanje kakicom u pesku sa mnom neće da može. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 103
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.