Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:10:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 489 490 492 493 ... 2453
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1268452 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
moze samo ne znas gde je...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
moze samo ne znas gde je...
To samo Jahve, Bog Biblije ZNA gdje je sredina u kojoj se RAĐA sav inteligentni život.e da!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Moja "teorija svega" će dokazati da NE POSTOJI Bog kao neko vječno osobno biće, već da je Bog nešto sasvim drugo, i pokazati će način kako je Bog STVARAO sve svjetove koji postoje (na isti način nastaju svi svjetovi pa i ovaj naš sa našim svemirom).

Bog Jahve u Bibliji recimo NIJE vječni Bog kako to uče gotovo sve kršćanske crkve, dapače, Jahve je PRVO što je nastalo u našoj dimenziji kada je i samo naše prostor-vrijeme stvoreno, kada su se stvorili uvjeti za to, dakako.

Jahve, Bog Biblije, NIJE jedna osoba nego MIRIJADE osobnih bića, cijela jedna civilizacija bića koja su rođena DALEKO PRIJE nego je našega svemira bilo.

Jahve je vjekovima kasnije počeo stvarati MATERIJU, dakle naš svemir, pa tako i naš Sunčev sustav sa našom matičnom planetom Zemljom!

Detaljno o tome dakako SAMO u živo, na prvom predavanju o "teoriji svega". Lep pozdrav!  Smile

« Poslednja izmena: 22. Maj 2019, 17:12:35 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava
Zemlja, nebo, nebesa i nebesa nad nebesima. To je (po Bibliji) organizacija svega. Zemlja ima granice na osnovu kojih se određuje sredina. Nebo, naš svemir, ima granice na osnovu kojih se određuje sredina. Nebesa, naš prostorvrijeme, ima granice, ma koliko udaljene bile, na osnovu kojih se određuje sredina. Nebesa nad nebesima, ostalo, stvarno, a ne filozofski, bezgranično područje, nema granice na osnovu kojih se određuje sredina, pa se time nemože odrediti, niti je praktično, niti teoretski u stvarnosti nema, ne postoji. A po Bibliji, Jahvin dom je u nebesima nad nebesima, dakle, izvan našeg prostorvremena gdje vlada prava, a ne neka filozofska vječnost. U tom djelu je prebivalište osobnog, vječnog Boga, nikad stvorenog, nikad rođenog. Njegove druge potpune osobnosti se povremeno pojavljuju na Zemlji, rođene na Zemlji. To područje (nema boljeg izraza) ti Teodore nazivaš vječnim Bogom. To je istina, ali je istina da je tu i osobna komponenta tog istog Boga, on sam u osobnom obliku. U biti, ti priznaješ za vječnog Boga samo ono šta se u Bibliji naziva Duhom svetim.
Eto, najjednostavije, najkraće, najlakše shvatljivo, bez drugih, popratnih, unutarnjih i vanjskih stvari i filozofija. A to je upravo ono šta tebi fali u cijeloj priči, i u čemu griješiš. O ostalom bi se dalo raspravljat, ali o ovome ne. Sad probaj ponovo razmislit i potraži u Bibliji gdje se to eksplicitno navodi. A navodi se.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Zemlja, nebo, nebesa i nebesa nad nebesima. To je (po Bibliji) organizacija svega. Zemlja ima granice na osnovu kojih se određuje sredina. Nebo, naš svemir, ima granice na osnovu kojih se određuje sredina. Nebesa, naš prostorvrijeme, ima granice, ma koliko udaljene bile, na osnovu kojih se određuje sredina. Nebesa nad nebesima, ostalo, stvarno, a ne filozofski, bezgranično područje, nema granice na osnovu kojih se određuje sredina, pa se time nemože odrediti, niti je praktično, niti teoretski u stvarnosti nema, ne postoji. A po Bibliji, Jahvin dom je u nebesima nad nebesima, dakle, izvan našeg prostorvremena gdje vlada prava, a ne neka filozofska vječnost. U tom djelu je prebivalište osobnog, vječnog Boga, nikad stvorenog, nikad rođenog. Njegove druge potpune osobnosti se povremeno pojavljuju na Zemlji, rođene na Zemlji. To područje (nema boljeg izraza) ti Teodore nazivaš vječnim Bogom. To je istina, ali je istina da je tu i osobna komponenta tog istog Boga, on sam u osobnom obliku. U biti, ti priznaješ za vječnog Boga samo ono šta se u Bibliji naziva Duhom svetim.
Eto, najjednostavije, najkraće, najlakše shvatljivo, bez drugih, popratnih, unutarnjih i vanjskih stvari i filozofija. A to je upravo ono šta tebi fali u cijeloj priči, i u čemu griješiš. O ostalom bi se dalo raspravljat, ali o ovome ne. Sad probaj ponovo razmislit i potraži u Bibliji gdje se to eksplicitno navodi. A navodi se.



Vječni Bog NIJE osobno biće niti je to ikada bio, niti će biti, u svom originalu dakako, druga je stvar što vremenom postaje i prostor-vrijeme i inteligentno biće, ali i tada original se ne mijenja, ozbiljno!  Smile

Jahve NIJE vječni Bog, treba dobro proučiti Bibliju da bi se to razumjelo.

Duh Sveti je Sila koja upravlja svemirom i našom cijelom dimenzijom, i ne radi se samo o jednoj soobi, dapače! Eto ukratko!
« Poslednja izmena: 22. Maj 2019, 22:25:18 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava
Vidiš, ja tvrdim da je upravo ovako kako sam rekao, a slično tvrde i drugi izvori, pa i Biblija. Dakle, s jedne strane ja i drugi izvori sa Biblijom za koju tvrdiš da je točna, a negiraš iz nje ono šta tebi ne paše, a sa druge strane ti, koji nema potporu sa nijedne strane, osim djela budizma.
Znači, niti ti niti ja nećemo popustiti, a ti nemaš apsolutno niti jedan dokaz tvijih tvrdnji. To da ćeš dokazati neznam kada, objesi mačku o rep. Bilo bi ti pametnije da još 10 puta pročitaš šta sam napisao i pokušaš to shvatiti, jer očito ništa ne shvaćaš niti pokušavaš shvatiti. I nemoj više nikad i nigdje spominjati Bibliju, pošto izričito izrečene stvari, bez usporedbi, bez skrivenog značenja i slično, koje se tiču direktno Boga, ne priznaješ kao istinu.
Ovo mi pomalo sliči na Zvjezdane ratove, na svjetlu i tamnu stranu sile. Ti si očito u potpunosti prešao na tamnu stranu, pošto, kako sam ti već rekao, degradiraš Boga na nesvjesnu budalu iz koje izlaze slučajno pametne stvari. Upozorio sam te da bi, ako se ne opametiš, ovo moglo loše završiti za tebe.
Dakle, ja od ove osnovne tvrdnje od koje sve kreće ne odstupam, a ti se možeš postaviti na glavu. Nisi u stanju shvatiti osnovne stvari, a kako ćeš onda nešto suvislo "dokazati"?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Vidiš, ja tvrdim da je upravo ovako kako sam rekao, a slično tvrde i drugi izvori, pa i Biblija. Dakle, s jedne strane ja i drugi izvori sa Biblijom za koju tvrdiš da je točna, a negiraš iz nje ono šta tebi ne paše, a sa druge strane ti, koji nema potporu sa nijedne strane, osim djela budizma.
Znači, niti ti niti ja nećemo popustiti, a ti nemaš apsolutno niti jedan dokaz tvijih tvrdnji. To da ćeš dokazati neznam kada, objesi mačku o rep. Bilo bi ti pametnije da još 10 puta pročitaš šta sam napisao i pokušaš to shvatiti, jer očito ništa ne shvaćaš niti pokušavaš shvatiti. I nemoj više nikad i nigdje spominjati Bibliju, pošto izričito izrečene stvari, bez usporedbi, bez skrivenog značenja i slično, koje se tiču direktno Boga, ne priznaješ kao istinu.
Ovo mi pomalo sliči na Zvjezdane ratove, na svjetlu i tamnu stranu sile. Ti si očito u potpunosti prešao na tamnu stranu, pošto, kako sam ti već rekao, degradiraš Boga na nesvjesnu budalu iz koje izlaze slučajno pametne stvari. Upozorio sam te da bi, ako se ne opametiš, ovo moglo loše završiti za tebe.
Dakle, ja od ove osnovne tvrdnje od koje sve kreće ne odstupam, a ti se možeš postaviti na glavu. Nisi u stanju shvatiti osnovne stvari, a kako ćeš onda nešto suvislo "dokazati"?

GLUPOSTI pišeš, pa upravo i sama Biblija TVRDI ono što i moja "teorija svega".

Vječnoga Boga NITKO NIKADA NIJE VIDIO, jer nije osobno biće, Jahvu su mnogi vidjeli po Bibliji, jasno je onda kao dan da Jahve NIJE vječni Bog, ak ni to iz Biblije ne razumiješ nije čudno da si i ostale stvari KRIVO shvatio, i nema veze koga ima koliko u to što se vjeruje, istina se i tako na kraju mora priznati, čak i ako je samo jedan naprema svima, e da.

Isto tako valjda vjeruješ da je Sotona po Bibliji neki pali anđeo, je tako? A ni toga NEMA u Bibliji, radije BOLJE prouči Bibliju a ne da odmah nekoga osuđuješ kako je prešao ne neku tamnu stranu, istinu ćeš i tako MORATI kad  tad priznati, a ja ti je GOVORIM!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Da li je MOGUĆE da iz Ništa nešto nastane? Osobito recimo svijet poput našega?  Smile

Ako je Ništa tako malo da je samo ništa i ništa više od toga, onda NEMA što da iz toga nastane, dapače.  Smile

ALI!

Ako je Ništa ne samo tako malo da je samo ništa, nego i nešto najveće što postoji (kako je to zbilja moguće objasniti ću u svojoj teoriji o svemu dakako), onda i te kako MOŽE ne samo jedan takav svijet poput NAŠEGA nastati, nego i cijeli multisvemir, sa SLIČNIM svjetovima, svemirima.

A što znači da nam NE TREBA Bog kao osobno svjesno vječno biće da bi naš svijet, ili bilo koji svijet nastao, e da!   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Bajka o vječnome osobnome Bogu USKORO će otići u zaborav, a ljudi će se polako pripremati za susret sa Stvoriteljem svemira i života na Zemlji, sa Bogovima, koji su STARIJI od našega materijalnoga svijeta.

Svakoj bajci DOĐE kraj, tako i toj.

Isto tako će biti i sa bajkom o Velikom prasku, to će još brže otići u zaborav, haha, dapače!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 25
zanimljiva teorija,imaš li neke dokaze za nju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 489 490 492 493 ... 2453
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:10:29
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.