Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:46:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 485 486 488 489 ... 2456
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1284379 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5685
[/qu
Zasto?
To možeš pitati Bogove kada uskoro dođu na Zemlju, najbolje od prve ruke to čuti! 

@teo
koja je  svrha covekovog postojanja, tj dal uopste ima svrhu?

Stvoreni smo da živimo s Bogovima, poslije OVE ŠKOLE na Zemlji, eto, kratko i jasno!  Smile
el ko vikinzi, idemo u valhalu i taj zonfa?
daj malo to konkretnije... u kom smislu da zivimo, el u materijlnom obliku iili sta, el sa bogovima koji su iz naseg prostor vremena itd?


Možemo živjeti i u materijalnom obliku, ali i u nematerijalnom, ovo drugo ćemo svi mi ljudi morati barem malo probati, da vidimo ŠTO je zapravo prava stvarnost, e da.

Naravno da su Bogovi iz našeg prostor-vremena ali NISU iz našega svemira.

Eto ukratko!  Smile

« Poslednja izmena: 20. Apr 2019, 19:08:13 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Koja je to religija? Nešto nisam upućen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5685
Koja je to religija? Nešto nisam upućen.

NIJE to religija, a posve je NOVO, još se to na Zemlji nije čulo, e da!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
@teo
a kad je to tvoje predavanje, posto malo je reci da me nisi uverio, i dok ne cujemo kako to iz nista nastaje sve, dzabe sva ova nasa prica..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5685
@teo
a kad je to tvoje predavanje, posto malo je reci da me nisi uverio, i dok ne cujemo kako to iz nista nastaje sve, dzabe sva ova nasa prica..

Bez brige, oni koji douđu na moje PRVO predavanje, SAZNATI će kako iz Ništa sve nastaje, samo KOLIKO GODINA će im trebati da sve to detaljno shvate ovisi o svakom pojedincu posebno, eto!

Biti će najava mojega prvoga predavanja.

A onda NAVALI NARODE, ne priča se istina o postanku svaki dan, dapače!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
@teo
rekao si da je isus, bog naseg prostor-vremena..
to onda po tvojoj logici implicira da isus nije onaj vecan bog kojeg si spominjao, zar ne?
a mimo te logike, pitanja su sledeca:
-posto je isus, bog naseg prostor vremena, on je stvorio i ove planete, zvezde sto vidimo, stvorio je nas, vanzemaljce(koje doduse jos nismo videli) itd, jel?
-ako je tako, zasto bas ima nas oblik a ne recimo oblik nekih od vanzemaljaca, recimo zetaritikuli?
-zasto u bibliji ne pise ni kad je isus rodjen a ni kad je umro?
-ako je isus, bog naseg prostor-vremena, sta ce medju ljudima, a i pod pretpostavkom da je bio medju ljudima, kako su ljudi mogli da znaju da je to bio on, tj bog?
-i zasto se ne pojavljuje od pocetka price, vec od da kazemo sredine?

edit:
opet sve pricam hipotetickii, pod predpostvakom da je biblija "istinita"..
da li je onda mojsije one bozije zapovesti dobijao od isusa, posto je on bog naseg prostor-vremena, ili sta?
« Poslednja izmena: 26. Apr 2019, 09:01:17 od _ragnar85_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5685
@teo
rekao si da je isus, bog naseg prostor-vremena..
to onda po tvojoj logici implicira da isus nije onaj vecan bog kojeg si spominjao, zar ne?
a mimo te logike, pitanja su sledeca:
-posto je isus, bog naseg prostor vremena, on je stvorio i ove planete, zvezde sto vidimo, stvorio je nas, vanzemaljce(koje doduse jos nismo videli) itd, jel?
-ako je tako, zasto bas ima nas oblik a ne recimo oblik nekih od vanzemaljaca, recimo zetaritikuli?
-zasto u bibliji ne pise ni kad je isus rodjen a ni kad je umro?
-ako je isus, bog naseg prostor-vremena, sta ce medju ljudima, a i pod pretpostavkom da je bio medju ljudima, kako su ljudi mogli da znaju da je to bio on, tj bog?
-i zasto se ne pojavljuje od pocetka price, vec od da kazemo sredine?

edit:
opet sve pricam hipotetickii, pod predpostvakom da je biblija "istinita"..
da li je onda mojsije one bozije zapovesti dobijao od isusa, posto je on bog naseg prostor-vremena, ili sta?

Isus Krist NIKADA nije tvrdio da je vječni Bog, dapače, tvrdio je da je ROĐEN od Boga, Prvorođenac, da NE MOŽE sam ništa napraviti (zato ima Vansvemirsku Inteligentnu Silu koja radi za Njega, kojoj je vladar i KRALJ, pa i SVA čuda opisana u Bibliji je ta Sila napravila), čak jer tvrdio da NE ZNA ono što samo Bog zna (kada će recimo doći KRAJ našega svijeta, u smislu postojanja naše dimnezije prostor-vremena).

Isus i Njegova Sila napravili su svemir ali i SVA živa bića u njemu, dakle tu spadaju NE samo živa bića na Zemlji nego i u cijelom svemiru, dakle su napravili i Vanzemaljce, svih vrsta, NISMO mi ljudi jedina inteligentna bića u svemiru a niti izvan njega, DAPAČE!

Isus Krist UZEO je samo LJUDSKO TIJELO prije 2000 godina, inače je rođen DAVNO prije, u isto vrijeme kada i naše prostor-vrijeme, a to je bilo prije doslovno TISUĆA BILIJUNA ZEMALJSKIH GODINA, e da!

I piše kada je umro, ali NIJE ostao u grobu, jer Ga je Vansvemirska Sile OPET oživjela, jasno da su Apostoli mislili da je sam Bog, ništa čudnoga.

Naravno da je Mojsije primio Božje zapovjedi od Sile kojom vlada Isus Krist, ali da li je OSOBNO susreo Isusa ne znam, isto ko ne mora biti da netko se sretne s NATO savezom, da se mora sa predsjednikom sresti, IMA drugih koji također TO predstavljaju, ak shvaćaš o čemu pričam.

Bibliju TREBA znati razumjeti, onda ona NIJE ni nelogična a ni kontradiktorna, naprotiv, kada SVE puzle staviš NA PRAVO MJESTO, dobiješ jasnu sliku, ja sam PRVI čovjek koji je u tome uspio, ali NISAM zadnji, dapače!  Smile
« Poslednja izmena: 27. Apr 2019, 21:32:27 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
Citat
Isus Krist NIKADA nije tvrdio da je vječni Bog, dapače, tvrdio je da je ROĐEN od Boga, Prvorođenac, da NE MOŽE sam ništa napraviti (zato ima Vansvemirsku Inteligentnu Silu koja radi za Njega, kojoj je vladar i KRALJ, pa i SVA čuda opisana u Bibliji je ta Sila napravila)
rodjen ili stvoren?
naci prvo sto je vecni bog stvorio/rodio je isus?
kako moze da upravlja i vlada silom, koja je "inteligentnija i jaca od njega"?

Citat
Isus Krist UZEO je samo LJUDSKO TIJELO prije 2000 godina, inače je rođen DAVNO prije, u isto vrijeme kada i naše prostor-vrijeme, a to je bilo prije doslovno TISUĆA BILIJUNA ZEMALJSKIH GODINA, e da!
koji je onda izvorni oblik isusa?

Citat
I piše kada je umro, ali NIJE ostao u grobu, jer Ga je Vansvemirska Sile OPET oživjela, jasno da su Apostoli mislili da je sam Bog, ništa čudnoga.
zasto bi ga ozivljavala, ako telo koje je koristio isus na zemlji nije njegov izvorni oblik?
to je samo bilo telo koje je koristio na zemlji, i ako je postojao i pre ulaska u to telo, zasto je bilo potrebno da ga ozive, a pri tom niko ga nije ni video ozivelog, vec samo nisu nasli telo tamo gde je bilo ostavljeno(po biblijskoj prici jelte)..
 Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5685
Citat
Isus Krist NIKADA nije tvrdio da je vječni Bog, dapače, tvrdio je da je ROĐEN od Boga, Prvorođenac, da NE MOŽE sam ništa napraviti (zato ima Vansvemirsku Inteligentnu Silu koja radi za Njega, kojoj je vladar i KRALJ, pa i SVA čuda opisana u Bibliji je ta Sila napravila)
rodjen ili stvoren?
naci prvo sto je vecni bog stvorio/rodio je isus?
kako moze da upravlja i vlada silom, koja je "inteligentnija i jaca od njega"?

Citat
Isus Krist UZEO je samo LJUDSKO TIJELO prije 2000 godina, inače je rođen DAVNO prije, u isto vrijeme kada i naše prostor-vrijeme, a to je bilo prije doslovno TISUĆA BILIJUNA ZEMALJSKIH GODINA, e da!
koji je onda izvorni oblik isusa?

Citat
I piše kada je umro, ali NIJE ostao u grobu, jer Ga je Vansvemirska Sile OPET oživjela, jasno da su Apostoli mislili da je sam Bog, ništa čudnoga.
zasto bi ga ozivljavala, ako telo koje je koristio isus na zemlji nije njegov izvorni oblik?
to je samo bilo telo koje je koristio na zemlji, i ako je postojao i pre ulaska u to telo, zasto je bilo potrebno da ga ozive, a pri tom niko ga nije ni video ozivelog, vec samo nisu nasli telo tamo gde je bilo ostavljeno(po biblijskoj prici jelte)..
 Smile




Isus je ROĐEN ne stvoren, a upravlja Silom isto kao što recimo predsjednik Amerike upravlja NATO-savezom, što je tu nelogičnoga?

Isus je biće koje je nematerijalno, i svako takvo biće NEMA oblika, isto je što i najmanji dio našega prostor-vremena.


Pa trebalo je da tijelo normalno UMRE da bi se onda oživjelo, da svi ljudi vide da TA SILA može i samu tjelesnu smrt pobijediti, a Isusa su poslije uskrsnuća vidjele na tisuće ljudi, jer je još 40 dana ostao s Apostolima, i tek je onda otišao onamo odakle je i došao, eto ukratko!
« Poslednja izmena: 28. Apr 2019, 22:04:48 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 485 486 488 489 ... 2456
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:46:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.