Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:17:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 229 230 232 233 ... 2453
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1268489 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Citat
Ti radije pitaj "drugare" u svojoj glavi koji te UVJERAVAJU da je svemir nastao nepostojećim Velikim praskom i da si potomak glupih majmunskih predaka,

Evo da procitash, da se ne brukas negde u drustvu.

Tvoji "drugari koji ti sapucu u glavu" imaju materijalne dokaze: 0!

---------------------------------------------------------------------------------
Fizicki dokazi za evoluciju:

"Najveći problem onoga doba bio je manjak fosilnih ostataka ljudskih predaka. Prvo bitno otkriće fosila hominida desilo se 1891. kad je francuski arheolog Eugène Dubois otkrio ostatke "Javanskog pračovjeka" blizu mjesta Trinil na otoku Javi. Danas je taj pračovjek klasificiran kao Homo erectus. Tek je dvadesetih godina prošlog stoljeća otkrivena veća količina različitih fosilnih ostataka u Africi, gradeći postupno sliku ljudskih međuvrsta. Raymond Dart je 1925. opisao prvog Australopitecusa africanusa, tzv. "djete iz Taunga". Pronađeni fosilni ostaci otkriveni su u pećini te su se sastojali od dijela lubanje, donje čeljusti i fosiliziranog odljeva mozga (vidi sliku). Iako mu je moždani volumen bio relativno malen (410 cm3), oblik mozga je bio zaobljen što je karakteristično za modernog čovjeka. Kod pronađenih ostataka vidljivi su kratki očnjaci i foramen magnum pozicioniran s donje strane lubanje, što je znak uspravnog držanja i dvonožnog hodanja. Navedeni dokazi uvjerili su Darta da je dijete iz Taunga dvonožni ljudski predak, tranzicijski oblik između ljudi i majmuna."



Molekularni dokazi


Dvije životinjske vrste koje su evolutivno najbliže čovjeku su gorile i čimpanze[49]

Sa završetkom sekvenciranja ljudskog genoma i genoma čimpanze, sadašnja je procjena da se sličnost ovih dvaju genoma kreće od 95% do 99%.[49][50][51] Koristeći tehniku tzv. molekularnog sata koji procjenjuje vrijeme potrebno za akumuliranje određenog broja divergentnih mutacija između dvije vrste, može se izračunati približni vremenski period u prošlosti u kojem je došlo do razdvajanja dviju vrsta. Giboni (porodica Hylobatidae) i orangutani ( rod Pongo) bili su prve grupe koje su se odvojile od evolucijske linije koje vode do čovjeka, dok su se linije gorila, čimpanza i bonoboa odvojile nešto kasnije. Vrijeme divergencije između ljudi i čimpanza procijenjeno je na oko 4 do 8 milijuna godina, za vrijeme kasnog miocena.[3][52][53]

Genetski su se dokazi koristili kako bi se riješilo pitanje je li postojao ikakav genski protok između ranih modernih ljudi i neandertalaca, kao i za rasvjetljavanje dinamike prvih ljudskih migracija i vremena razdvajanja različitih populacija. Uspoređujući dijelove genoma koji nisu pod pritiskom prirodnog odabira, te stoga akumuliraju mutacije jednakim tempom, moguće je rekonstruirati genetsko stablo svih ljudskih vrsta sve do posljednjeg zajedničkog pretka.

Haplogrupa se formira svaki put kada se određena mutacija (polimorfizam pojedinačnog nukleotida) pojavi u genomu pojedinca i prenese na njegovo potomstvo. Uspoređujući mitohondrijsku DNK koja je naslijeđena samo od majke, genetičari su zaključili da je posljednji zajednički ženski predak svih modernih ljudi, tzv.mitohondrijska Eva, živjela prije oko 200 000 godina.


I ŠTO SI sada ti s time dokazao? Ništa, ne shvaćaš to?

Ajde PROUČI osnovne stvari u životu kao što su prostor i vrijeme, svijest, energija i materija, dakle KAKO je bilo što do toga nastalo, pa onda PROBAJ odgovoriti na pitanje i kako je čovjek nastao.

Ak ne znaš te stvari, onda NEMAŠ POJMA, kratko i jasno!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Rekao si da ne postoje dokazi da je covek ima zajednicke pretke sa majmunima.

Citat
Ti radije pitaj "drugare" u svojoj glavi koji te UVJERAVAJU da si potomak glupih majmunskih predaka,

Dao sam ti dokaze da ih proucish.

Posto si jos u osnovnoj skoli nisi razumeo sta znaci rec dokaz.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
svinja ima skoro identicnu jetru u odnosu na coveka...

jel to onda znaci da smo mi i svinje rodjaci...

s druge strane svi su postli od jednog organizma...

pa je i logicno da postoje slicnosti...

tacnije receno mi smo sa svim zivim bicima rodjaci...


IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Sad si rekao nesto potpuno tacno. Prvi put u istoriji burek foruma!

Mi ljudi smo evoluirali od riba!

Zamisli!

(A sad brzo na citanje pravoslavne biblije - da opovrgnesh ovo)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083


Mi ljudi smo evoluirali od riba!

tj. od crva tj. od protozoa
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Sad si rekao nesto potpuno tacno. Prvi put u istoriji burek foruma!

Mi ljudi smo evoluirali od riba!

Zamisli!

(A sad brzo na citanje pravoslavne biblije - da opovrgnesh ovo)


riba je jedan od simbola hriscanstva...

i bila je hiljade godina pre nego sto se uopste pojavila i nauka...

a ne samo teorija evolucije...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Sad si rekao nesto potpuno tacno. Prvi put u istoriji burek foruma!

Mi ljudi smo evoluirali od riba!

Zamisli!

(A sad brzo na citanje pravoslavne biblije - da opovrgnesh ovo)

Je, a ribe su nastale od ničega je li?

Opet ne shvaćaš da tako NIKADA nećeš saznati pravu istinu kako smo zbilja mi ljudi nastali, jer onda moraš iči na SAM POČETAK, kapiraš?

A ti pojma o tome nemaš, isto kao i fizika.

I što ti tu onda nije jasno?

I koji DOKAZ si ti dao, daj me nemoj nasmijavati, veliš, ljudi od riba nastali, ok a KAKO su ribe nastale, a KAKO ono od čega su ribe nastale, i tako dolazimo na kraju DO POČETKA SVEGA.

A što misliš ŠTO JE tamo, je li?

Ne znaš je li tako?

Pa sačekaj službeno objavu moje "teorije svega" konačno ćeš saznati PRAVU ISTINU, i uopće se ne šalim zares, seveda, i pa še kak!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ajde vec jednom ubi me neizvesnost. Sta ako me udare kola pre nego vidim tvoju teoriju svega koja objasnjava sve
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7


Ej, momce, mnogo bre smarash. Dojadio si vise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Ajde vec jednom ubi me neizvesnost. Sta ako me udare kola pre nego vidim tvoju teoriju svega koja objasnjava sve

Pa kažem ti da radim na tome, dapače.

Za to vrijeme PROBAJ do kraja shvatiti o čemu ja govorim.

Trebati će ti, eto već si neke stvari čuo, kao recimo da postoji i Bog i Stvoritelj i da to NIJE jedno te isto.

Isto kao što sam Bog NIJE napravio ni Zagreb ni Beograd, nego je napravio ljude da TO naprave, isto tako NIJE sam Bog napravio svemir nego je napravio Vansvemirsku Inteligenciju da napravi i svemir i sam život na Zemlji kao i sva živa bića.

A ZAŠTO je to tako napravio, e pa to ćeš čuti bez brige, zares!  Smile




Ej, momce, mnogo bre smarash. Dojadio si vise.

Ti si dojadio sa svojim Velikim praskom i majmunskim precima, a za  ni jedno ni drugo NEMA DOKAZA.

Ali uskoro će to i tako otići u roportarnicu povijesti KAO BAJKE o našem postanku.

Haha, dapače!  Smile
« Poslednja izmena: 24. Mar 2018, 17:50:40 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 229 230 232 233 ... 2453
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:17:29
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.144 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.