Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:17:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 488 489 491 492 ... 2458
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1288308 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
ja ako sam te dobro razumeo, ti imas daily job jel tako?
missim nemo se ljutis, al neko ko tvrdi da ima teoriju svega, tj da je dekodirao da kazem "realnost" tesko da bi se zajebavao sa "redovnim" poslovima..
pa i ajnstajnova ili hokingova teorija su i dalje samo teorije, a one u teoriji svega ne bi zauzimale ni 1% teorije svega..
da si 100 puta inteligentiji od ajnstajna i hokinga zajedno, i da imas zivotni vek jedno minimum hiljadu godina, ni tada ne bi bio bluzu teoriji, teoriji svega a kamoli tek da to mozes dokazati Wink

Netko tko ima PRAVU "teoriju svega" mora je službeno objaviti, je tako? Pa objaviti ću je.

Kada ja budem htio.

Nadam se da nemaš ništa protiv.

I ne moraš biti jako star da bi ZNAO kako smo svi nastali, samo moraš RAZVITI svoj um do određene granice, i istina o svima nama će ti "pokucati na vrata", dakako dug je put do toga, ali NIJE nemoguće, dapače, ja sam taj put PROŠAO.

A teorija je METAFIZIČKE naravi,  zna se KAKO se takve teorije jedino mogu dokazati, e da!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
To sto ti sam nesto znas teodore je nebitno. Treba ti grupa ljudi koji to shvataju
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
To sto ti sam nesto znas teodore je nebitno. Treba ti grupa ljudi koji to shvataju

Pa i ti ćeš to shvatiti, samo moraš SVE čuti iz moje "teorije svega", eto, to je to!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
O tom po tom
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
U međuvremenu pokušajte razmisliti ZAŠTO čak i prava beskonačnost (u prostorno-vremenskom smislu dakako), ima SAMO JEDNO središte, i da nije tako NE BI BILO života baš nigdje, e da!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava
U međuvremenu pokušajte razmisliti ZAŠTO čak i prava beskonačnost (u prostorno-vremenskom smislu dakako), ima SAMO JEDNO središte, i da nije tako NE BI BILO života baš nigdje, e da!  Smile

O čemu ti ovdje govoriš? Kakva beskonačnost? Neka tvoja "konačna beskonačnost" ili bezgraničnost? A na kraju, ta dva pojma, konačnost i beskonačnost ukidaju jedan drugog i nemogu se obadva odnosit na jednu stvar.A ako filozofiraš o nekoj beskonačnosti koja nema konca, a ima početak, posebno naglasi, pa da pokušamo shvatiti tvoju nemoguću maštu. I daj konačno shvati, da bi mogao nečemu odrediti sredinu, mora postojati i početak i kraj na osnovu kojih se može izmjeriti sredina. Ako nema početka, nema se od kuda mjeriti sredina, a tako i ako nema kraja. Samo jedno i drugo daje mogućnost mjerenja sredine. Nikakva metafizika ti tu ne pomaže, jer ona ne objašnjava nemoguće i besmislene stvari, nego samo nepoznate koje se nemogu objasniti prirodnim znanostima, pošto se nalazi iznad njih, njihov nastavak koji ide u nematerijalno. Meni se čini da ti nazivaš metafizikom ono šta nema nikakve  veze sa njom, nego samo sa tvrdnjama i pojmovima koji poništavaju, pobijaju jedan drugog i sami sebe. A to nije ništa drugo,  nego pokušaj davanja smisla nečemu šta nema smisla na osnovu nepoznavanja, a ne poznavanja metafizike, i besmislene mašte u kojoj si se izgubio.
Gubiš se, gubiš.
« Poslednja izmena: 19. Maj 2019, 19:07:38 od zbracun »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
U međuvremenu pokušajte razmisliti ZAŠTO čak i prava beskonačnost (u prostorno-vremenskom smislu dakako), ima SAMO JEDNO središte, i da nije tako NE BI BILO života baš nigdje, e da!  Smile

O čemu ti ovdje govoriš? Kakva beskonačnost? Neka tvoja "konačna beskonačnost" ili bezgraničnost? A na kraju, ta dva pojma, konačnost i beskonačnost ukidaju jedan drugog i nemogu se obadva odnosit na jednu stvar.A ako filozofiraš o nekoj beskonačnosti koja nema konca, a ima početak, posebno naglasi, pa da pokušamo shvatiti tvoju nemoguću maštu. I daj konačno shvati, da bi mogao nečemu odrediti sredinu, mora postojati i početak i kraj na osnovu kojih se može izmjeriti sredina. Ako nema početka, nema se od kuda mjeriti sredina, a tako i ako nema kraja. Samo jedno i drugo daje mogućnost mjerenja sredine. Nikakva metafizika ti tu ne pomaže, jer ona ne objašnjava nemoguće i besmislene stvari, nego samo nepoznate koje se nemogu objasniti prirodnim znanostima, pošto se nalazi iznad njih, njihov nastavak koji ide u nematerijalno. Meni se čini da ti nazivaš metafizikom ono šta nema nikakve  veze sa njom, nego samo sa tvrdnjama i pojmovima koji poništavaju, pobijaju jedan drugog i sami sebe. A to nije ništa drugo,  nego pokušaj davanja smisla nečemu šta nema smisla na osnovu nepoznavanja, a ne poznavanja metafizike, i besmislene mašte u kojoj si se izgubio.
Gubiš se, gubiš.

Da bi nešto imalo sredinu NE MORA imati ni početak ni kraj, dapače.

Imaš beskonačni pravac.

Sada ga podijeli na pola, i sredina će razdvajati dva beskonačna polupravca od kojih se taj pravac sastoji, eto ništa lakšega.

Metafiziku TREBA učiti, a ne samo tvrditi da su to besmislice.

Te besmislice OBJASNITI će samu Tajnu Postanka, e da!  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
pa moze ono da ima sredina da nema pocetak i kraj...

ali ta sredina je nepoznata...

mislim ona postoji ali ne moze da se odredi...

postoji ali ne moze da se nadje...

isto ko postoji i paralelni univerzum...

ko sto rekoh...nauka magija...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava
U međuvremenu pokušajte razmisliti ZAŠTO čak i prava beskonačnost (u prostorno-vremenskom smislu dakako), ima SAMO JEDNO središte, i da nije tako NE BI BILO života baš nigdje, e da!  Smile

O čemu ti ovdje govoriš? Kakva beskonačnost? Neka tvoja "konačna beskonačnost" ili bezgraničnost? A na kraju, ta dva pojma, konačnost i beskonačnost ukidaju jedan drugog i nemogu se obadva odnosit na jednu stvar.A ako filozofiraš o nekoj beskonačnosti koja nema konca, a ima početak, posebno naglasi, pa da pokušamo shvatiti tvoju nemoguću maštu. I daj konačno shvati, da bi mogao nečemu odrediti sredinu, mora postojati i početak i kraj na osnovu kojih se može izmjeriti sredina. Ako nema početka, nema se od kuda mjeriti sredina, a tako i ako nema kraja. Samo jedno i drugo daje mogućnost mjerenja sredine. Nikakva metafizika ti tu ne pomaže, jer ona ne objašnjava nemoguće i besmislene stvari, nego samo nepoznate koje se nemogu objasniti prirodnim znanostima, pošto se nalazi iznad njih, njihov nastavak koji ide u nematerijalno. Meni se čini da ti nazivaš metafizikom ono šta nema nikakve  veze sa njom, nego samo sa tvrdnjama i pojmovima koji poništavaju, pobijaju jedan drugog i sami sebe. A to nije ništa drugo,  nego pokušaj davanja smisla nečemu šta nema smisla na osnovu nepoznavanja, a ne poznavanja metafizike, i besmislene mašte u kojoj si se izgubio.
Gubiš se, gubiš.

Da bi nešto imalo sredinu NE MORA imati ni početak ni kraj, dapače.

Imaš beskonačni pravac.

Sada ga podijeli na pola
, i sredina će razdvajati dva beskonačna polupravca od kojih se taj pravac sastoji, eto ništa lakšega.

Metafiziku TREBA učiti, a ne samo tvrditi da su to besmislice.

Te besmislice OBJASNITI će samu Tajnu Postanka, e da!  Smile



Ništa od tebe. A vrlo malo pameti treba da se shvati da beskonačni pravac, ili bilo što drugo, nema sredine, niti je može imati. Ako ga (teoretski) i presječeš, to sigurno neće biti sredina. Nije mi jasno kako nemožeš shvatiti tako jednostavnu stvar, da ako hoćeš odrediti neku točku (sredinu, ili bilo koju), moraš imati i i krajeve na osnovu kojih određuješ tu točku. Možeš ga presjeći bilo gdje, i tvrditi da je baš to sredina, pošto niti jedan niti drugi dio nema kraja, nego bi imali samo početke na osnovu kojih se nemože odrediti veličina pojedinog polupravca.  To šta ti pokušavaš su egzibicije u filozofiji i geometriji, a nikakva metafizika.
Jesi li ti pismen? Tko tvrdi da je metafizika besmislica? Besmislica je to šta ti rječju metafizika pokušavaš opravdat neke svoje besmislice, smatrajući da je metafizika drugima nepoznat pojam i da tako prodaš drugima te besmislice. Metafiziku nisi ti izmislio, pa da možeš u nju uguravat šta tebi padne na pamet. I drugi su je proučavali prije tebe, sada, i nakon tebe. Stvarno sada (a i prije, samo nisam govorio), si dokazao da ti um baš i nije na zavidnoj razini.
U puno postova sam te opravdavao pred drugima, pokušavao te izvesti iz određenih gluposti, ali ti se nedaš. I prestani zloupotrebljavat pojam metafizika za gluposti.
« Poslednja izmena: 20. Maj 2019, 16:23:50 od zbracun »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
U međuvremenu pokušajte razmisliti ZAŠTO čak i prava beskonačnost (u prostorno-vremenskom smislu dakako), ima SAMO JEDNO središte, i da nije tako NE BI BILO života baš nigdje, e da!  Smile

O čemu ti ovdje govoriš? Kakva beskonačnost? Neka tvoja "konačna beskonačnost" ili bezgraničnost? A na kraju, ta dva pojma, konačnost i beskonačnost ukidaju jedan drugog i nemogu se obadva odnosit na jednu stvar.A ako filozofiraš o nekoj beskonačnosti koja nema konca, a ima početak, posebno naglasi, pa da pokušamo shvatiti tvoju nemoguću maštu. I daj konačno shvati, da bi mogao nečemu odrediti sredinu, mora postojati i početak i kraj na osnovu kojih se može izmjeriti sredina. Ako nema početka, nema se od kuda mjeriti sredina, a tako i ako nema kraja. Samo jedno i drugo daje mogućnost mjerenja sredine. Nikakva metafizika ti tu ne pomaže, jer ona ne objašnjava nemoguće i besmislene stvari, nego samo nepoznate koje se nemogu objasniti prirodnim znanostima, pošto se nalazi iznad njih, njihov nastavak koji ide u nematerijalno. Meni se čini da ti nazivaš metafizikom ono šta nema nikakve  veze sa njom, nego samo sa tvrdnjama i pojmovima koji poništavaju, pobijaju jedan drugog i sami sebe. A to nije ništa drugo,  nego pokušaj davanja smisla nečemu šta nema smisla na osnovu nepoznavanja, a ne poznavanja metafizike, i besmislene mašte u kojoj si se izgubio.
Gubiš se, gubiš.

Da bi nešto imalo sredinu NE MORA imati ni početak ni kraj, dapače.

Imaš beskonačni pravac.

Sada ga podijeli na pola
, i sredina će razdvajati dva beskonačna polupravca od kojih se taj pravac sastoji, eto ništa lakšega.

Metafiziku TREBA učiti, a ne samo tvrditi da su to besmislice.

Te besmislice OBJASNITI će samu Tajnu Postanka, e da!  Smile



Ništa od tebe. A vrlo malo pameti treba da se shvati da beskonačni pravac, ili bilo što drugo, nema sredine, niti je može imati. Ako ga (teoretski) i presječeš, to sigurno neće biti sredina. Nije mi jasno kako nemožeš shvatiti tako jednostavnu stvar, da ako hoćeš odrediti neku točku (sredinu, ili bilo koju), moraš imati i i krajeve na osnovu kojih određuješ tu točku. Možeš ga presjeći bilo gdje, i tvrditi da je baš to sredina, pošto niti jedan niti drugi dio nema kraja, nego bi imali samo početke na osnovu kojih se nemože odrediti veličina pojedinog polupravca.  To šta ti pokušavaš su egzibicije u filozofiji i geometriji, a nikakva metafizika.
Jesi li ti pismen? Tko tvrdi da je metafizika besmislica? Besmislica je to šta ti rječju metafizika pokušavaš opravdat neke svoje besmislice, smatrajući da je metafizika drugima nepoznat pojam i da tako prodaš drugima te besmislice. Metafiziku nisi ti izmislio, pa da možeš u nju uguravat šta tebi padne na pamet. I drugi su je proučavali prije tebe, sada, i nakon tebe. Stvarno sada (a i prije, samo nisam govorio), si dokazao da ti um baš i nije na zavidnoj razini.
U puno postova sam te opravdavao pred drugima, pokušavao te izvesti iz određenih gluposti, ali ti se nedaš. I prestani zloupotrebljavat pojam metafizika za gluposti.

Dragi moj, METAFIZIKA opisuje stvarnost koja POSTOJI iznad naše materijalne stvarnosti, jesi shvatio?

I upravo POSTOJI taj vremenski beskončani pravac koji se PODIJELIO (kada su se stvorili uvjeti za to, a to se SAMO JEDNOM može desiti u cijeloj vječnosti), to se dogodilo točno U SREDINI same vječnosti, tako da se pravac razdvojio na dva beskonačna polupravca, beskonačnost NEMA krajeve ali IMA SREDINU, nemaš ti pojma o tome je li?

Onda SASLUŠAJ starije i PAMETNIJE od sebe, a ne da se praviš najpametniji a ništa o postanku svijeta ne znaš, to je jasno ko dan.

Ne možeš ti shvatiti ni ZAŠTO vječni Bog NE MOŽE biti osobno biće, a gdje onda da bi shvatio metafizičke formule koje to i te kako opisuju i dokazuju.

Radije PROBAJ shvatiti ZAŠTO vječnost ima sredinu, da bi bilo što dalje mogao razumjeti, na mojem prvom predavanju to ću PRVO objasniti, dotle vjeruj u što hoćeš. Pozdrav!  Smile


pa moze ono da ima sredina da nema pocetak i kraj...

ali ta sredina je nepoznata...

mislim ona postoji ali ne moze da se odredi...

postoji ali ne moze da se nadje...

isto ko postoji i paralelni univerzum...

ko sto rekoh...nauka magija...

Naravno da MOŽE nešto imati sredinu a nemati ni kraj ni početak, pa svi se mi u takvome NEČEMU nalazimo sa cijelim multisvemirom, e da!

I nije istina da je ta sredina nepoznata, DAPAČE, točno se ZNA gdje se ona nalazi.

Nije samo da beskonačnost ima sredinu, ima je i naše prostor-vrijeme koje je u obliku KOCKE, i upravo se u samoj sredini RAĐA inteligenti život, nigdje drugdje osim tamo to NIJE moguće.

Ali o tom potom.

Prvo treba naučiti KAKO prostor i vrijeme zbilja NASTAJU a ne da se o tome bajke na Zemlji pričaju, onda je jasno ZAŠTO nijedan čovjek pojma nema KAKO je zbilja naš svijet nastao, ali USKORO će se objavom moje "teorije svega" to iz temelja promijeniti, živjeli!  Smile
« Poslednja izmena: 20. Maj 2019, 19:52:40 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 488 489 491 492 ... 2458
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:17:37
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.