Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:38:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 1 Član i 12 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1284295 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Citat
Tupko i glupko, da bi tvoja svijest mogla bilo što promatrati TO VEĆ MORA POSTOJATI, inače bi bio sasvim sam u cijelom multisvemirru.
ne mora, već počinje da postoji kad ja počnem da ga ''promatram''

Citat
Znam da ko ovca vjeruješ u tu dogmu da ništa bez svijesti ne postoji, ali zdrav razum je daleko od tebe, samo kažem.
ne vjerujem nego ZNAM da je to tako, pa še kak!
mada, sad pošto si mi TI reko da je zdrav razum daleko od mene..moram se preispitati, ipak si ti jedna od najzdravorazumnijih osoba ikad  Smile hmm da li grešim, evo čuveni inteligentni todor (od sad ću ga zvati hodor, po čuvenom fiktivnom metafizičaru i genijalcu) mi to kaže pa mora da je to tako kad mi takva veličina sa ovako briljantnim argumentima oponira HMM  Smile Smile

Citat
A o metafizici nemoj, ja sam doktor metafizike a ti nisi ni početnik, kratko i jasno, e da!  Smile
kao što dokazah, ti ni NE ZNAŠ šta je metafizika govnavče a kamoli da si nekakav ''doktor'' (draga majko) u njoj. ko ti je dao taj doktorat,gde,kad i zašto, i koja ti je bila doktorska disertacija?  Smile

kakav retard HAHAHA CRKOH jao a ja još veći ofc jer se upuštam s njim eh al smešno mi zasad

Citat
Tupavi, KAKO da Bog postoji u tvojoj svijesti kada NIŠTA O TOME NE ZNAŠ, jesi toliko retardiran da ni obične stvari ne razumiješ?  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
kako ne znam magarče kad sam upravo objasnio šta je on, MOŽDA,AKO postoji? ima koliko oćeš definicija boga.ali on svakako NA NEKI NAČIN postoji, barem kao reč,''bog'', kao pojam i koncept itd tkd..
ti ne znaš ništa o PRAVOM bogu, ako takav i postoji, to sigurno nije nekakva jebena TAČKICA ALOOO RETARDČINO BRE PREPOREMEĆENA zamisli kolko moraš da budeš bolestan i debilan da vjeruješ da je bog-DOSLOVNO BUKVALNO TAČKA AHAHAHAHAH jao blam me i ovolko što sam se raspiso s tobom koji zavredjuješ JEDINO I ISKLJUČIVO sprdnju i uvrede,al reko aj za promenu malo, šo da ne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
slazem se.
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Citat
to šta i kako i da li postoji u ''apsolutnom smislu''- za nas je nepoznanica i ostaće.

onda tako i napisi...

a nemoj da pises da ne postoji...

pisi za nas ne postoji...

ili kako god...

znaci postoji nesto sto moze da utice na tebe i na tvoj zivot a da ti nisi toga uopste svestan...

cak nisi ni svestan mogucnosti da postoji...



pa to lici na boga?


pa mislio sam da se podrazumeva da je ''za nas'', pošto,koliko mi znamo,jedino ZA NAS nešto i može da postoji,tj jedino o tome možemo da imamo ikakvo znanje ili bilo šta.

''znaci postoji nesto sto moze da utice na tebe i na tvoj zivot a da ti nisi toga uopste svestan...
'' ovo je jako dobro pitanje a i problematično..i predstavlja svojevrstan paradoks..jer,recimo da može,ali ako ja toga nisam svestan, to je ZA MENE, potpuno nebitno i nepostojeće čak jer..nisam toga svestan.al to je već nako baš duboka metafizika i mindfuck

kakve mogućnosti da šta postoji nisam svestan?

pa mogu ti reći da podseća, ne znam baš dal liči ali podseća. mogli bismo reći da je tzv ''bog'' nešto neopisivo,nesaznatljivo,nedokučivo,našoj spoznaji nedostupno..što zvuči nako baš kul i mistično i wooow al onda skontaš da imaš BAR NEKU predstavu o njemu,čim govoriš o njemu na ma koji način tkd..nema ni od toga go kurac izgleda  Smile al moguće, sve je moguće,dok se nedokažem suprotno  Smile naravno, sem toga da nešto o čemu niko nema svest postoji  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Citat
Eto, i ti si ovim postom DOKAZAO da postoji nešto izvan svijesti, da ne treba svijest da bi nešto postojalo, ali glupan to neće razumjeti, možemo se kladiti, haha, zares!  Smile
nije dokazao,dokazao je zapravo suprotno, da taj i takav ''bog'' postoji u njegovoj svesti kao takav, kao ta ideja,koncept itd
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
nije bitno dal si ti svestan ili ne...

bitno je dal utice ili ne...

znaci diretno moze da se izvede zakljucak da ti nisi krajnja instanca...

i sve to sto povlaci za sobom...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
nikako da skontate, BAR NEKO da skonta (sem možda vanyo mada i on mi je sumnjiv i nedorečen), da se nikako ne može POMOĆU SVESTI dokazati da nešto postoji VAN SVESTI haha msm to je nako baš preočigledan paradoks i nelogičnost,frapantno mi da iko s iqom preko 50 nemož to da skonta :SS baš baš zbunjujuće i neverovatno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
apsolutno...

ali sam fakt da mi o tome govorimo sad...

otvara kao minimum mogucnost za tako nesto...

znaci indirektno to vec postoji...

nije stvar dal se moze dokazati ili ne...

nego dal je istina...

moze da bude istina a da je nedokazivo npr...

postoji takva mogucnost...



a ima i jos bolje pitanje...ono glavno...

sta je smisao te svesti ako postoji uticaj koji ti ne kontrolises...

znaci neko upravlja tobom...

zasto?

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
nije bitno dal si ti svestan ili ne...

bitno je dal utice ili ne...

znaci diretno moze da se izvede zakljucak da ti nisi krajnja instanca...

i sve to sto povlaci za sobom...
pa bitno je jer ako nisam svestan uticaja, taj uticaj i ne postoji ZA MENE,ŠTO SE MENE TIČE, a to je jelte jedino bitno i relevantno.

mada ako pričaš o bogu i isključivo na njega misliš, onda to je ko što rekoh prilično problematično i diskutabilno i za diskusiju te vrste ne važe ista pravila ko i za druge, tkd..a i nzm što si SA MNOM zapeo da ''dokažeš'' postojanje boga kad ja nikad nisam ni tvrdio da on ne postoji,naprotiv. blusonik ti je ovde hardkor ateista tkd bi s njim to trebo da rešiš..
e sad, naravno da tzv ''bog'' kakvim ga opisuju religije i biblija-ne postoji,to je očigledna izmišljotina i ti budući da si krivoslavac grešiš jer krivo veruješ u TAKVOG očito nepostojećeg i sprdnja ''boga''..tako da..

pa i JESAM krajnja instanca-ZA SEBE, ko što si TI ZA TEBE,đoša za đošu itd, svako je što se kaže svoj svet i univerzum u malom,mikrokosmos takoreći.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
apsolutno...

ali sam fakt da mi o tome govorimo sad...

otvara kao minimum mogucnost za tako nesto...

znaci indirektno to vec postoji...

nije stvar dal se moze dokazati ili ne...

nego dal je istina...

moze da bude istina a da je nedokazivo npr...

postoji takva mogucnost...



a ima i jos bolje pitanje...ono glavno...

sta je smisao te svesti ako postoji uticaj koji ti ne kontrolises...

znaci neko upravlja tobom...

zasto?


haha lepo si to reko,indirektno postoji, dja mi se,može se i tako reći.

pa zavisi šta smatraš pod ''istina'' i ''dokazivo'', ako neko ima krajnje skučenu i ograničenu definiciju ''dokazivanja'' koja podrazumeva isključivo tzv ''naučnu'',materijalističku,fizičku vrstu ''dokaza''- onda je to dakako problem pri ovakvim i drugim sličnim dubokoumnim  i metafizičkim,filozofskim debatama.

naravno da ''neko'' upravlja sa mnom (tačnije mnome al jebo gramantiku) a taj ''neko'' je ''moja'' svest. to nas vodi u digresiju i jednu drugu temu koja se zove sloboda volje i zašto ista ne postoji al to sad nije tema.. ili jeste  Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7039
E, bežite sa moje teme!  Smile
Ovde je tema "Teorija Teodora" ili "Kako kefalo kretenskog kantora konstantno klepati kitom!". Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:38:16
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.