Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:19:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 104 105 107 108 ... 2456
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1278339 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
nije to bas tako kako si predstavio. uostalom, za veliki prasak ima odredjenih dokaza ali je vise tumacenja o cemu je uopste rec i nijedno nije opsteprihvaceno. cak se ne kaze sa bilo kakvom sigurnoscu ni da su vreme i prostor tada nastali. ovakav univerzum je tada nastao.
niko i ne tvrdi da veliki prasak moze da da znacenje bilo cemu ili da objasnjava nesto u vezi sa nasim zivotima.


a tacna formulacija iz udzbenika bi bila odlicna stvar za videti.

uostalom, gde se to uopste spominje? u fizici u cetvrtom razredu gimnazije?

A ti kao da ne živiš na Zemlji?  Pa nema nekog ozbljnog znanstvenog skupa da se poznati znanstvenici ne drže toga da je svemir nastao iz Velikoga praska (ničim dokazano), i onda filozofiraju li filozofiraju ne bi li odgonetnuli kako se to dogodilo.

nije tacno da nicim nije dokazano. veliki prasak je hipoteza za objasnjenje empirijski uocljivih pojava.

i posto tako malo znamo o tome i posto pretpostavljamo da u najranijim fazama velikog praska ne vaze zakoni fizike koje poznajemo, onda sednemo i filozofiramo li filozofiramo... jer nista drugo ne mozemo a i zabavno je

Pa nije da je loše filozofirati, ali onda se mora i do nekih rješenja doći, a teorija o Velikom prasku ne da dolazi do nekih rješenja, nego je nesposobna na bilo koje iole ozbiljno pitanje o postanku odgovoriti.

To je onda samo gubljenje vremena.

Koliko su se samo ti poznati znanstvenici sastali i nisu se makli ni pedalj dalje, a to je zato što fizika NIJE dovoljna da objasni sam postanak svijeta, eto zašto se ni neće nikada dalje odmaknuti.

Treba nam METAFIZIKA.

To je JEDINO rješenje za zagonetku postanka, ozbiljno! 


upravo tako. fizika ne može da kaže šta se dešavalo u početku velikog praska i da li je nečeg bilo pre toga. a ako ne može fizika, ne može niko
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
fizika to su ljudi...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5684
nije to bas tako kako si predstavio. uostalom, za veliki prasak ima odredjenih dokaza ali je vise tumacenja o cemu je uopste rec i nijedno nije opsteprihvaceno. cak se ne kaze sa bilo kakvom sigurnoscu ni da su vreme i prostor tada nastali. ovakav univerzum je tada nastao.
niko i ne tvrdi da veliki prasak moze da da znacenje bilo cemu ili da objasnjava nesto u vezi sa nasim zivotima.


a tacna formulacija iz udzbenika bi bila odlicna stvar za videti.

uostalom, gde se to uopste spominje? u fizici u cetvrtom razredu gimnazije?

A ti kao da ne živiš na Zemlji?  Pa nema nekog ozbljnog znanstvenog skupa da se poznati znanstvenici ne drže toga da je svemir nastao iz Velikoga praska (ničim dokazano), i onda filozofiraju li filozofiraju ne bi li odgonetnuli kako se to dogodilo.

nije tacno da nicim nije dokazano. veliki prasak je hipoteza za objasnjenje empirijski uocljivih pojava.

i posto tako malo znamo o tome i posto pretpostavljamo da u najranijim fazama velikog praska ne vaze zakoni fizike koje poznajemo, onda sednemo i filozofiramo li filozofiramo... jer nista drugo ne mozemo a i zabavno je

Pa nije da je loše filozofirati, ali onda se mora i do nekih rješenja doći, a teorija o Velikom prasku ne da dolazi do nekih rješenja, nego je nesposobna na bilo koje iole ozbiljno pitanje o postanku odgovoriti.

To je onda samo gubljenje vremena.

Koliko su se samo ti poznati znanstvenici sastali i nisu se makli ni pedalj dalje, a to je zato što fizika NIJE dovoljna da objasni sam postanak svijeta, eto zašto se ni neće nikada dalje odmaknuti.

Treba nam METAFIZIKA.

To je JEDINO rješenje za zagonetku postanka, ozbiljno! 


upravo tako. fizika ne može da kaže šta se dešavalo u početku velikog praska i da li je nečeg bilo pre toga. a ako ne može fizika, ne može niko

Varaš se.

Metafizika BEZ PROBLEMA sve može objasniti.


Ne trči pred rudo.

Tu gdje fizika staje i nikada ne može dalje, ZAPOČINJE metafizika.

I zbilja je MOGUĆE sve objasniti, dapače!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Tu gde staje fizika nastupa ili primenjena fizika ili hemija ili neznanje.
Metafizika je po aristotelu prva filozifija i zapravo dolazi pre fizike.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5684
Tu gde staje fizika nastupa ili primenjena fizika ili hemija ili neznanje.
Metafizika je po aristotelu prva filozifija i zapravo dolazi pre fizike.

Pusti ti Aristotela, on nije imao pojma o tome KAKO je zbilja naš svijet nastao, dok ja o tome sve ono najvažnije  i te kako znam, dapače.

Ja sam prvi pravi metafizičar na Zemlji.

A mogu ti jamčiti da nisam i posljednji, garant!  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
dokaži
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
dokaži
nemoj traziti nemoguce. bices nesrecan
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5684
dokaži

Moja "teorija svega" je i VIŠE nego dokaz da govorim istinu.

Inače tražim sponzore za predavanja kao i za medijske reklame o istima.

Pa svatko tko ŽELI ČUTI moju "teoriju svega" može tome pripomoći, dapače.

Ne želim novac nego da javno svima mogu OBJAVITI I OBJASNITI moju veličanstvenu "teoriju svega" koja će nama ljudima konačno donijeti onu PRAVU ISTINU o postanku ne samo nas ljudi, nego i svih drugih inteligentnih bića u svemiru i okolici, kao i svih svjetova koji postoje osim ovoga našega.

Ovo NIJE IGRA, dapače!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
Cekaj bre da li sam sam ja video da ovaj spominje "Novi svijet" ili ga svi ignorisete ? Smile

Zanci odatle potices gospon Franic ?

Ja sam navikao da mi dolazite na vratima sa vasim knjizicama a ne na forumima  Smile

Inace sama po sebi metafizika je nesto kao sto je teologija za hrscanstvo.

To je filozofija koja treba da na filozofski nacin dokaze tvrdnje koje ne dokazuje cista geometriska i matematicka fizika.

Znaci metafizika kao i teologija ne dokazuje nista one nas samo nagnaju da pokusamo da razumemo , prihvatimo tu istinu bez iakakvih materijalnih dokaza.

Svakako to smo znali jer u ranijim tekstovima vi iskazujete da neke stvari vi ne mozete dokazati.

Sada cak i razumem to vase baljezganje o intelignetnim vanzemoljcima koji su nematerijalni sve to vas sinonim za Boga u koga verujete na svoj nacin iz svog ugla.

Inace ovde ste verovatno da vidite kako ce mo reagovati na vase stavove ne bi li se pripremili za teze debate ali ja mislim da ni ovde nemoze da pobedite u istoj  Smile
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
dokaži

Moja "teorija svega" je i VIŠE nego dokaz da govorim istinu.

Inače tražim sponzore za predavanja kao i za medijske reklame o istima.

Pa svatko tko ŽELI ČUTI moju "teoriju svega" može tome pripomoći, dapače.

Ne želim novac nego da javno svima mogu OBJAVITI I OBJASNITI moju veličanstvenu "teoriju svega" koja će nama ljudima konačno donijeti onu PRAVU ISTINU o postanku ne samo nas ljudi, nego i svih drugih inteligentnih bića u svemiru i okolici, kao i svih svjetova koji postoje osim ovoga našega.

Ovo NIJE IGRA, dapače!  Smile
ta tvoja ''teorija svega'' nije nikakav dokaz ničega nego samo tvoje uglavnom nebulozno naklapanje
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 104 105 107 108 ... 2456
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:19:04
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.