Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:27:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: teorija srodnih dusa  (Pročitano 8329 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
dramaticno katasroforinja  ljubavni odnosa ponovo je jezicki besmislica

ljubav je dramaticno, izgubljenje lepotu je katasrtofa ..tako da to ne radis svesno i nisi u mogucnosti da se ponasas ili osecas drugacije u tim zivotnim kontextu...samo tako ko je izgubio predmet a to je tuga...

a sad u kakvom drustvenom situaciju zivimo danas i to vidimo, odmah dobijamo desifriranju Bambijevu i njenu ucetiljema koritscenju jezika za ovu pojavu

a srodnost dusa da li ce biti bitnija od soc fakticnost...mislim da i jos samo zajednicke uradjene dozivljene emocije i desavnje, lepote i zelje ce biti jos bitnije, i ubuduce

aj ova Janaaa nema nigde..a aj tu filozofiram Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Faktor koji to potencijalno ometa jeste upravo faktor čoveka, tj. nas samih - nespremnost da se prilagodimo, dogovorimo, istolerišemo, strpljivo razgovaramo i razvijamo odnos...A za sve to je potreban trud i jaka motivacija, jer odnos sa nekim nije nešto što se desi, već gradi, neguje, održava, razvija... ili gasi.

Na to, naravno, nisu svi ljudi sposobni, što opet nije manjkavost činjenice da su svuda oko nas ljudi sa kojma bismo potencijalno mogli funkcionisati, samo iz ovog ili onog razloga to ne želimo ili ne umemo.

Jeste, ali da bi nesto mogao da razvijas mora postojati neka osnova svega toga, ne mozes poceti da razvijas prijateljstvo ili vezu sa nekim ako ne postoji ona pocetna ''hemija'', klik, pocetno razumevanje, a to je nesto sto ne mozes da nastelujes, nasilis, stvoris. Ne mozes razviti talenat ako ga nemas, jelte..Ja iskreno verujem u to da se neki ljudi prosto nadju jer postoji nesto izmedju njih sto se slaze i da to ne mozes nekim svojim delanjem da stvoris...Nesto kao kada postoje ljudi koje jednostavno ne gotivis, osecas nesto u njima sto ti se ne svidja...Isto tako i oni koji ti se dopadaju.

A ovo sto si rekla ''potencijalno mogli funkcionisati''..To je ono sto hocu da kazem, mi mozemo sa mnogo ljudi funkcionisati, ali sa vecinom ljudi to bi bilo neko puko funkcionisanje, zivotarenje, znaci neki prosek sredina koju izvucemo iz nekog odnosa - kao neka kolegijalnost. Korektan odnos, tako bih nazvala.
Ali ne mozes sa svakim funkcionisati dobro, odlicno, izvrsno kao sto mozes sa pojedinim osobama. I to je upravo to, zato sto ta osnova po kojoj se ljudi nadju, to ''nesto''...to se ne srece u mnogo ljudi i to ne mozemo nikako nasim delanjem stvoriti.
« Poslednja izmena: 22. Avg 2010, 16:58:28 od osma_putnica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Osam Smile

onda bi bila u pravu ako to sto si napisala tu ne bi bilo nesto takav sto ne bi su mogli ili nauciti silno ili zaboravljati silno..ili sa milom sa glupima..

polistaje Karmiloff Smith-ov spisi o reprezentacijski ponovo pisu ( ja ovo cenim) al kod ucenju postoji jako puno i drugaciji nacina..

tako kada je o tome je rec da i ili ne srodna dusa onda je rec i o tome sta vole te ljude i u sebe u i drugu u tom odnosu. i narvano sta spreceno ili nije. ako su zaboravile da li su nasli nesto bolje..kod izgubljenja predmeta ovek to je pitanja koliko je to znacilo za te ljude..

i da postoje takve predmete koje nije moguce tako izgubiti da bi bilo posle toga mogce n.p zivot ili odnos ako su izgubili n.p interesovanju  Smile

a Janaaa ni jos nije nigde, ako nece tu pojaviti mocicemo izdati knjigu o drustvene lazovima

kao sto na primer Drustvene lazovi zbog cega placaju novac 1. deo
                        Drustvene lazovi zbog cega ne placaju novac 2. deo  Smile
« Poslednja izmena: 22. Avg 2010, 17:22:13 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
Citat
mi mozemo sa mnogo ljudi funkcionisati, ali sa vecinom ljudi to bi bilo neko puko funkcionisanje
Upravo, a sta mislis da su srodne duse ako ne to

Na kraju se sve svodi na funkcionisanje Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
kod kostruktivizam jedan od najbitnije pojam autopoezija tom konstrukta koja funcionise ili ne...

u odnosu ako nema sponatnost moze se to jeb...

i da tako je Marko kako si napisao tu..

polistaj Harre ili kod konstruktivizama Luhman, po meni T. Parsons je suvise slaba verzija..nadam se da vec njega vama ne predaju na faxu

odoh ljudi...ne stize Janaaa...

drago mi je bilo sa vama Smile
« Poslednja izmena: 22. Avg 2010, 17:38:10 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Faktor koji to potencijalno ometa jeste upravo faktor čoveka, tj. nas samih - nespremnost da se prilagodimo, dogovorimo, istolerišemo, strpljivo razgovaramo i razvijamo odnos...A za sve to je potreban trud i jaka motivacija, jer odnos sa nekim nije nešto što se desi, već gradi, neguje, održava, razvija... ili gasi.

Na to, naravno, nisu svi ljudi sposobni, što opet nije manjkavost činjenice da su svuda oko nas ljudi sa kojma bismo potencijalno mogli funkcionisati, samo iz ovog ili onog razloga to ne želimo ili ne umemo.

Jeste, ali da bi nesto mogao da razvijas mora postojati neka osnova svega toga, ne mozes poceti da razvijas prijateljstvo ili vezu sa nekim ako ne postoji ona pocetna ''hemija'', klik, pocetno razumevanje, a to je nesto sto ne mozes da nastelujes, nasilis, stvoris. Ne mozes razviti talenat ako ga nemas, jelte..Ja iskreno verujem u to da se neki ljudi prosto nadju jer postoji nesto izmedju njih sto se slaze i da to ne mozes nekim svojim delanjem da stvoris...Nesto kao kada postoje ljudi koje jednostavno ne gotivis, osecas nesto u njima sto ti se ne svidja...Isto tako i oni koji ti se dopadaju.

A ovo sto si rekla ''potencijalno mogli funkcionisati''..To je ono sto hocu da kazem, mi mozemo sa mnogo ljudi funkcionisati, ali sa vecinom ljudi to bi bilo neko puko funkcionisanje, zivotarenje, znaci neki prosek sredina koju izvucemo iz nekog odnosa - kao neka kolegijalnost. Korektan odnos, tako bih nazvala.
Ali ne mozes sa svakim funkcionisati dobro, odlicno, izvrsno kao sto mozes sa pojedinim osobama. I to je upravo to, zato sto ta osnova po kojoj se ljudi nadju, to ''nesto''...to se ne srece u mnogo ljudi i to ne mozemo nikako nasim delanjem stvoriti.
Naravno da je osnova tog odnosa ključna, ali je poenta u tome da ta osnova ne mora biti sudbinska i misaona povezanost izražena kroz beskrajno razumevanje dvoje ljudi, kroz verovanje da su sudbinski povezani ako slušaju istu muziku, glasaju za istu partiju, jedu isti kečap na pizzi... itd. Tu osnovu može da čini i neka sasvim naizgled mala stvar. Evo primera: neko deli moj filmski ukus i svaki put kada se vidimo razmenimo najnovije utiske i taj razgovor čini da se osećamo dobro. Iako nam je to jedina tema za razgovor. Pa sa drugom osobom mogu da se smejem kao luda na brašno satima, a da van toga nemamo o čemu da pričamo. I na ovom forumu mogu da nabrojim bar 10 osoba koje su mi ''srodne duše'' (po razmišljanju, smislu za humor, načinu pisanja, preferiranju određenih stvari, itd.), a kamoli u realnom životu. Tek tu imam srodne duše, neke koji su tu, neke koji su otišli, neke koji će se tek pojaviti.

Izbor partnera jeste nešto što podrazumeva što veće polje zajedničkih interesovanja i slaganja, ali - da li je to pravilo? I don't think so. Smile Pravila i ograničenja postavljamo mi - sami sebi i niko nam za to nije kriv, ni sudbina ni karma ni konjukcija Venere sa Marsom u ménage à trois sa Jupiterom, ni Ustavni sud ni Sila ni cene mleka. Ali lakše je kriviti ''višu silu'' ua neuspehe negoli sebe.

A to životarenje je sa ljudima sa kojima si primorana da boraviš određeno vreme na istoj lokaciji (komšije, kolege, rodbina, ljudi u punom autobusu...) ponekad vrlo teško i potrebno je truda i za to... umesto da skačemo jedni drugima za vratove, naučimo da pored njih životarimo. Smiley
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
...kad ono ostavlja smrdljive čarape po stanu!  Smile Smile


poenta je ko ih krade  Smile


patuljci , vile, bubasvabe to sve jedno te isto  Smile

ne znam da li ste culi za teoriju da su nasi preci ustvari bubasvabe , u tom su ruznom obliku da bi mi stvorili strahopostovanje prema njima . sto zbog izgleda sto zbog sposobnosti da naprave pravi haos u kuci .

zato sledeci put kad budete hteli da ubijete bubasvabu ...hm... samo se setite .
jeste da lepo krcka pod nogom  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.490.1
Zene i dalje skupljaju smdljive carape po kuci... ahahahaha
  toliko o emancipaciji...  Smile Smile Smile

Elem... ja mislim da ne postoji, jedna, srodna dusa... jednostavno se slazemo ili ne slazemo sa nekim, iz raznih razloga...
A za to kazu da je zasluzan/kriv horoskop. Ili ti, slaganje horoskopskih znakova u sta ja verujem i to iz iskustava...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Zene i dalje skupljaju smdljive carape po kuci... ahahahaha
  toliko o emancipaciji...  Smile Smile Smile

Elem... ja mislim da ne postoji, jedna, srodna dusa... jednostavno se slazemo ili ne slazemo sa nekim, iz raznih razloga...
A za to kazu da je zasluzan/kriv horoskop. Ili ti, slaganje horoskopskih znakova u sta ja verujem i to iz iskustava...



pa sta ako skupljaju ?

muskarci i dalje gledaju gole sise svoje zene na plazi , toliko o balkanskom sindromu maco muskarca  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.490.1
Zene i dalje skupljaju smdljive carape po kuci... ahahahaha
  toliko o emancipaciji...  Smile Smile Smile

Elem... ja mislim da ne postoji, jedna, srodna dusa... jednostavno se slazemo ili ne slazemo sa nekim, iz raznih razloga...
A za to kazu da je zasluzan/kriv horoskop. Ili ti, slaganje horoskopskih znakova u sta ja verujem i to iz iskustava...



pa sta ako skupljaju ?

muskarci i dalje gledaju gole sise svoje zene na plazi , toliko o balkanskom sindromu maco muskarca  Smile
Pazi, ja jos nisam ozenjen, ali ako to budem uradio, moja zena nece morati cistiti zamnom...
Ona treba da radi, da radja i posle odgaja decu, da za njima cisti i pere...sad jos i ja treba da joj budem dodatno dete... please...  Smile
Ako se to tebi svidja/ne smeta ti...svaka cast tebi i blago se tvome muzu... Smile

maco muskarac...a koja je tacno definicija istoga?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:27:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.