2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tennis: U.S. Open 2008  (Pročitano 21631 puta)
21. Avg 2008, 20:06:22
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 6260 Slide
U.S. Open

Otvoreno prvenstvo Sjedinjenih Država (Engleski:United States Open-U.S. Open) je četvrti i finalni teniski grend slem u sezoni. Održava se godišnje oko kraja avgusta / poćetkom septembra u periodu od dve nedelje (nedelja pre i nedelja posle praznika rada u SADu (engleski: Labor Day weekend). Glavni turniri se igraju u pet kategorija: za ženski singl (pojedinačnoj konkurenciji), muški singl, u parovima i mešoviti parovi, kao i dodatni turniri za juniore i igrače u invalidskim kolicima.
Grand slam turniri

Otvoreno prvenstvo Sjedinjenih Država je turnir koji za učestvovanje na turniru ima fond od 17 miliona dolara (oko milion dolara je nagrada za igrača u singlu) za oko 600 muških i ženskih profesionalnih tenisera.

Od 1978 godine turnir se igra na USTA nacionalnom teniskom centru (engleski: USTA National Tennis Center) u Kvinsu, u Njujorku.


Pobednici: Muški/Ženski

    * 1960. м. Нил Фрејзер/ ж. Д. Хард
    * 1961. м. Рој Емерсон/ ж. Д. Хард
    * 1962. м. Род Лејвер/ ж. М. Смит
    * 1963. м. Рафаел Осуна/ ж. М. Буено
    * 1964. м. Рој Емерсон/ ж. М. Буено
    * 1965. м. Мануел Сантана/ ж. М. Смит
    * 1966. м. Фред Стол/ ж. М. Буено
    * 1967. м. Џон Њуком/ ж. Били Џин Кинг
    * 1968. м. Артур Еш/ ж. В. Вејд
    * 1969. м. Род Лејвер/ ж. М. Смит
    * 1970. м. Кен Роузвел/ ж. М. Смит
    * 1971. м. Стен Смит/ ж. Били Џин Кинг
    * 1972. м. Илие Настасе/ ж. Били Џин Кинг
    * 1973. м. Џон Њуком/ ж. М. Смит
    * 1974. м. Џим Конорс/ ж. Били Џин Кинг
    * 1975. м. Манел Орантес/ ж. Крис Еверт
    * 1976. м. Џим Конорс/ ж. Крис Еверт
    * 1977. м. Гиљермо Виљас/ ж. Крис Еверт
    * 1978. м. Џим Конорс/ ж. Крис Еверт
    * 1979. м. Џн Мекинро/ ж. Трејси Остин
    * 1980. м. Џон Мекинро/ ж. Крис Еверт
    * 1981. м. Џон Мекинро/ ж. Трејси Остин
    * 1982. м. Џим Конорс/ ж. Крис Еверт
    * 1983. м. Џим Конорс/ ж. Мартина Навратилова
    * 1984. м. Џон Мекинро/ ж. Мартина Навратилова
    * 1985. м. Иван Лендл/ ж. Х. Мандликова
    * 1986. м. Иван Лендл/ ж. Мартина Навратилова
    * 1987. м. Иван Лендл/ ж. Мартина Навратилова
    * 1988. м. Матс Виландер/ ж. Штефи Граф
    * 1989. м. Борис Бекер/ ж. Штефи Граф
    * 1990. м. Пит Сампрас/ ж. Габријела Сабатини
    * 1991. м. Стефан Едберг/ ж. Моника Селеш
    * 1992. м. Стефан Едберг/ ж. Моника Селеш
    * 1994. м. Андре Агаси/ ж. Аранча Санчез-Викарио
    * 1995. м. Пит Сампрас/ ж. Штефи Граф
    * 1996. м. Пит Сампрас/ ж. Штефи Граф
    * 1997. м. Патрик Рафтер/ ж. Мартина Хингис
    * 1998. м. Патрик Рафтер/ ж. Линдзи Давенпорт
    * 1999. м. Андре Агаси/ ж. Серена Вилијамс
    * 2000. м. Марат Сафин/ ж. Венус Вилијамс
    * 2001. м. Лејтон Хјуит/ ж. Венус Вилијамс
    * 2002. м. Пит Сампрас/ ж. Серена Вилијамс
    * 2003. м. Енди Родик/ ж. Жистин Енан Арден
    * 2004. м. Роџер Федерер/ ж. Светлана Кузњецова
    * 2005. м. Роџер Федерер/ ж. Ким Клајстерс
    * 2006. м. Роџер Федерер/ ж. Марија Шарапова
    * 2007. м. Роџер Федерер/ ж. Жистин Енан


Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 6260 Slide
Sania Mirza propušta US open

Indijska teniserka Sania Mirza neće učestvovati na US openu zbog povrede ručnog zgloba.

„Saniji Mirzi su preporučene početne tri nedelje pauze nakon obavlejnih detaljnih lekarskih testova“, kaže se u saopštenju za štampu. Mirza je desni ručni zglob povredila još u martu, operisal se u aprilu, ali je zbog istog porblema morala da preda meč prvog kola Olimpijade Iveti Benešovoj. Prethodno je propustila celu sezonu na šljaci, uključujući i Rolan Garos.


Devojka rođena u Hiderabadu razočarana je celom situacijom.

„Uvek sam igrala dobro na US openu i vrlo sam nesrećan što ću propustiti Gren slem na svojoj omiljenoj podlozi“, izjavila je 22-godišnja teniserka.

Sania Mirza je u karijeri osvojila jednu titulu (Hiderabad, 2005. godina) i ukupno je zaradila skoro 1,2 miliona dolara. Prošle godine je u Njujorku dogurala do četvrtog kola, što joj je najbolji rezultat ikada na Gren slem takmičenjima.

Izvor: B92
« Poslednja izmena: 21. Avg 2008, 20:07:59 od Enis - Mafija »
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 6260 Slide
Novak sa Klemonom, Janko - Varburg

Novak Đoković će igrati sa Arnoom Klemonom u prvoj rundi US open, a Janko Tipsarević igra sa Semom Verburgom.

Preostali srpski prestavnik u singlu Viktor Troicki igraće sa Karstenom Bolom iz Australije. Novak i Klemon su igrali dva puta jedan protiv drugog – u Bukureštu 2004. slavio je Srbin sa 2:6, 6:4, 6:4, a Francuz se revanširao na Kvinsu prošle godine (2:6, 6:3, 6:4).Janko i Varburg igrali su jednom, Srbin je bio bolji pre dve godine u Indijan Velsu – 6:4, 7:6.Viktor i Bol se do sada nisu sastajali.


Đokovića nije baš poslužio žreb, pogotovo u prvoj rundi. Arno Klemon je nedavno igrao četvrtfinale Vimbldona u kojem je posle pet setova ispao od Rajnera Šitlera. Francuski 30-godišnjak je u karijeri osvojio četiri titule, a 2001. je bio 10 igrač na ATP listi. Trenutno je na 78. poziciji. Ne računajući Vimbldon, nije beležio značajnije rezultate ove godine.

Ukoliko sve prođe po planu, Novak će u drugoj rundi igrati sa boljim iz meča Nikolas Mai – kvalifikant, a potencijalni rivali u trećem kolu su Marin Čilić, Robi Džinepri, Žilijen Beneto i Amer Delić.

Najverovatniji rivali u osmini finala Novaku su Robredo, Safin, Moja ili Conga. Projektovano četvrtfinale Đoković bi igrao sa Endijem Rodikom (tu su još Gulbis i Gonsales), a polufinale sa Rodžerom Federerom.

Sem Varburg, protivnik Janka Tipsarevića, ima 25 godina i trenutno je 168. teniser na svetu. Najviši rang držao je u junu pve godine, kada je bio 132. Nije osvojio nijedan trofej u karijeri, a uglavnom se takmiči na ’fjučersima’ i ’čelindžerima’.Ove sezone je igrao finale u Juba Sitiju (50.000 dolara) i Meskiko Sitiju, a na Atp turu je upisao svega dve pobede.

Ako prođe Amerikanca, Tipsarević će se sastati sa boljim iz okršaja Frank Dančević – Nikolas Almagro. Najverovatniji rival u trećoj rundi bio bi mu Rišar Gaske, a u osmini finala Nikolaj Davidenko . Potencijalni suparnik u četvrtfinalu je Rodžer Federer.

Troicki se u prvoj rundi sastaje sa malo poznatim Karstenom Bolom iz Australije. Bol je visok 190 cm, ima 21 godinu i igra levom rukom. Nalazi se na 186. poziciji na listi, a ove sezone je osvojio ’fjučers’ u SAD-u i igrao finale ’čelindžera’ u Tunisu.

U drugom kolu Troicki bi najverovatnije igrao sa Filipom Kolšrajberom, dok bi ga već u trećoj rundi čekao prvi nosilac Rafael Nadal.

Rafael u prvoj rundi čeka kvalifikanta, a Federer će igrati sa Maksimom Gonsalesom iz Argentine.

Od zanimljivijih parova prvog kola izdvajamo: Rišar Gaske – Tomi Has, Ernest Gulbis – Tomas Johanson, Marin Čilić, Žilijen Beneto, Huan del Potro – Giljermo Kanjas, Tomas Berdih – Sem Kveri...

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
ocekujem da Ana osvoji kod muskih Nadal ili Djokovic Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 6260 Slide
ocekujem da Ana osvoji kod muskih Nadal ili Djokovic Smile
Ocekujem i ja da Ana osvoji, a kod muskaraca neka osvoji ko moze, samo ne Nadal.
« Poslednja izmena: 21. Avg 2008, 20:20:04 od Enis - Mafija »
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
pa Ana je izbegla olimpijadu da bi se bolje spremila za AO tako da sam ubedjen da ce ona osvojiti Wink cak cu da bacim neke pare na nju  Smile

a kod muskaraca samo Nole i Nadal imaju realne sanse ... mozda Federer ako bude poceo da igra kao covek Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 6260 Slide
pa Ana je izbegla olimpijadu da bi se bolje spremila za AO tako da sam ubedjen da ce ona osvojiti Wink cak cu da bacim neke pare na nju  Smile
Dobro si me potsetio, hvala Smile

a kod muskaraca samo Nole i Nadal imaju realne sanse ... mozda Federer ako bude poceo da igra kao covek Smile
Samo da ne osvoji guzonja, pa drugi ko hoce. Smile
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


This time next year we'll be millionaires!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 697
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy CORE
Samo neka Nole nastavi sa dobrim partijama na tvrdoj podlozi i mozemo se nadati najboljem...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Jedan je Fidel

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4447
Zastava Nishville
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy S
Ja ocekujem nesto zanimljivo od Federera na ovom US openu .... ili ce da prsne ko lajsna u pocetku i da se sahrani za sva vremena, ili ima da podivlja i da im svima j**e kevu i da naplati sav pretrpljen bol za celu 2008. godinu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


This time next year we'll be millionaires!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 697
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy CORE
Safin: Zdrav posle sedam godina



Najenigmatičniji teniser današnjice, Rus Marat Safin, izjavio je uoči US opena da ga koleno više ne boli i da je konačno spreman da načini odlučniji korak ka pozicijama u svetskom vrhu, koje je nekada zauzimao.

"Poslednji put sam normalno odigrao US open pre sedam godina. Tada sam se plasirao u polufinale, ali to sada izgleda veoma daleko", rekao je Safin u intervjuu agenciji Rojters.

"Svaki put kada bih se vratio u formu i počeo da igram dobro, isprečile su se povrede. Čak i kada sam bio prvi na ATP listi povredio sam rebro i proveo dva meseca van terena. Naravno, izgubio sam visok plasman, a sa njim i samopouzdanje", priseća se Safin, osvajač US opena 2000. i Australijan opena 2005. godine.

Iako ima 28 godina i važi za veterana ATP tura, Safin je ovog leta dokazao da nije za "staro gvožđe", plasmanom u polufinale Vimbldona.

"Polako se vraćam i znam da će rezultati doći. Plasman nije toliko važan, jer ako bude pobeda, sve će biti u redu", kaže trenutno 44. reket sveta, ali tek 90. u martu ove godine.

Veliki deo zasluga za svoj preporod pripisao je treneru Ernanu Gumiju, sa kojim sarađuje poslednjih godinu dana.

"Iz godine u godinu postaje sve teže da na terenu uradite neke stvari. Posebno je teško kada se poredite sa samim sobom iz mlađih dana... Ernan to zna i ne stavlja me pod pritisak. Pomogao mi je da ponovo otkrijem bekhend, od kojeg sam bežao zbog povrede kolena. Tek kada sam izgubio bol, počeo sam bolje da se krećem i pokrivam teren".

Kao teniser koji se ne nalazi među 32 nosioca, sigurno je da će Safin u Njujorku biti jedan od najnepoželjnijih rivala u mečevima prvog kola.

(MONDO)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.