Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:07:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tenk budućnost ili prošlost  (Pročitano 11871 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Citat
kamaro ,bolje napusti temu , dokazao si nam svima svoju struchnost

Nije tvoje da opominješ ljude na forumu a i sam znaš da zablistaš znanjem.

Ljudi- jel moguće da ne može da se ovde počne tema bez rasprava i svađa? Ja imam utsak da mnogi nisu pročitali ništa od stručne literature i da nisu pažljivo pratili neke događaje. Znam za vreme drugog svetskog rata neki političar, nemački je rakao, 'ja sve što znam o tenkovima je da se moraju upotrebiti u visokoj koncentraciji' i rekao je suštinu. Mi smo često kopirali sovjetsku 'urraaaaa' metodu ratovanje, gde se išto grudima na čelik. Oni to mogu, imaju mnogo ljudi ali mi ne. Zna se da oklop gde prodire da mora da ga prati isturena pešadija kao zaštita od lake paljbe protivnika sa bacačima i to je odlično pokazano u dejstvima izraelaca u borbama po gradovima.

Ali razvoj nanotejhnologije, eletronike, veza, navigacije.... daje potpunu novu dimenziju ratovanja. O tome treba misliti. Tenk će verovatno izgubiti prvenstvo na ratištu ali će ga biti nemoguće izbaciti. Ipak je to zaštićeno sredstvo, sposobno da se kreće i kada je okolo visoka radijacija, da dejstvuje po zemaljskim ciljevima...

Slažem se da treba stremiti ka miru i da treba da prestanemo sa ratnim razmišljanjima ali to ćemo spovesti u delo kada moto svih naroda kolo bude 'mir brate mir'

Ajde molim vas budite pažljiviji, ne mora na svakih par poruka da skrećem pažnju...

 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Citat
Ali razvoj nanotejhnologije, eletronike, veza, navigacije.... daje potpunu novu dimenziju ratovanja. O tome treba misliti. Tenk će verovatno izgubiti prvenstvo na ratištu ali će ga biti nemoguće izbaciti. Ipak je to zaštićeno sredstvo, sposobno da se kreće i kada je okolo visoka radijacija, da dejstvuje po zemaljskim ciljevima...
apsolutno tacno, samo bih te ispravio u delu gde kazes da ce on izgubiti prvenstvo na ratistu.
moje misljenje je da ga on nikada nije ni imao! naravno, podvalcim da je to moje misljenje!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Obzirom da tenk kao veliko dobro oklopljeno vozilo velike vatrene moći privlači na sebe vatru, i generalno pažnju neprijatelja, a uz razvoj daljinski upravljanih vozila, mislim da će pešadija pratiti daljinski komandovane tenkove bez posade, koji će samim tim imati manju siluetu i biti teži za pogađanje, dok će u slučaju pogotka biti 0 žrtava jer nema posade. Uz podršku drugih sredstava za izviđanje i borbu bez upotrebe žive sile, dakle daljinski komandovanih, tenk će biti i ostati značajan faktor na svakom ratištu budućnosti.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
ja mislim da ce svi koji se previshe uzdaju u daljinski kontrolisana oruzja biti neprijatno iznenadjeni kad bude doshlo do sukoba dva relativno tehnichki napredna protivnika ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Obzirom da tenk kao veliko dobro oklopljeno vozilo velike vatrene moći privlači na sebe vatru, i generalno pažnju neprijatelja, a uz razvoj daljinski upravljanih vozila, mislim da će pešadija pratiti daljinski komandovane tenkove bez posade, koji će samim tim imati manju siluetu i biti teži za pogađanje, dok će u slučaju pogotka biti 0 žrtava jer nema posade. Uz podršku drugih sredstava za izviđanje i borbu bez upotrebe žive sile, dakle daljinski komandovanih, tenk će biti i ostati značajan faktor na svakom ratištu budućnosti.

U pravu si, gledao sam neku emisiju gde su pricali o buducim bespilotnim avionima kako ce pilot bolje reagovaoti kad bi bio na sigurnom nego kad bi bio na licu mesta zbog adrenalina, straha....

U buducnosti tenk ce i dalje imati posadu npr. sledeca generacija americkih tenkova ce imati posadu koja ce ciniti vozac i jedna koji ce sedeti za topom.
Tako da mozda tenk nece ostati skroz bez posade ali bice sigurniji moze se reci isto kao i kod avione nece biti bliskih kontakata nego ce iz daljine dejstvoavti jer sada vec mogu da dejstvuju preko km daljine...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Nokia 7710
nisam procitao postove koje su postavljali pre mene jer ih je puno XD moje misljenje je da tenk kao borbeno sredstvo nema buducnost u narednim ratovima jer vecina buducih ratova ce se voditi ili super naprednom tehnologijom avioni helikopteri ili gerilski RPG, IED previse velika meta koja se nemoze koristiti u urbanom ratovanju i koju je lako unistiti minom a koja nemoze da eliminise metu bez prevelike kolateralne stete. druga strana je to da i u iraku ameri nisu uopste morali da ulaze sa tenkovima jer su zastarele iracke tenkove mogli komplet da uniste iz vazduha a vozanje abramsa kroz faludzu, bagdad...daje veoma veliki psiholoski efekat na civile (potencijalne #pobunjenike#) jer mnogo je drugcije kada celicno cudo od bruku nekih tona protutnji ulicom i prozori pucaju od njegove buke nego avioni i rakete koje lete toliko visoko da ih i nevidis. bitan element svakog rata je i psiholoski efekt kojeg veom dobre rezultate ima tenk. moje misljenje je da ce tenk se nastaviti vidjati na ratistima u buducnosti dok god ga ne zamene necim mozda jos vecim i glasnijim Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Daljinski kontrolisani tenkovi mogu savršeno da funkcionišu samo na vojnim paradama, obezbeđenim od daljinski kontrolisanog napada neprijatelja. U ratu, prvo što će neprijatelj da radi, je da konstantno provaljuje tu daljinsku kontrolu i da ako ništa drugo ne može, da blokira rad tih tenkova. A zamislite samo karambol ako ih okrene na svog vlasnika. Ili da kao što bi se to kod nas desilo, crkne sistem za daljinsko navođenje ovde milion puta spominjanih T55, zvani "YUGO 45 Super Koral In" Ovde je čini mi se tema budućnost tenkova, a ne T55. To vam je kao da raspravljamo o automobilima, a neko spomene YUGA. Što se budućnosti tenkova tiče, oni će i dalje postojati, ali danas imaju drugačiju ulogu od one kako to naš T55 mozak zamišlja. Filozofija ratovanja je promenjena od II svetskog rata i sa time treba upoznati srpsku javnost. Tenkovi protiv terorista i gerile? Nema šanse. Naročito ako nema odgovarajuću podršku i to najpre kopnenu u vidu obučenih specijalaca, a zatim i helikoptersku iz vazduha. Ne govorim o "Gazelama", jer to kao što YUGO nije auto, tako ni ovo prepotopsko čudo nije helikopter. Govorim o ozbiljnim sredstvima. Helikopteri imaju sve značajniju ulogu u ratovanju i oni bi mogli da "zemene" tenkove. Tenk će opstati, ali se neće koristiti u velikom broju i služiće da zauzme neki teren dok iza njega ne pristigne pešadija. Motorizovana, to se podrazumeva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
U potpunosti se slazem sa konstatcijom da buducnost tenkova bar na ovom nasem prostoru nije svetla ali takodje i da ce oni opstati ako nista drugo kao psiholoska komponenta nasih a i protivnicki snaga nama u pozitivnom e protivniku u negativnom smislu.
Jos jednom napominjem nije rec o tenku kao tipu ili modelu nego tenku kao  borbenom sredstvu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
Moje je misljenje da bi tenk kao koncept (a u sustini je to koncept oklopa koji postoji verovatno od najstarijih davnina, pa je evoluirao. Sta su oklopljeni vitezovi na konjima sa onim teskim kopljima nego tenkovi svog vremena, ili da uzmemo na primer one opsadne sprave  za osvajanje zidova sa ovnom za razbijanje kapije itd.) mogao ako ne bas da aktelno opstane ali kao uvek pristna ideja, sigurno ce stalno lebdeti u vazduhu. Pitanje evolucije je kompleksno. Dovoljno je da se sama orudja promene, da se senzorska i odbrambena sredstva pomere na neku novu nezamislivu generaciju (nanotehnologija kuca na vrata), da se pronadje nesto nopvo u materijalima itd, pa da se tenk kao Feniks ponovo rodi iz pepela prevazidjenih resenja.

Meni, evo sad na trenutak, pada na pamet vizija neceg oklopljenog ali relativno laganog sto se krece nenormalno brzo, sa ili bez posade (pozdravio me Bet-mobil Smile), sa munjevitim senzorima za uocavanje ciljeva, sa opakom odbranom na sve zivo. Znaci sprava koja u delicu sekunde roka po onome ko je u tom istom delicu prepoznat kao opasnost. Sve je to pitanje razvoja tehnike, tj. stvar vremena.

A najbolje bi bilo da se ljudi manu bacanja love na medjusobno tamanjenje. Znate koja bi to usteda bila.
Brateeeee! Ja sam za planetu koja bi se bavila prvo istrazivanjem sebe do kraja, ali uz stalno ocuvanje; gde ne bi bilo gladnih i ugnjetenih, ali ni onih lenjih,zavidnih i bezobraznih, sto radja zlo.

Ja bi da svojom izmastanom letilicom (koju ti po narudbi uradi neki genije, kao sto i ti uradis drugome nesto genijalno, tj. posao za koji si se vezbao, ucio, skolovao) putujem po celoj planeti, gde nema jebenih drzava i gde smo svi Zemljani, da mirisem cvece cas u dzungli cas na planinama, a ne da ga mirisem "odozdo".

Tu se oruzje i rat jedino postavlja kao tema u slucaju da se susretnemo sa drugima u svemiru koji su resili da nas sliste, tako da je ideja Zemlje bez alatke za odbranu veoma skakljivo pitanje, ali to je vec druga tema (opet sam odlebdeo u utopiju, izgleda).

Vreme ce pokazati.
Asta la vista, todos. Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:07:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.