Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:18:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Templeri - Cuvari Hristovog groba -  (Pročitano 32572 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung 
Коју?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple Kineska kopija
Коју?

Ostao si Duki bez odgovora jer odgovora nema... Jednostavno kada se lupi nesto ili pobrkaju loncici odgovor nikada nece dosi... Sa druge strane moderno je pisati kako su svi protiv nas, kako svi zele da nas potamane i na taj nacin skupljati poene kod neupucenih, ali sa druge strane isto nije fer pisati o necemu o cemu neznas jer na taj nacin se postice mrznja prema nevinim ljudima a koliko se ja secam pravoslavlje je vera ljubavi a ne mrznje...
Sa druge strane ima i nekih podataka kada su templeri napadali armenske manastire po svetoj zemlji ali postaje mnogi podaci da su armeni pljackali umorne krstase i utociste trazili po manastirima... Mozda je deki mislio na to, neznam, ali ipak nije lepo nesto tvrditi ako neznas o cemu se radi...
Zahvaljujem se burekdzijama na ucescu u ovoj temi koji su mi pomogli da steknem neke zakljucke o misljenjima i teplerima na nasim podrucjima...
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Radovan III
Malo sam zaboravio na ovu temu,valjda se duki ne ljuti.

A to sto sam reko da su palili pravoslavne crkve,tacno, nisam znao na koju tacno crkvu ali valjda mi ne zameris jer pa i nije bas lako doci do takvih podataka,a znam da kroz istoriju i neke podatke koji su prosli kroz moj život,da nas katolici nikada nisu voleli kako bi trebalo da nas vole i da su kroz istoriju hteli da nas ili pokatliče ili istrebe,evo ti sada par primera.
Npr. Venecija kada je išla u sada ne znam tačno da li se radi o 3 ili 4 Krstaškom ratu da su na putu spalili Konstantinopolj
predstonicu pravoslavne Vizantije iako to nije bio cilj Krsraškog rata.
Onda npr. Nemački Tevtonski odredi koji su hteli da pokatoliče pagansku Litvaniju i Pravoslavnu Rusiju i Novograd.
To su samo neki primeri,a meni nije u cilju da okrećem nikoga protiv onoga ili ovoga.

E sada šta ja znam o Templarima,pa i ne znam mnogo toga ali i nije i da ne znam ništa.
Znam npr. da su oni većinom činili krvoprolića nad muslimanima(napadali i pljačkali i masakrirali trgovačke karavane) i Jerusalemu za razoliku od drugih katolika koji su tu u Jerusalemu bili prisutni ili u okolini npr. u Antiohu.Znam da ga je takođe osnovao Hugo de Pejens,on je predložio kralju sada ne znam tačno kojem ,ne znam ko je bio u prvom krstaškom ratu da li je to Barbarosa ili neko drugi ne znam tačno,on je predložio da naprave odred vojnika i monaha u jednom,koji će braniti hodočasnike i Jerusalem i Hristov grob čak se vezuju i Solomonov hram.Znam da je najveći čin bio Veliki Majstor (Grand Master).
Onda još se sećam da su ih na kraju osudili,ne mogu se setiti reči,i da su su ih spalili sve i da su im uzeli sav njihov novac kojeg su imali na pretek.

Pa sad ti proceni moje mišljenje kako ti je volja   Smile Smile
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung 
Историја деловања католичке цркве против "неверника" и "шизматика" је мени сасвим добро позната. Smile Ја сам те само питао за конкретан пример, у вези са Темпларима. Ако си рекао нешто, ред је и да то поткрепиш чињеницама.

Међу њима је свакако било разних људи. Неко је и на претходној страни поставио две приче о њима.

Након заузимања Палестине, Католичка црква је постала доминантна тамо у односу на староседелачке Православне, што је и логично, обзиром да су Католици и освојили град. Међутим сумњам да су они тамо чинили злочине над Православним становништвом, јер им је оно и требало за одбрану самих градова, а и тада није, без обзира на Шизму, постојала толика нетрпељивост између двеју Цркава.

Заправо сама Шизма у то време, није била неки велик догађај. И много пута раније је долазило до несугласица између римског и цариградског патријарха. Њене последице су се тек касније осетиле. Тад је ипак владало обострано неповерење. До нетрпељивости је дошло касније.

Зато би ми и било чудно да су Темплари чинили било шта против Православаца и њихових богомоља. Верујем да су имали преча посла.

А сам Четврти крсташки рат је почео освајањем Задра, који је припадао католичкој Угарској краљевини. На тај начин су Крсташи платили Венецијанцима за превоз. Smile
« Poslednja izmena: 26. Dec 2008, 01:23:56 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
bilo kako bilo ja ne volim niti katolike niti rimokatolike niti protestante niti templare,za mene je samo pravoslavlje jedini put,a vi ljudi kako hoćete  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung 
Зар беше Хришћанство не учи да волиш све, па и непријатеља? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Зар беше Хришћанство не учи да волиш све, па и непријатеља? Smile
pa Pravoslavlje uči,ali ja sam takav lik
jebiga
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple Kineska kopija
Dobio sam neke odgovore i na poslednja pitanja... Mada sad iz toga dolaze i sledeca pitanja, ali ipak ima i vise odgovora, jer kao sto smo i sami videli da istoriju pisu pobednici tako da i mnoge stvari ostaju pod velom tajne jer nazalost nismo uvek bili na pobednickoj strani.
Sto se tice Templera iz proslosti poceli smo na kraju da ih mesamo sa celim krstaskim pokretom jer Krstasi su palili Vizantiju dok su temleri palili po Izraelu. Namerno pisem po Izraelu jer napisati za taj deo azije da je palestina jer i sami znamo da su palestinci arapi koji su se kasnije pojavili na toj teritoriji je isto kao napisati za Kosovo i metohiju da je Albanska teritorija. To su ta pitanja koja su vezana za istoriju koja se dolaskom sledecih vlastodrzaca menja. Pa za to je najbolji primer nase vojske iz II S.Rata koju su komunisti pokusavali na sve nade da omalovaze tako da je umesto vojske za njih bio samo neki Cetnicki pokret, grupa pijanih nepismenih Srba koji su otimali seljacima zadnju svinju i klali sve redom, seti te se partizanskih filmova gde se cetnici voze sa polu golim zenama drzeci butke od pecenja u rukama dok ih je u drugom fijakeru pratila muzika dok su se jadni partizani spremali da otmu tu polutku i daju narodu. Prvo su cetnici bili heroji, pa narodni izdajnici a sad ih opet stavljaju u heroje i to je sve jedan deo istorije od pre pedesetak godina a kako li je prava istina necega sto je bilo pre 1000 godina.
Koga zmija ujede i gustera se plasi, tako da se skoro sve nase diskusije zavrse na proganjanju pravoslavlja, ali jednostavno iz istorije znamo koliko smo najebali. Prostim matematickim racunjanjima dodje so do podatka da bi sada bilo Srba preko 30 miliona da nije bilo svih tih genocida samo u poslednja dva veka a kamoli kada bi znali sve podatke od 7 veka do sada...
Udaljih se malo od teme ali ipak je sve to ljudski jer jednostavno nemogu nekad da pisem o cizmama deda mraza a meni moje cipele propustaju i ziljaju me tako da automatski pocnem da pisem sta meni fali i zulja me...
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung 
Та земља се заправо зове Палестина, а не Израел. То име је означавало само некадашњу краљевину (њен један део) и данашњу државу јеврејских колониста.

Палестина је име добила по старим Филистејцима, који су староседеоци на тој земљи. Касније су дошли Јевреји, који су их покорили. Претпоставља се да су се њихови потомци доцније стопили са Арапима. Тако да се више може говорити о Арапима, као староседеоцима тамо, него о Јеврејима који су тамо у већем броју пристигли, тек у претходних педесет година. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Mislim da je ono sto smo procitali, samo bleda poluistina koju je plasirala rimokatolicka crkva posle progona i inkvizicije... prava istina o nijihovom redu, moze biti i puno gora i puno bolja, ali je nikada necemo saznati.

Na nekoliko mesta sam procitao da su u stvari oni (templari) osnivaci prvih banaka u velikoj britaniji, ali onda se nikako ne slaze to, da su progonjeni kao vestice i jeretici po evropi, spaljivani itd.. i ako je prva teza tacna, postavlja se pitanje zasto su progonjeni? zbog monopola? ili zbog toga sto su neki tada bitni ljudi bili u dugovima kod njih? who knows...
Spaljivani su,u Francuskoj je spaljenmo oko 100 templara i njihov veliki vođa.A što su osuđeni,osuđeni su za herezu,zato što je Filip IV kralj Francuske bio u velikim dugovima,zbog rata sa Engleskom,a te njegove dugove većinom su držali templari,tako je on kako su ga još zvali Filip Lijepi(zbog njegovog izgleda) osmislio zaveru i kojoj će izmisliti niz optužbi na račun templara i samim time će se rešiti problema dugovanja.On je pozvao Papu i pokazao mu spisak optužbi iako se Papa nije slagao sa time morao je da prihvati optužbe.Neki kažu da u trenutku kada je bio spaljivan,veliki vođa templara rekao jednu rečenicu Papi i Filipu,rekao im je da će Bogu na sud za manje od godinu dana,što se kasnije i potvrdilo,obojica i Papa i Filip su umrli u narednih godinu dana.
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:18:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.